Piątek, 19.08.2022, Imieniny: Konstancja, Emilia, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Ciepły posiłek dla potrzebujących. Piknik na Placu Dworcowym

16.10.2021, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Ciepły posiłek dla potrzebujących. Piknik na Placu Dworcowym
Fot. NJ

Na osoby bezdomne, potrzebujące w każdy piątek na Placu Dworcowym czeka ciepły posiłek, a także wsparcie duchowe. To inicjatywa Chrześcijańskiej Misji Społecznej Teen Challenge. Tym razem dołączyły do niej również inne elbląskie stowarzyszenia.

 

W piątek, 15 października, w wigilię Światowego Dnia Żywności, grupa elbląskich stowarzyszeń zajmujących się pomocą żywnościową zorganizowała piknik na Placu Dworcowym. Każde z nich przygotowało posiłki z produktów pozyskanych od darczyńców, uratowanych przed zmarnowaniem. W akcji nie przeszkodził nawet deszcz. Po wspólnej modlitwie kilkudziesięciu bezdomnych, potrzebujących nakarmiono pierogami, zupą i ciastem. 

W Elblągu jest całkiem sporo osób bezdomnych i dobrze, że choć raz w tygodniu mogą zjeść ciepły posiłek. Teen Challenge pojawia się na Placu Dworcowym już od 6 lat. Bez względu pogodę, czy to deszcz, czy śnieg, w piątek zawsze ktoś tu jest. To potrzebna inicjatywa. Dziś są z nami inne stowarzyszenia. Dobrze, że raz na jakiś czas ktoś nas wspomaga

- mówi Magdalena Paczkowska z Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej, wolontariuszka Teen Challenge.

 

Wolontariusze z Teen Challenge od lat pomagają bezdomnym, m.in. w każdy piątek przygotowując im ciepły posiłek. Tym razem oprócz nich na Placu Dworcowym pojawili się również przedstawiciel: Banku Żywności w Elblągu, Stowarzyszenia Wystarczy Jeden Uśmiech, Stowarzyszenia Integracyjnego Razem oraz nauczyciele i uczniowie z Zespołu Szkół Gospodarczych i Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2.
 

Dziewczyny z klas gastronomicznych przygotowały dwa gary zupy, to będzie 100 litrów. Nasi uczniowie biorą udział w różnych akcja charytatywnych. Wspieramy potrzebujących. Robimy zbiórki odzieży, kosmetyków, przygotowywaliśmy posiłki na wigilię. W ten sposób uczą się empatii, szacunku dla drugiego człowieka, takim, jakim on jest. Staram się im przekazać, że czasami warto zatrzymać się i rozejrzeć. Nie żyjemy dla siebie, warto dostrzegać coś poza czubkiem swojego nosa

- dodaje Anna Miecznikowska z Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu. 

 


 


 


 


 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (21)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +7
  ~ twist
  Sobota, 16.10

  masakra darmowe żarcie dla bezdomnych do pracy bym ich wysłał lenie patentowane tylko wóda w łbie na pierwszym miejscu do pracy zagonić a ta wolontariuszka jak nie ma co robić to do nauki do dzieci męża jak ma oczywiście a nie żarcie dla nierobów gotować masakra szok

 2. 2
  +9
  ~ Janina
  Sobota, 16.10

  Do twista. Widocznie jeszcze nie doświadczyłeś w swoim życiu niedostatku. Pamiętaj że jeszcze wszystko przed tobą

 3. 3
  +6
  ~ TWIST
  Sobota, 16.10

  DO JANINY PISZESZ BZDURY ZMIEŃ LEKARZA TO SA LUDZIE KTÓRZY NA WŁASNĄ PROŚBĘ SĄ BEZDOMNYMI NIE CHCE IM SIĘ PRACOWAĆ Z DOMU ICH WYRZUCILI BO WÓDA NA 1 MIEJSCU TAKŻE CO TY PISZESZ I NAD KIM SIĘ UŻALASZ PAMIETAJ TO SĄ LUDZIE KTÓRZY SAMI WYBRALI TAKĄ DROGĘ WIĘKSZOŚĆ TYCH LUDZI TO ALKOHOLICY I NIEROBY TAKĄ DROGĘ WYBRALI NIE CHCE IM SIĘ PRACOWAĆ TYLKO DENATURAT PIĆ I ŻEBRAĆ TAKA JEST PRAWDA WIDOCZNIE JESZCZE NIE SPOTKAŁAŚ TAKIEGO CZŁOWIEKA ALBO MAŁO WIESZ O TAKICH LUDZIACH

 4. 4
  --5
  ~ Janina
  Sobota, 16.10

  Do twist Co do lekarza, to polecam żebyś sam poszedł się leczy, hmmmm Przepraszam na twoją głupotę to już lekarzy nie ma. Wiec jedyne wyjcie, dla ciebie to utylizować takich jak ty niż szukać lekarza.

 5. 5
  +3
  ~ Do janiny twist
  Sobota, 16.10

  Utylizować to możesz siebie prawda w oczy kole ????? Nie masz co pisać to piszesz bzdury i się powtarzasz sama się utylizuje razem z tymi bezdomnymi pijakami i nierobami

 6. 6
  --5
  ~ Twist do janiny
  Sobota, 16.10

  Sama się Janino utylizuj razem z tymi pijakami i nierobami

 7. 7
  --3
  ~ Agent
  Sobota, 16.10

  Ok ok twist ma rację a co do janiny to kobieta widocznie jest bezdomna dlatego tak pisze Szok szkoda słów twist daj na luz

 8. 8
  --4
  ~ koliński nierób
  Sobota, 16.10

  TWIST czy jak ci tam babolu z nosa , pierwszy raz dorwałeś się do NETA i teraz zgrywasz TUSKA.

 9. 9
  +20
  ~ SYTY GŁODNEGO NIE ZROZUMIE
  Sobota, 16.10

  Jak w tytule. Pożyteczna akcja, oddolna . Dziś masz dach nad głowi wystarczyć musi...ławka w parku.Nie każdy bezdomny to pijak i menel. Los bywa okrutny ale...SYTY GŁODNEGO NIE ZROZUMIE. Ja proponuję by wzorem Warszawy , UM wynajął autobus i w tym autobusie , zeby był ciepły posiłek dla nich, koce i lekarz . Stać na taki gest harleyowca ?Te 160 000 zł w zupełności , zamiast na fanaberie Koseckiej , która nie maq już wpływów na nic w mieście bo nie jest radną, zamiast na durny pomnik, te pieniądze mogły by posłużyć właśnie na ten cel, wynajęcie autobusu i ciepły posióek dla tych ludzi.

 10. 10
  0
  ~ Twist
  Sobota, 16.10

  Do Kolińskiego Piszesz bez sensu i nie na temat zmień dilera

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2040379047394