Wtorek, 28.11.2023, Imieniny: Jakub, Leslaw, Zdzislaw
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

"Nie chcemy czekoladek i róż. Chcemy legalnej aborcji i to już". Za nami kolejny Strajk Kobiet w Elblągu

08.03.2021, 23:00:04 Rozmiar tekstu: A A A
"Nie chcemy czekoladek i róż. Chcemy legalnej aborcji i to już". Za nami kolejny Strajk Kobiet w Elblągu
Fot. Adrian Sajko

Ogólnopolski Strajk Kobiet zorganizował dziś (8 marca) w całym kraju protesty. W Elblągu odbył się strajk samochodowy. Uczestnicy inicjatywy "Nie chcemy czekoladek i róż. Chcemy legalnej aborcji i to już" wyruszyli o godz. 20.00 z Wyspy Spichrzów .


- Dzień Kobiet to nasz dzień. Nie zapomnijmy upomnieć się o to, czego nam odmawiają - apelowały organizatorki wydarzenia.


W związku z trwającą pandemią koronawirusa nadal obowiązuje zakaz zgromadzeń powyżej 5 osób (wyjątek stanowią jedynie konkursy szkolne, próbne egzaminy dla ośmioklasistów i matury). - Teraz nie możemy organizować strajków, w których jak pamiętamy w naszym mieście brały udział tłumy - mówiła Izabela Daciuk z Elbląskiego Strajku Kobiet. - Teraz możemy organizować strajki samochowe i z takiej możliwości korzystamy.

 

Myślę, że centrum miasta już nas zna doskonale, dlatego tym razem wybrałyśmy się na osiedla: Zawada, Nad Jarem i  Kamionka

- wymieniała Izaleba Daciuk.


O co walczy Elbląski Strajk Kobiet? - Naszym głównym postulatem jest legalna aborcja. O to walczymy i wierzę w to, że to wywalczymy. Na początku chcieliśmy znaleźć kompromis. Dziś już nie chcemy żadnych kompromisów - zaznaczyła Izabela Daciuk. - Chcemy darmowej, legalnej abocji. 
 

 

To temat ściśle powiązany z polityką kościoła. Nie chodzi o wiarę, ale o instytucję kościoła. Jeśli wygramy z kościołem, który będzie zajmować się wiarą, to sądzę, że wtedy nasze postulaty uda się szybko zrealizować

- dodała Izabela Daciuk.

 

Przed rozpoczęciem samochodowego strajku zbierane były podpisy pod obywatelskim projektem ustawy "Legalna aborcja bez kompromisów". - Podpisy, które udaje nam się zebrać od razu przekazujemy posłance Lewicy Monice Falej. Dziś zebraliśmy kolejne 40 podpisów - przyznała Izabela Daciuk.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 7

%28.6 %71.4


Galeria / Elbląski Strajk Kobiet na 8 marca ( zdjęć 36 )
Dodano: 2021-03-08 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (55)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --31
  ~ ***** ***
  Poniedziałek, 08.03

  Lump a ty sie j..... w ten pisowski pusty lep

 2. 2
  +54
  ~ lump
  Poniedziałek, 08.03

  Lepiej jedźcie na cmentarze i zapalcie znicze matkom, rodzicom … w podziękowaniu za to, że nie podjęli decyzji o aborcji/wyskrobaniu was - kiedy byli przy nadziei.

 3. 3
  --41
  ~ olo
  Wtorek, 09.03

  Lump, skąd to przekonanie, że jesteś ważny dla Ziemi... Ludzie są pasożytami, które zabijają sami siebie poprzez swoje środowisko, zatem do nie zobaczenia..... Oby każda matka dokonała aborcji....zwierzęta podziękują

 4. 4
  --33
  ~ Eg
  Wtorek, 09.03

  Dziękuję Dziewczyny i Kobietki......

 5. 5
  --31
  ~ lewą marsz
  Wtorek, 09.03

  Pamiętacie, jak marszałek Grodzki uprzejmie i z uśmiechem mówił o kobietach jak o służbie domowej? Jak prof. Rzepliński nazywał protestujące "hołotą"? Jak Witold Gadomski twierdził, że w Polsce nie ma problemu z dostępem do antykoncepcji? Jak Tomasz Lis czy Konrad Piasecki utyskiwali na styl i język protestów? Jak sześciu dziadów w telewizyjnym studiu dyskutuje o aborcji i nie widzi w tym niestosowności? Koniec styropianowej Rzeczpospolitej Dziaderskiej jest już bliski - to dzięki kobietom upadnie szowinistyczna III RP i wrogi kobietom oraz rozumowi, zdegenerowany kościół wraz z jego odklejonymi od rzeczywistości i życia pasożytami w sutannach. I stanie się to już niebawem - na pohybel.

 6. 6
  +14
  ~ ger
  Wtorek, 09.03

  Masek brak

 7. 7
  +41
  ~ Qwer
  Wtorek, 09.03

  Ale tłumy. Żenada.

 8. 8
  +23
  ~ kb
  Wtorek, 09.03

  Niektóre z tych kobiet może będą w przyszłości matkami . Jak poczuje się ich dziecko , kiedy będzie miało świadomość , że przychodziło na ten chory świat może zdrowe , może normalne , a jego matka wcześniej zastanawiała się urodzić - nie urodzić , a wszyscy którzy jej przy tym towarzyszyli mówili zrób jak uważasz ............ Jak poczuje się takie dziecko , kiedy będzie myślało o swoim dziecku ?

 9. 9
  --35
  ~ Elblaski ciemnogród
  Wtorek, 09.03

  Władza pozamykaka wam wszystko, restauracje, hotele, kina, teematry. Ma je siedzę w domu w nas ach na twarzy. PiSmklicja legitymuje i paluje na każdym kroku, bez przyczyny a Wy cicho siedzicie i nic nie robicie. Władza odbiera wam prawo do życia i pracy, utrzymania tridzint a Wy siedzicie dalej cicho. Te marsze nic nie dają, bo je są zjednoczone. Gdyby wszyscy się zjednoczyki miało by to sens.

 10. 10
  +34
  ~ BEZ ŚCIEM proszę
  Wtorek, 09.03

  Jeśli słyszę że kobiety trzeba nazywać osobami z macicami to zastanawiam się, co z facetami? Jak nazwać w nowomodny sposób mężczyzn? Osoby z ch.....?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.175626039505