Środa, 21.04.2021, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

31 dni urlopu? Elblążanie: "To nie jest dobry pomysł na czas pandemii"

01.02.2021, 20:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
31 dni urlopu? Elblążanie: "To nie jest dobry pomysł na czas pandemii"
fot. archiwum redakcji ( zdjecie stanowi tylko ilustrację do artykułu )

Wydłużenie urlopu wypoczynkowego do 31 dni proponują związki zawodowe. - Obecnie pracownicy mają większy problem. Długość urlopu nie spędza nam snu z powiek, ale to czy nie stracimy pracy już tak - komenuje pomysł elblążanka.

 

Zmiany w Kodeksie pracy PiS zapowiadał już dawno. Rząd we współpracy z biznesem i związkowcami szykuje umowę społeczną. W połowie stycznia odżyła sprawa nowych regulacji w kodeksie pracy dotyczących urlopu wypoczynkowego. Na forum zespołów Rady Dialogu Społecznego związkowcy przypomnieli swój postulat - pisze strefabiznesu.pl. Dotyczy on wydłużenia urlopu wypoczynkowego.

 

Obecnie urlop dla pracownika zatrudnionego w pełnym wymiarze czasu wynosi: 20 dni (osoby zatrudnione krócej niż 10 lat) i 26 dni (osoby zatrudnione co najmniej 10 lat). Związkowcy chcą, aby w nowym kodeksie znalazł się zapis o 31- dniowym urlopie. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie parlament. Propozycje zmian w Kodeksie pracy w najbliższym czasie powinny trafić pod obrady Sejmu.

 

Co o pomyśle wydłużonego urlopu sądzą elblążanie? Zdania są różne, o dziwo nawet wśród pracowników znaleźli się krytycy proponowanej przez związkowców zmiany.

 

Nie słyszałam o tym pomyśle, ale szczerze mówiąc teraz, głównie przez pandemię, pracownicy mają większy problem. Długość urlopu nie spędza nam snu z powiek, ale to czy nie stracimy pracy już tak

 

- mówi pani Weronika, elblążanka.

 

- Pewnie, czemu nie. Dłuższy urlop na pewno się przyda, ale pod warunkiem, że sytuacja na rynku pracy będzie stabilniejsza, że skończy się ta niepewność jutra. To nie jest dobry pomysł na czas pandemii - przekonuje Klaudia, od kilku miesięcy zatrudniona w sklepie spożywczym. 

 

Nie jest tak, że my pracodawcy nie szanujemy pracowników. Jednak w obecnej sytuacji, kiedy z trudem wiążemy koniec z końcem, robimy wszystko, aby nasze biznesy nie zatonęły takie propozycje to jakaś kpina. Czekamy na konkrety, jakie plany rząd ma na ratowanie gospodarki, miejsc pracy w trakcie i po pandemii

 

- dodaje pan Krzysztof, który prowadzi własny zakład usługowy.

 

Co na temat pomysłu wydłużenia urlopu sądzą Czytelnicy info.elblag.pl? Piszcie w komentarzach.

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (13)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +13
  ~ Monika
  Poniedziałek, 01.02

  Artykuł na miare pulitzera.Tak jakby kogokolwiek spytać,czy chce tysiaka za frico.Na pewno by powiedział-nie,dzieki.

 2. 2
  +4
  ~ tralalal
  Poniedziałek, 01.02

  a tam 31 dni niech bedzie pół roku. Tylko niech państwo płaci czyli podatnicy :)

 3. 3
  +5
  ~ Machupichcę
  Poniedziałek, 01.02

  Widać, że z powodu pandemicznych nudów związkowcy totalnie już odjechali. Likwidacja kilkunastu tysięcy "etatów" związkowych i podział tych pieniędzy wśród pracowników. Czy to jest dobry pomysł ?

 4. 4
  +5
  ~ ?
  Poniedziałek, 01.02

  Nie dosc,ze Polacy pracuja za nieadekwatne wynagrodzenie,to jeszcze jako jedni z nielicznych najwiecej w unii.Juz dawno powinni zwiekszyc ilosc urlopu.Kraje z najwieksza iloscia urlopu,to np.Portugalia,Hiszpania,Francja,Wegry.W dodatku w niektorych panstwach Europy tygodniowy wymiar godzin pracy,to 38-40.Można?

 5. 5
  +7
  ~ Wertex
  Poniedziałek, 01.02

  ten tytuł na miarę info elblag

 6. 6
  +12
  ~ odiprofanumvulgus
  Wtorek, 02.02

  Ten portal stał się już tylko narzędziem do propagandowej walki z władzą. Przynudzacie. No oczywiście, nie ma o czym pisać w skali lokalnej, trzeba zajmować się tym co robią w parlamencie i rządzie. Miasto nie jest odśnieżane na pół gwizdka. Prezydent nie otoczył się słupami wyborczymi. Nie brakuje parkingów. Nie trzeba podejmować tematu likwidacji Straży Miejskiej. Senator i posłowie z regionu wspaniale reprezentują elbląskie interesy. W szpitalach panuje porządek. A szczególnie w Zespolonym. Nie ma obaw o ogrzewanie komunalne w następnym sezonie. Wszystko w Elblągu działa jak powinno. Starówka z dzielnicy imprezowo-reprezentacyjnej nie została przerobiona na noclegownie dla mieszkańców. Nie ma problemów, nie ma o czym mówić. Regionalny w nazwie portal może spokojnie zająć się Warszawą...

 7. 7
  +5
  ~ kkk
  Wtorek, 02.02

  Och te związki "klakiery", a może 3 dniowy tydzień pracy po 5 godzin dziennie?

 8. 8
  +10
  ~ Jerzy Lebioda
  Wtorek, 02.02

  We Francji i Danii sa 35h tygodnie pracy. W wielu krajach jest 30 dniowy urlop. Wczesniej czy poznije pojdziemy w ich slady. Robotyzacja i automatyzacja wymusi te zmiany.

 9. 9
  +8
  ~ jaaaaaaaaaaaaaaaaa
  Wtorek, 02.02

  każdy pracujący człowiek powinien mieć 70 dni urlopu tak jak pracusie nauczyciele

 10. 10
  +1
  ~ ell
  Wtorek, 02.02

  365 dni proponuję, pozostanie nam tyko modlitwa,

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3842771053314