Sobota, 1.04.2023, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Pies rósł, a obroża nigdy nie była poluzowana. Miesiącami wrzynała mu się w szyję tworząc krwawiącą ranę

28.08.2014, 07:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Pies rósł, a obroża nigdy nie była poluzowana. Miesiącami wrzynała mu się w szyję tworząc krwawiącą ranę
fot. OTOZ Animals Schronisko w Elblągu

Orzeszek niedawno skończył rok. Niczym nie zasłużył na taki los. Uwiązany jako szczeniak do krótkiego i ciężkiego łańcucha, nigdy nie był z niego spuszczany. Właścicielka założyła mu na szyję obrożę, gdy piesek jeszcze rósł. Tej obroży nigdy nie poluzowała, a piesek robił się coraz większy. W końcu obroża powolnie i długotrwale zaczęła się wrzynać w skórę psa tworząc krwawiącą ranę, w której rozpoczął się już proces gnilny.

Anonimowe zgłoszenie o psie przebywającym w skandalicznych warunkach inspektorzy OTOZ Animals otrzymali 25 sierpnia. Na drugi dzień udali się pod wskazany adres. Właścicielka psa, Monika G., wyprowadziła się w maju tego roku do innego miasta, pozostawiając Orzeszka pod opieką swojego brata Tomasza C, który podczas interwencji był nieobecny.

Z wywiadu przeprowadzonego wśród sąsiadów wynika, że ani właścicielka, ani opiekun psa nie interesowali się zwierzęciem. Orzeszek przeżył, dzięki sąsiadom, którzy psa codziennie karmili i poili. Sąsiedzi twierdzą, że gdy podawali zwierzęciu pokarm, ten skakał z radości, więc nie widzieli rany na szyi.

Na podstawie artykułu 7 ust. 3 Ustawy o ochronie zwierząt, pies został w trybie natychmiastowym odebrany właścicielom. O podejrzeniu popełnieniu przestępstwa zostały powiadomione organy ścigania. Na miejsce przybyła policja oraz lekarz weterynarii, który udzielił pomocy Orzeszkowi. Przy znieczuleniu psa, rozcięto wrzynającą się w skórę obrożę, by usunąć ją z rany. Rana została również oczyszczona. Orzeszek trafił do schroniska OTOZ Animals, gdzie jego leczenie jest kontynuowane.

Orzeszek to średniej wielkości mieszaniec, który waży ok. 18 kg. Jest bardzo łagodny, przyjaźnie nastawiony do ludzi i zwierząt. Czy jest ktoś, kto pozwoli mu zapomnieć o złych ludziach? Szukamy osób, które zechciałyby przygarnąć Orzeszka.

Jeśli jednak ne możesz pomóc w ten sposób, wesprzyj leczenie Orzeszka wpłacając darowiznę na konto: Millenium Bank 41 1160 2202 0000 0001 2949 7297 z dopiskiem "Dla Orzeszka".

 


OTOZ Animals Schronisko w Elblągu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +18
  ~ kajka
  Czwartek, 28.08

  Teraz ich przywiązać do tego łańcucha !! Może się czegoś gamonie nauczą !! Sadyści !! Dobrze, że ludzie reagują na krzywdę.

 2. 2
  +11
  ~ Witus 5 lat
  Czwartek, 28.08

  Ona pewnie byla katoliczka ta s**** znaczy sie co tak skrzywdzila psa. W piekle to samo ja czeka: krotka smycz i ciasna obroza a od ciebie dolozymy jej ekstra kolczatke !

 3. 3
  +15
  ~ noname
  Czwartek, 28.08

  nawet najwyższa kara w sądzie to za mało dla takich osób.

 4. 4
  +15
  ~ iks
  Czwartek, 28.08

  opiekunkę potraktować w ten sam sposób co ona tego psiaczka

 5. 5
  +17
  ~ miki
  Czwartek, 28.08

  powinni tej k..wie teraz przypiąc łańcuch i ją sterydami tuczyć

 6. 6
  +5
  ~ red
  Czwartek, 28.08

  dopóki nie będzie realnych kar za tego typu zachowania ludzie będą krzywdzić zwierząta . Brak zaangarzowanie w ten problem prokuratury i sądów skutkuje niestety takimi smutnymi przypadkami .

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.5835349559784