Poniedziałek, 2.10.2023, Imieniny: Slawa, Dionizy, Teofil
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Wróci do dawnej świetności? Pod warunkiem, że znajdą się pieniądze

18.10.2013, 07:00:02 Rozmiar tekstu: A A A
Wróci do dawnej świetności? Pod warunkiem, że znajdą się pieniądze
fot. Monika Skowrońska
REKLAMA

Już pod koniec października ma zakończyć się kolejny etap remontu pałacyku przy ul. Stoczniowej. Remont mógł być realizowany dzięki przeznaczonym przez Miasto środkom na rewitalizację tego zabytkowego budynku. Niestety, mimo etapowych modernizacji, do całkowitego zakończenia remontu jeszcze długa droga. 

Z końcem lipca informowaliśmy naszych czytelników, że z pieniędzy przeznaczonych na prace konserwatorskie i restauratorskie mają zostać wyremontowane niektóre elbląskie obiekty. Wnioski na ten cel były składane w dwóch turach. W pierwszej turze, gdzie nabór wniosków trwał do końca stycznia br., dotację przyznano m.in. Szkole Wyższej im. Bogdana Jańskiego. Kwota w wysokości 112.195,95 zł została przeznaczona na prace budowlano-konserwatorskie elewacji południowej budynku przy ul. Stoczniowej 10 w Elblągu. 

- Jeszcze w październiku mamy zamiar zakończyć ten etap prac remontowych. W tym czasie wymieniana była stolarka, zrobione zostały parapety i wyremontowano ścianę w obrębie południowej elewacji budynku – mówi dyrektor Szkoły Wyższej im. Bogdana Jańskiego, Iwona Ciesielska. – Wkrótce będziemy się starać o dalsze dofinansowanie. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach, sukcesywnie będziemy ten budynek remontować. Poszukujemy środków, aby ten remont zakończyć. – dodaje. 

Wprawdzie do całkowitego zakończenia remontu jeszcze daleka droga, ale wstępne plany co do zagospodarowania budynku już są. – Na pewno przy organizowaniu konferencji czy seminariów będziemy się tym budynkiem wspierać. Budynek będzie miał cel kulturalno-oświatowy. Na pewno swoje miejsce znajdzie tam też Instytut Współpracy Transgranicznej i Regionalnej Morza Bałtyckiego, ale są też inne plany – mówi Iwona Ciesielska. Jak zapewnia dyrektor szkoły budynek po remoncie będzie także służył mieszkańcom, właściciele nie chcą zamykać go tylko na cele dydaktyczne. 

Niestety, mimo etapowych prac remontowych zabytkowego pałacyku, przerwy spowodowane brakiem funduszy wpływają bardzo niekorzystnie na jego stan. Cyklicznie, szkoła stara się o pozyskanie funduszy na remont zabytkowego pałacyku. Zapraszamy do fotogalerii. 

MK

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 12 )


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ olka
  Piątek, 18.10

  oj powinni go wyremontowac i w miare jak najszybciej sie da bo straszy swoim wygladem a jak wiadomo tylu turystow odwiedza nasza starowke wiec troszke wstyd ze mamy taki piekny palacyk w tak fajnym miejscu i niepotrafimy tego docenic bo stoi i wyglada jakby mial byc do wyburzenia

 2. 2
  +5
  ~ Elg.
  Piątek, 18.10

  Jak wiedzieli że nie będzie ich stać na remont i utrzymanie tego pałacyku to po co go brali?Od samego początku zakładali że miasto da na remont.Powinni płacić kary za doprowadzenie tak pięknego zabytku do ruiny.ŚWIADOMIE

 3. 3
  +3
  ~ kpiny i juz
  Piątek, 18.10

  olsztyn remontuje budynek po budynku i kasa tam jest a na Elbląskie zabytki z łaski.JAKIE to są dwa miasta -RÓWNE???

 4. 4
  +2
  ~ Jan Ski
  Piątek, 18.10

  Jański uczy zarządzania nieruchomościami i biznesu. Piękna reklama skuteczności.

 5. 5
  +1
  ~ anonim
  Sobota, 19.10

  Boze chron mnie i przyszlych studentow od takij szkoly ktora w zamiarze ma uczyc zarzadzania i biznesu a nie radzi sobie z remontem nawet malego kurnika

 6. 6
  +1
  ~ zaoczny
  Sobota, 19.10

  przypomnę tylko ,że 2 lata temu Jański obiecywał uruchomić tam Klub Studencki . Już niedługo po otwarciu Stoczniowej na ul. Nową będą tedy przejeżdzali prawie wszyscy udający się na Starówkę ,Alstomu , czy innych firm znajdujących sie przy Stoczniowej 2 . Ulica Nowa od ronda przy Teatralne / Robotnicza powinna być wizytówką naszego miasta ,a teren wokół niej wygląda obecnie jak Chlew . Czy w czasie cotygodniowych objazdów miasta, jak obiecywał w kazdy piątek od 9.00 do 13.00 przejeżdza tędy prezydent Hajdukowski i co zamierza z tym bałaganem zrobić

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.3290960788727