Sobota, 1.04.2023, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Zmiany na DW 504. Ulica Słoneczna i Trybunalska będą nieprzejezdne

14.10.2013, 15:16:54 Rozmiar tekstu: A A A
Zmiany na DW 504. Ulica Słoneczna i Trybunalska będą nieprzejezdne
fot. Monika Skowrońska

Przechadzający się ulicą Słoneczną jeszcze kilka dni będą mieli możliwość obejrzenia kostki kamiennej, która została odkryta przez pracowników firmy Eurovia. Firma prowadzi w tym rejonie prace modernizacyjne przy DW 504 i w najbliższym czasie będzie w tym miejscu wylewać asfalt. Wiąże się to z organizacją objazdu w tym miejscu. - W zależności od pogody, zakończenie prac na tym odcinku planujemy na koniec października – mówi Łukasz Hulicz, kierownik budowy.

Już niedługo odcinek ulicy Słonecznej i Trybunalskiej zostanie zamknięty. - Wszystko zależy od inżyniera miejskiego, jak pozwoli nam tę drogę zamknąć. Jeszcze nie wiadomo czy będziemy mogli zamknąć drogę w całości, czy będzie ona podzielona na odcinki – mówi Łukasz Hulicz.

Jeszcze nie wiadomo w jaki sposób zostaną zorganizowane objazdy w okolicach tej ulicy. - Obecnie inżynier miejski jest na etapie organizowania tych objazdów. Nie wiadomo jeszcze czy będzie tam ślepa ulica, czy będzie można wyjechać na wprost przez ul. 12 Lutego – mówi Łukasz Hulicz. - Dla nas najprościej byłoby zamknąć cały odcinek drogi i na nim pracować, ale prawdopodobnie mieszkańcy się na to nie zgodzą – dodaje.

Jak mówi kierownik budowy liczą oni na to, że prace remontowe nie będą utrudniać ruchu. - Możliwe, że dojazd do ul. Trybunalskiej przez ul. Słoneczną zostanie zamknięty, a udostępniony przez ul. 12 Lutego, a później na odwrót. Wjazd w ulicę Trybunalską będzie możliwy tylko przez ul. 12 Lutego – mówi Łukasz Hulicz. - Moim zdaniem tak będzie najszybciej, ale o wszystkim zadecyduje inżynier miasta – dodaje.

Do czasu zakończenia robót na tym odcinku drogi, mieszkańcy mogą zobaczyć jak wyglądała warstwa kostki kamiennej potocznie zwanej "kocimi łbami". - Spodziewaliśmy się, że pod spodem będzie kostka kamienna, także nie było to dla nas zaskoczeniem. Teraz będziemy to rozbierać, wykop będzie pogłębiony na około pół metra w dół i będziemy kładli zupełnie nową konstrukcję – dodaje.

O ustalonych w tym miejscu objazdach i innych utrudnieniach na drodze, będziemy informować na bieżąco.

MK

Oceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 6 )


Komentarze do artykułu (7)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +14
  ~ kiler
  Poniedziałek, 14.10

  "Dla nas najprościej byłoby zamknąć cały odcinek drogi i na nim pracować, ale prawdopodobnie mieszkańcy się na to nie zgodzą" Pewnie, że najlepiej. Zamknąć na 24/7. I lać asfalt od 10:00 do 15:00. Przy pomocy jednego robotnika i pięciu kierowników, którzy go będą nadzorować. A że opóźnienie? Co tam, opóźnienia to znak rozpoznawczy Eurovii, wystarczy wspomnieć przebudowę węzła na Warszawskiej...

 2. 2
  +2
  ~ Real
  Poniedziałek, 14.10

  W nocy wylewac asfalt

 3. 3
  +6
  ~ krzys893768
  Poniedziałek, 14.10

  takie ślimaki że strach , kto pisze te przetargi i ustala waruki to musi być już bogaty bądz głupi

 4. 4
  +1
  ~ niemogepatrzec
  Poniedziałek, 14.10

  Bardzo mnie ta firma intryguje. Rozwalili wjazd na stoczniową z pocztowej i.. i tak sobie jest rozwalony. Raz na 5 dni pojawi się jedna koparka, pokręci w kółko 8h i znów nic się nie dzieje. Zastanawiam się, po uj było to rozwalać już teraz skoro nie skończyli w jednym miejscu, a rozwalili już w kolejnym? Fajna wielka dziura, a TIRy przyjeżdżające do ALSTOM ćwiczą się już od paru miesięcy na wąskim zakręcie pod kątem 90st.

 5. 5
  0
  ~ mieszkaniec
  Wtorek, 15.10

  I tak wszyscy bedą przejezdzać przez podwórko od Słonecznej do Zielonej tak jak zawsze a kto im zabroni!!!!!!

 6. 6
  +1
  ~ Radek
  Wtorek, 15.10

  Kostkę na nowo ułożyć a nie asfalt w którym i tak zaraz będą dziury i koleiny

 7. 7
  0
  ~ haha
  Wtorek, 15.10

  niech ćwiczą będą mieli lepszą wprawę

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2819998264313