Czwartek, 8.12.2022, Imieniny: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Znowu przemalują czołg? "Niech to miasto będzie oznaką miłości, a nie militarnej lubości"

01.10.2013, 07:00:59 Rozmiar tekstu: A A A
Znowu przemalują czołg? "Niech to miasto będzie oznaką miłości, a nie militarnej lubości"
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu, nie przedstawia tego, jak ma wygladać po kolejnym przemalowaniu (Tak czołg wyglądał przed laty, fot. archiwum redakcji)

Na portalu społecznościowym facebook powstało dziś wydarzenie pt. "Odmalujmy czołg w kolory miłości". - Wszystkie nasze elbląskie media zachwycają się tym, iż czołg na Alei Armii Krajowej został odmalowany (nie można nazwać tego odrestaurowaniem) na kolor militarnej zieleni. Zapraszam do inicjatywy odmalowania go w kolory miłości (czerwony, żółty i zielony) dnia 11 listopada w Święto Niepodległości - czytamy na facebook-u.

Do inicjatywy zostało zaproszonych prawie 400 osób. - Niech to miasto będzie oznaką miłości, a nie militarnej lubości - wyjaśnia na facebook-u Marcin Marszałek, założyciel wydarzenia. - Uważam, że ten czołg powinien zostać oddany do muzeum, a jeśli ma pozostać to powinien wyrażać opinię wolnych, szczęśliwych ludzi miasta Elbląg, którzy szanują polską historię, ale nade wszystko kochają wolność i wszystko co się z nią wiąże.

Przypomnijmy, że w ubiegłym tygodniu, czterej wolontariusze odmalowali czołg T-34 na pierwotny, zielony kolor. Wmurowali również pamiątkową tablicę z napisem "Symbol walki 1 Warszawskiego Pułku Czołgów im. Bohaterów Westerplatte z Hitlerowskim Najeźdźcą".

Czterech zapaleńców, trzy dni pracy i prawie 10 litrów farby wystarczyło, by czołg zmienił swoje oblicze. Czy dojdzie do kolejnej zmiany wizerunki czołgu, który stał się charakterystycznym punktem na planie naszego miasta? Do sprawy powrócimy.
 


Zdjęcie nie przedstawia tego, jak dokładnie ma wygladać czołg po kolejnym przemalowaniu. Tak czołg wyglądał przed laty.

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 28

%39.3 %60.7


Komentarze do artykułu (56)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --6
  ~ JOL
  Wtorek, 01.10

  W kolor miłości to niech się ubierają na parade pajace... Ten czołg wreszcie teraz wygląda tak jak powinnien... A nie jakiś kolorowy syf... Nic nie zmieniać... Jest już elegancko, dobra wizytówka w mieście.

 2. 2
  --2
  ~ xyz
  Wtorek, 01.10

  Zostawić jak jest. Teraz wygląda jak powinien. Znaleźli się miłośnicy kwiatków i malowanek.

 3. 3
  --61
  ~ obiektywny
  Wtorek, 01.10

  trzeba przyznać, że ten na focie wygląda zdecydowanie lepiej niż ten obecny zielony, precz z komuną, czołg wymalować w serduszka

 4. 4
  --39
  ~ jestem na tak
  Wtorek, 01.10

  czołg powinien być wymlowany w kolory jawnych homosekusualistów, a nie jak obecnie w kolory tajniaczących się

 5. 5
  +5
  ~ TaaKaSonia
  Wtorek, 01.10

  Zgadzam się. Ten pomysł na kolor khaki to wymyślił jakiś jełop wychowany i "pobierający nauki" za czasów komuny. . Znam i szanuje Pana Nowackiego który podjął to zamierzone malowanie ale to jest przegięcie i myślę że inicjatywa poszła odgórnie. Stop Starym Komunistycznie wychowanym zgredom ! Czerwone hieny żyją i próbują wychować następne pokolenia. Polecam film "czerwone dynastie"

 6. 6
  --4
  ~ turban
  Wtorek, 01.10

  marcin marszalek: maluj sobie w kolorach milosci u siebie w domu, sciany w serduszka, rozowe drzwi okna i nawet mozesz nosic rozowe spodnie w czerwone serduszka, mozesz nawet nosic rozowego lizaka w ksztalcie meskiego pracia, ale odwal sie od tego czolgu. wreszcie teraz wyglada on ladnie i nie szpeci. Grupa ktora go odmalowala zrobila kawal dobrej roboty. Malujcie ***** swoje samochody,skutery rowery i chulajnogi ale odwalcie sie od czolgu! stop homeseksualistom!

 7. 7
  --22
  ~ kibic
  Wtorek, 01.10

  jak na razie ukryci homoseksualiści górą, czołg wymalowany w ich kolory, ale jak widać jawni homoseksualiści nie skladaja broni i pewnei czołg wymalują po swojemu w serduszka, walki tego srodowiska nadaja kolorytu miastu, walczcie chłopaki o swoje, walczcie o czołgi i jego lufę

 8. 8
  +8
  ~ d17
  Wtorek, 01.10

  powinien być wymalowany w zieleń militarną w druty kolczaste!!!

 9. 9
  --7
  ~ Kodeks Wykroczeń
  Wtorek, 01.10

  Art. 124. § 1. Kto cudzą rzecz umyślnie niszczy, uszkadza lub czyni niezdatną do użytku, jeżeli szkoda nie przekracza 250 złotych,podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Art. 49. § 1. Kto w miejscu publicznym demonstracyjnie okazuje lekceważenie Narodowi Polskiemu, Rzeczypospolitej Polskiej lub jej konstytucyjnym organom,podlega karze aresztu albo grzywny. Art. 63a. § 1. Kto umieszcza w miejscu publicznym do tego nieprzeznaczonym ogłoszenie,napis lub rysunek albo wystawia je na widok publiczny w innym miejscu bez zgody zarządzającego tym miejscem,podlega karze ograniczenia wolności albo grzywny. W takim razie 11 listopada policja powinna rozgonić WANDALI!!!

 10. 10
  --16
  ~ mikmik
  Wtorek, 01.10

  Proponuję zebrać się 11 listopada, zrobić małą zrzutę na kolorowanki i rozdawać je tym pajacom.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2593140602112