Wtorek, 31.01.2023, Imieniny: Marcelina, Ludwik, Jan
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Elblążanie malowali budy w schronisku

10.06.2013, 11:20:46 Rozmiar tekstu: A A A
Elblążanie malowali budy w schronisku
fot. Monika Skowrońska

Choć nie każdy może przygarnąć zwierzę to nie jedyna pomoc, jakiej można udzielić podopiecznym elbląskiego schroniska. W sobotę, 8 czerwca, prawie 60 mieszkańców naszego miasta postanowiło poświęcić swój czas, by pomóc w
nadaniu nowych barw psim budom.

- W jeden dzień zostało pomalowane tyle, ile nie bylibyśmy w stanie pomalować w miesiąc - zaznacza Agnieszka Wierzbicka, kierownik Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu prowadzonego przez OTOZ Animals. - Na takie
sprawy mamy czas po sprzątaniu, karmieniu i opiece nad zwierzętami.

W ciągu tygodnia farby do schroniska przynosili darczyńcy, którzy nie byli w stanie przyjechać w sobotę. Dzięki temu udało się zebrać kilkadziesiąt litrów farby, której wystarczyło na pomalowanie ponad 30 bud, ogrodzenia schroniska od ul. Królewieckiej, płotów i ławek. - Praca była dynamiczna, a nasi malarze sami po sobie sprzątali i wyrzucali puszki do śmieci - mówi Agnieszka Wierzbicka, pomysłodawczyni akcji.

Elblążanie po raz pierwszy brali czynny udział w malowaniu schroniska. - Malowanie odbywa się co roku, ale wcześniej nie było takiego efektu jak w tym roku. Malowanie to dla nas trudne zadanie, bo możemy na to przeznaczyć krótki czas, w którym mamy przerwę w opiece nad zwierzętami. Czasami szkoda otwierać puszkę farby, tak mało jest czasu.

Sobotnia akcja odbyła się w bardzo dobrych nastrojach. Ochotnicy w czasie malowania mogli zająć się zwierzętami. - Wolontariusze wyprowadzali psy z boksów, by nie przeszkadzały - dodaje Agnieszka Wierzbicka. - Jestem bardzo zadowolona, nasze zwierzęta mają wielu przyjaciół - to cieszy i bardzo dodaje nam sił, bo dla nas to nie jest tylko praca, to nasze i tych zwierząt życie.

Kolejne malowanie zaplanowane jest na wrzesień. - Myślę, że ludzie chcą by to było organizowane cyklicznie -  maj i wrzesień - zapowiada Agnieszka Wierzbicka.

Kolejną formę pomocy realizuje Centrum Kształcenia Praktycznego. - W ramach zajęć technicznych zaproponowali zrobienie nam bud - mówi Agnieszka Wierzbicka. - Pierwszą budę już dostaliśmy, bo mieli ją zaplanowaną w ramach
egzaminu. Dziś rozmawiamy o dalszej współpracy.

Każdy, kto chciałby zaoferować swoją pomoc może zgłosić się do elbląskiego schroniska pod nr (55) 234 16 46.

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%100.0 %0.0


Galeria / Malowanie bud w elbląskim schronisku ( zdjęć 12 )
Dodano: 2013-06-10 | fot. Monika Skowrońska
0

Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ asdf
  Poniedziałek, 10.06

  Świetna akcja, oby takich więcej! I oby nigdy nie zabrakło ludzi dobrego serca

 2. 2
  +1
  ~ anonim
  Wtorek, 11.06

  BRAWO AGA

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.0901870727539