Piątek, 24.05.2024, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Czy jesteśmy przygotowani do kibicowania?

08.06.2012, 14:40:01 Rozmiar tekstu: A A A
Czy jesteśmy przygotowani do kibicowania?
fot. Kamila Jabłonowska

EURO 2012 już przed rozpoczęciem okrzyknięto wydarzeniem narodowym. O tym, czy słusznie, przekonamy się za niespełna miesiąc, kiedy nastąpi podsumowanie Mistrzostw Europy w piłce nożnej, zwłaszcza części rozgrywanej w Polsce.

W narodzie, jak zwykle w takich sytuacjach, obudził się patriotyzm, chętnie manifestowany biało-czerwoną kolorystyką. W marketach od miesięcy pełno jest gadżetów, których wykorzystanie ma podkreślić nasz emocjonalny związek z drużyną narodową i odróżnić kibiców od pozostałej reszty społeczeństwa.

Warto jednak manifestować Polskość ze zrozumieniem i godnie. Czy jednak jesteśmy do tego odpowiednio przygotowani?

Po ulicach, niczym husaria, pomykają samochody ozdobione dumnie łopoczącymi skrzydlatymi flagami. Nie zapominajmy jednak, że barwy naszego kraju są ściśle określone i biały zawsze jest na górze flagi. Co jednak, gdy wiele gadżetów, w tym popularne czapki i peruki wykonane są tak, że narodowe barwy rozłożone są po lewej i prawej stronie? Nawet dziś, znani prezenterzy telewizji śniadaniowej, popełnili częsty błąd, nakładając na głowy ozdoby tak, że patrzący na nich widział od lewej strony kolor czerwony, a po prawej biały. Zmylić nas może fałszywe odbicie w lustrze. Najlepiej w takiej sytuacji poprosić kogoś o pomoc w prawidłowym ubiorze. 

Nie każdy też wie czy pamięta, że obowiązują  zasady wywieszania flag narodowych na drzewcach. Może on być osadzony pionowo lub pod kątem 45 stopni. Nigdy poziomo, bo w tej pozycji nasza flaga zmienia się w barwy Monako (czytając od lewej – czerwono – białą).

Najważniejsze jednak, żeby czas tego piłkarskiego i narodowego święta, przeżyć godnie, i pokazać światu, że Polacy nie gęsi i zachować się potrafią. Na czas igrzysk zawieszano wojny. Podczas Mistrzostw Europy spróbujmy zapomnieć o animozjach, politycznych swadach, narodowym malkontenctwie i czerpmy przyjemność z niepowtarzalnego sportowego widowiska.
 

Euro 2012 - zobacz wyniki, tabele i terminarz »

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 3

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (6)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ anty
  Piątek, 08.06

  po pierwszym meczu pewnie wiekszosc zdejmie te wszystkie flagi i skarpety z lusterek

 2. 2
  +1
  ~ onci
  Piątek, 08.06

  Cały rok powinni znakować swoje wozidła,było wiadomo że ich trzeba omijać szerokim łukiem.

 3. 3
  +4
  ~ ygjhkj
  Piątek, 08.06

  ale cyrk na miescie :D wszystkie janusze udaja kibicow :D skarpety na lusterkach, flagi bo kumpel z pracy tez zawiesil, fota w strefie kibica na fejsa i jest euro :D a ktos zwrocil uwage ile flag panstwowych wala sie pod kraweznikami ?????????? wstyd janusze !!!!!!

 4. 4
  +3
  ~ trab
  Piątek, 08.06

  Przedewszystkim zwróciłbym uwagę na to co wywieszamy. Kupujemy chińską tandetę która nijak nie jest Polską flagą Orzeł na fladze nie powinien nachodzić na czerwone tło , jakie mamy flagi na samochodach , sprawdżcie sami bo w większości nie są to flagi naszego kraju

 5. 5
  0
  ~ elablążanka
  Sobota, 09.06

  Lans w mediach, to i flagi narodowe się pojawiły. Nie uświadczysz ani 1 sierpnia, ani 3 maja, ani 11 listopada. Czy ci, którzy wożą się z flagami potrafiliby powiedzieć, co to za rocznica przypada 1 sierpnia. Idąc z flagą narodową dnia 11 listopada po ulicach Warszawy można nieźle oberwać od nazioli niemieckich, których osobiście zaprosił palant z Nigdy Więcej. Przez tych potomków gestapowców parada Wojska Polskiego z różnych epok z okazji Narodowego Święta Odzyskania Niepodległości musiała skręcić z Traktu Królewskiego, i przebiegała opłotkami przez Powiśle. Czy byłoby to możliwe we Francji, Anglii?... w życiu! Ale nie podobał się śp. Lech Kaczyński, którego prezydentura opierała się na polityce historycznej. Teraz będziemy mieć przemarsz rosyjskich nazioli przez Warszaw...

 6. 6
  +1
  ~ qwez
  Niedziela, 10.06

  @elblążanka a co robili ci opętani ludzie z krzyżami przed Narodowym na meczu otwarcia? Albo ten transparent "polisy president murdered 10.04.2010" to jest normalne? Wstyd i hańba dla naszego kraju. Od razu Policja powinna ich wynieść stamtąd na kopach!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.4644949436188