Piątek, 24.05.2024, Imieniny: Joanna, Zuzanna, Milena
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Elbląg Czyta Dzieciom o bajkowym królestwie

30.05.2012, 08:55:06 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląg Czyta Dzieciom o bajkowym królestwie

Kto by nie chciał być królewną albo księciem! Przechadzać się w koronie po pałacu, wydawać rozkazy, siedzieć na tronie... żadnych obowiązków, same przyjemności! Czy aby na pewno? O tym przekonają się maluchy już w piątek, 1 czerwca, podczas spotkania w ramach akcji Elbląg Czyta Dzieciom. Opowiadanie przeczyta Prezydent Elbląga – Grzegorz Nowaczyk.

Spotkanie z książką organizowane przez Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych odbędzie się wyjątkowo w piątek, bo towarzyszyć będzie temu wyjątkowe święto wszystkich dzieci. A że i każdy maluch lubi czuć się wyjątkowo, będzie ku temu kilka okazji. Po pierwsze – wysłuchamy wyjątkowej opowieści o losach dziewczynki, która została królewną. Książkę Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel pt. „Maleńkie Królestwo Królewny Aurelki” przeczyta Prezydent Elbląga, który akcję objął honorowym patronatem. Po drugie – na dzieci, które przyjdą we własnoręcznie przygotowanych strojach (lub jego elementach) o tematyce królewskiej, czekać będą wyjątkowe nagrody. A po trzecie – atrakcji nie będzie końca!

Bajkowe spotkanie rozpocznie się w piątek, 1 czerwca, o godz. 17:00 w Ratuszu Staromiejskim. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.sir.elblag.pl.
Podczas spotkania rozlosowane będą nagrody, które ufundowali: Wydawnictwo Bajka, Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych, Urząd Miejski i księgarnia Quo Vadis. W organizację piątkowej akcji włączyli się wolontariusze Regionalnego Centrum Wolontariatu oraz Centrum Opieki Nad Dziećmi „Mały Geniusz”, które wszystkim dzieciom piątkowego spotkania zapewniło niespodziankę.

Wydarzenie dofinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Elblągu.

 

Jola Prokopowicz, SIR

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ ja
  Środa, 30.05

  Lepszego człowieka od bajek nie mogli znaleźć...

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1973690986633