Piątek, 12.04.2024, Imieniny: Juliusz, Zenon, Wiktor
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Pierwszy Festyn Mundurowy za nami

20.05.2012, 10:01:58 Rozmiar tekstu: A A A
Pierwszy Festyn Mundurowy za nami
fot. st. chor. Sławomir Tessar

W piątek, 18 maja, swoje wspólne święto obchodziły Orkiestra Garnizonowa i 16 Batalion Dowodzenia. Z tej okazji na terenie kompleksu koszarowego przy ul. Królewieckiej odbyła się uroczysta zbiórka pododdziałów obu formacji. Bezpośrednio po uroczystościach na placu, wszyscy uczestnicy udali się na teren Ośrodka Szkolenia Specjalistycznego batalionu, gdzie o godz. 11.00 nastąpiło uroczyste otwarcie pierwszego wspólnego „Festynu Mundurowego”.

- W maju swoje święto obchodziła Straż Pożarna, a przed nami święto Straży Granicznej. Stąd też zrodził się pomysł zorganizowania wspólnego festynu dla mieszkańców Elbląga i okolic. - wyjaśniał mjr Zbigniew Tuszyński. - Dzisiaj odbywa się po raz pierwszy niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju „Festyn Mundurowy” – zorganizowany wspólnie przez 16 Batalion Dowodzenia, Państwową Straż Pożarną oraz Placówkę Straży Granicznej.

Festyn odbył się na terenie Ośrodka Szkolenia 16 Batalionu Dowodzenia u zbiegu ulic Królewieckiej i Piłsudskiego. W bardzo bogatym programie przewidziano mnóstwo atrakcji, pokazów i występów artystycznych, które zadowoliły zarówno najmłodszych jak i dorosłych. - Najbardziej podobały mi się koniki, na których jeździli panowie z szablami. Sama tez mogłam na takim pojeździć - wyjaśniała pokaz musztry ułańskiej 7-letnia Amelka, która na festyn przyszła razem ze swoją babcią.

Wielką atrakcją, był udział w festynie Szwadronu Kawalerii im. 2 Pułku Szwoleżerów Rokitniańskich ze Starogardu Gdańskiego pod Dowództwem Rotmistrz Krzysztofa Landowskiego. Na festynie zaprezentowano także pokazy działania drużyny bojowej Straży Pożarnej z rozwinięciem bojowym, działanie grupy specjalnej Straży Granicznej, pokazy walki wręcz, sprzętu łączności i udzielanie pierwszej pomocy. Zabawy i związane z nimi niespodzianki i atrakcje trwały do godz. 16.00.

Mundurowi obiecują, że to nie ostatni taki festyn. Kolejna porcję zabawy i atrakcji chcą zaserwować także w przyszłym roku.

AS

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Pierwszy Festyn Mundurowy w Elblągu ( zdjęć 12 )
Dodano: 2012-05-20 | fot. st. chor. Sławomir Tessar
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ m
  Niedziela, 20.05

  fajna akcja

 2. 2
  --1
  ~ borek
  Niedziela, 20.05

  BOOOOOOOOOOOOOOOOOŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻŻZZZZZEEEEEEEEEEE kto temu dziecku daje bron do ręki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, a gdzie rodzice!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 3. 3
  0
  ~ ft
  Niedziela, 20.05

  a kto robi festyn w piątek w południe czy to dla bezrobotnych

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.6654651165009