Czwartek, 20.06.2024, Imieniny: Bogna, Florentyna, Rafal
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Mieszkańcy szukają kolejnych rozwiązań dla dokumentu "Analiza społeczno-gospodarcza Elbląga"

12.05.2012, 07:00:06 Rozmiar tekstu: A A A
Mieszkańcy szukają kolejnych rozwiązań dla dokumentu
fot. AS

W piątek, 11 maja, odbyło się przedostatnie z cyklu jedenastu spotkań z elblążanami, w ramach konsultacji społecznych, które są elementem prac nad „Analizą społeczno- gospodarczą Elbląga”. Ma ona być ważną częścią Strategii Rozwoju Elbląga 2020+.

Tematem wczorajszego spotkania był "Rynek pracy i bezrobocie". Więcej informacji na temat dokumentu "Analiza społeczno- gospodarcza Elbląga" dostępnych jest na stronie. Wydawałoby się, że elblążanie chcąc wyrazić swoje zdanie w tym bolącym problemie naszego miasta, licznie przybędą na konsultacje. Jednak swój głos w dyskusji chciało oddać jedynie kilka osób. Na wczorajszym spotkaniu mieszkańcy zwracali szczególną uwagę na:

- uzupełnienie doumentu "Analizy..." o stopień zatrudnenionych w Elblągu w ramach programów prozatrudnieniowych
- opracowanie z udziałem Urzędu Miasta i Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu metod uwzględniających nowoczesne technologie tworzenia nowych miejsc pracy i form aktywności zawodowych
- pogłebienie w dokumencie "Analizy.." danych na temat migracji mieszkańców
- aktywizację efektywności tworzenia miejsc pracy

Ponadto mieszkańcy skupieni wokół sektora przedsiębiorców i handlowców zwracali uwagę na ostatnie inwestycje drogowe prowadzone na terenie miasta, a co za tym idzie odcięcie niektórych małych punktów handlowych od głównych ulic, a nawet dojazdów do nich. Przykładem tego może być "miasteczko handlowe" przy remontowanej Alei Armii Krajowej. - Czy miasto przewidując przebudowę dróg, a co za tym idzie zamknięcie niektórych z nich, likwidację skromnych miejsc parkingowych i w skrajnych przypadkach - brak dojazdów  do niektórych punktów handlowych w mieście zdawało sobie sprawę z tego, że pośrednio przyczynia się do likwidacji miejsc pracy osób prowadzących sklepy i działalności i zwolnienia zatrudnianych przez nich pracowników, a co za tym idzie – pośrednio przyczyni się do zwiększenia i tak dużego bezrobocia w mieście? - pytała jedna z elblążanek przybyłych na piątkowe spotkanie. - Powinna tu działać zasada "Przede wszystkim nie szkodzić". Okazuje się, że miasto planując, zapomniało o niej i ludziach, którzy przez to tracą zatrudnienie. - dodała kobieta.

Uwagi do projektu „Analizy społeczno- gospodarczej Elbląga” można również wyrażać wypełniając formularz (dostępny tutaj) i przesyłać go pod adres: strategia@umelblag.pl. Uruchomione zostało również forum, gdzie można wziąć udział w dyskusji dostępne na stronie.

Ostatnie spotkanie z mieszkańcami odbędzie się w czwartek, 17 maja, o godz. 17.00 w Ratuszu Staromiejskim – Tematem debaty będzie kultura.
 

AS

Oceń tekst:

Ocen: 4

%50.0 %50.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +2
  ~ Czerwony
  Sobota, 12.05

  Na stronie UM napisano - Do zadań Departamentu Strategii i Rozwoju Miasta należy w szczególności: Planowanie strategiczne, monitorowanie i aktualizacja Strategii Rozwoju Elbląga. Realizacja zadań dotyczących promocji i propagowania zagadnień związanych z ekonomią społeczną. Gromadzenie danych statystycznych i opracowywanie analiz. Pytanie - dlaczego UM zleca przygotowanie Analizy społeczno - gospodarczej prywatnej firmie mając w strukturze organizacyjnej Departament do którego obowiązków należy w szczególności sporządzanie takich analiz.

 2. 2
  +1
  ~ rioDj
  Sobota, 12.05

  Czy na spotkaniu byli członkowie powiatowej rady zatrudnienia?

 3. 3
  +4
  ~ wała
  Sobota, 12.05

  Za obecnej władzy rozwój Elbląga???? Za pieniądze Elbląga buduje się olsztyn .ZAPRZECZCIE!!!

 4. 4
  0
  ~ Wojtek
  Sobota, 12.05

  @ Czerwony - akurat tu się mylisz - analiza społ-gosp. przygotowywana jest przez urząd. Zlecona była Strategia Promocji Elbląga, a te spotkania dotyczą Strategii Rozwoju Miasta. Spotkania prowadzą urzędnicy ze wspomnianego przez ciebie departamentu.

 5. 5
  +4
  ~ znafca
  Sobota, 12.05

  Kolejny raz powtarzam urzędnikom mylą się pojęcia!;) To nie są konsultacje tylko prezentacja wyników analiz, nad danymi statystycznymi w zasadzie się nie dyskutuje. Konsultacje społeczne będę wtedy jak urzędnicy przedstawią swoje propozycje działań, w każdej dziedzinie w kierunku rozwoju miasta! Czekamy!;)

 6. 6
  +1
  ~ MariuSSz44
  Sobota, 12.05

  Na spotkaniu było zaledwie kilka osób i poza dyrektor PUP nie zjawił się nikt ... Rada widać woli brać diety i radzić niż rozwiązywać problemy w końcu jej członkowie mają pracę i to nieźle płatną ....

 7. 7
  +3
  ~ kamerka
  Sobota, 12.05

  DLACZEGO jest wyłączona kamerka internetowa na Starówce w Elblągu??? Pokazywała nasze Stare Miasto KOMU to przeszkadzało???

 8. 8
  0
  ~ nord
  Sobota, 12.05

  aktywizacja aktywności tworzenia miejsc pracy - to już bezrobotni nie muszą się martwić o pracę w Elblągu , będzie dobrze, ale tym co wyjadą.za granicę.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1760668754578