Niedziela, 26.05.2024, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Mieszkańcy "Sielanki" sprawdzą liczniki przez Internet

01.05.2012, 09:04:56 Rozmiar tekstu: A A A
Mieszkańcy

Członkowie Elbląskiej Spółdzielni Mieszkaniowej „Sielanka” jeszcze w tym roku będą mogli sprawdzić stan liczników i wysokość opłat nie wychodząc z domu. Wystarczy tylko dostęp do Internetu. Umożliwi to wdrażany w życie program informatyzacji spółdzielni. Lokatorom nie posiadającym łącza internetowego, spółdzielnia ma umożliwić wykupienie pakietu internetowego za niewielką kwotę. 

 
Już w tej chwili w "Sielance" działa system monitorujący zużycie wody poprzez liczniki z nakładkami radiowymi i transmiterami. – Co dwie godziny do serwera spółdzielni napływa impuls z informujący o stanie zużycia wody w lokalach mieszkalnych – informuje Mieczysław Szałachowski, prezes ESM „Sielanka”. – Pełne bilansowanie wody pozwala na szybkie reakcje w przypadku awarii i wycieków wody. 
 
„Sielanka” chciałaby, aby w podobny sposób było monitorowane zużycie ciepła. – Projekt informatyzacji zakłada również bieżącą diagnostykę jakościową i ilościową ciepła podawanego na budynek przez EPEC - mówi Mieczysław Szałachowski. Oprócz tego w systemie internetowym będą pracowały odczyty liczników gazowych z funkcją elektrozaworu, który będzie  uruchamiany w przypadku różnych zdarzeń losowych, na przykład wycieku gazu.  – Działamy w porozumieniu z zakładem gazowniczym, aby posłużył on również w celach windykacyjnych – dodaje Mieczysław Szałachowski.  
 
Projekt informatyzacji realizowany w „Sielance” ma zapewnić każdemu z członków spółdzielni możliwość sprawdzenia wskazań liczników drogą internetową. – Logując się w systemie E-kartoteka lokator będzie mógł sprawdzić również wysokość swoich opłat za poszczególne części składowe czynszu. W ten sposób chcemy uniknąć narastania zadłużeń i nadpłat – wyjaśnia prezes elbląskiej spółdzielni. 
 
Jak mówi Mieczysław Szałachowski, ten pomysł będzie miał sens tylko wtedy, gdy jak najwięcej mieszkańców będzie miało dostęp do Internetu. Dlatego planuje się wyposażenie każdego budynku spółdzielni w modem:  – Jeśli powiodą się rozmowy z operatorem, to każdy za niewielką dopłatą do czynszu, na przykład za złotówkę będzie mógł mieć w swoim domu Internet. Oczywiście za niewielką kwotę nie będzie to duża prędkość łącza, ale będzie wystarczająca by na przykład skorzystać z tych możliwości, które daje system informatyzacji spółdzielni. 
 
Upowszechnienie dostępu do Internetu wśród członków spółdzielni mieszkaniowej „Sielanka” jest też o tyle ważne, że w przyszłości  planuje się tą drogą docierać do nich z ważnymi informacjami.  – Sami mieszkańcy coraz chętniej kontaktują się z nami drogą mailową, dlaczego my mielibyśmy z tego nie skorzystać – zauważa prezes spółdzielni. 
 
Projekt wart 3 mln zł. zostanie w połowie sfinansowany ze środków unijnych. W tej chwili jest w fazie rozwiązań przetargowych. W maju br. przetarg ma zostać rozstrzygnięty, a w lipcu rozpocznie się wdrażanie rozwiązań w życie.  

 

Oceń tekst:

Ocen: 3

%66.7 %33.3


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --2
  ~ chjk
  Wtorek, 01.05

  No to szybko mają,ja na zatorzu już mam to 5 lat i myslałem ,że tak ma cały "enblong" a tu lipa.

 2. 2
  +1
  ~ ~e-nka
  Wtorek, 01.05

  Może to wreszcie ukróci proceder kradzieży ciepła poprzez kombinacje z podzielnikami zamontowanymi na kaloryferach / szczególnie w bloku przy ul. Kwiatowej/.

 3. 3
  --1
  ~ samosia
  Wtorek, 01.05

  a jak tam śmierdzący xylamit ?Dalej siedzi pod parkietami?

 4. 4
  +7
  ~ mieszkaniec blokowiska
  Wtorek, 01.05

  moze skonczy sie okradanie mieszkancow przez spoldzielnie podzielniki na kaloryferach powinny byc spisywane jak sie konczy sezon grzewczy i spisywanw jak sie zaczyna a nie na okraglo caly rok w lato tez paruja

 5. 5
  0
  ~ anonim
  Środa, 02.05

  ciekawe co da panu Prezesowi odczyt z diagnostyki ciepla , bedzie zatrudnial do biezacego calodobowego monitorowania kolejnych urzednikow a spoldzielcy beda placic wiecej na utrzymanie nowych etatow , co zrobi dyzurny monitorujacy jak o np. 2 - giej nad ranem beda niewlasciwe parametry ciepla , wody , czy gazu , Zarzad Sielanki ma za duzo pieniedzy do dyspozycji wiec nie wie co z nimi zrobic , dobrzesie bwic za nie swoja kase

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2025139331818