Niedziela, 26.05.2024, Imieniny: Filip, Paulina, Marianna
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Elbląskie obchody Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja

02.05.2012, 06:30:49 Rozmiar tekstu: A A A
Elbląskie obchody Święta Flagi i Święta Konstytucji 3 Maja
Zeszłoroczne Święto Flagi (fot. Antek Rokicki)

W tym roku uroczystości 2 i 3 maja w Elblągu mają trochę inny charakter niż do tej pory. Przedstawiamy szczegółowe informacje nt. programu uroczystości organizowanych przez Miasto 2 i 3 maja br.

2 maja, godz. 12.00 - 14.00- - Happening z okazji Święta Flagi

Początek - ul. Łączności (przy bramie głównej Urzędu Miejskiego w Elblągu) przemarsz ulicami: ul. Trybunalską, 12. Lutego, Teatralną - zakończenie: Plac K. Jagiellończyka.

Po raz pierwszy Święto Flagi obchodzić będziemy w Elblągu w sposób niekonwencjonalny. Departament Kultury Urzędu Miejskiego wraz z Hufcem Elbląg ZHP i Stowarzyszeniem Elbląg Europa zapraszają na wyjątkowy happening.

Dzień pod znakiem flagi rozpocznie się o godz. 12.00 przy bramie głównego gmachu Urzędu Miejskiego w Elblągu. Sygnałem do inauguracji święta będzie hejnał miejski i hymn narodowy. Uroczystość 2 maja uświetni wręczenie przez Grzegorza Nowaczyka Prezydenta Elbląga i Jerzego Wcisłę Przewodniczącego Rady Miejskiej czterem elbląskim szkołom flag państwowych.

Tego dnia, już tradycyjnie, uczestnicy przedsięwzięcia będą mogli wziąć udział w przemarszu z 50 -metrową flagą. Pochód poprowadzi Orkiestra Wojsk Lądowych wraz z grupą szczudlarzy i gości. Dodatkowo podczas Święta Flagi na Pl. Kazimierza Jagiellończyka przygotowano specjalnie dla elblążan wielkoformatowe gry, konkursy i zabawy interaktywne. Na uczestników czeka wiele innych niespodzianek!


3 maja, godz. 13.00 - 15.00 - Święto Konstytucji 3 Maja

- 13.00 - Uroczysta Msza Święta w Katedrze pw. Św. Mikołaja w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3. Maja

- 14.00 – 15.00 - w programie artystycznym m. in.: koncert Orkiestry Wojsk Lądowych, koncert Chóru Kameralnego „Pro Musica” z Próchnika, inscenizacja historyczna z udziałem aktorów z Teatru im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, gry i zabawy na Starym Rynku.

Obchody rozpoczną się o godz. 13.00 uroczystą Mszą Świętą w Katedrze pw. Św. Mikołaja. Około godziny 14.00, na placu przy kościele (Stary Rynek, naprzeciwko Ratusza Staromiejskiego) zapraszamy wszystkich do wysłuchania oraz obejrzenia części artystycznej. Na początek będziemy świadkami scen z kart historii. W wykonaniu aktorów Teatru im. Aleksandra Sewruka zobaczymy inscenizację uchwalenia Konstytucji 3. Maja w 1791 roku. Następnie usłyszymy Chór Kameralny „Pro Musica” z Próchnika oraz Orkiestrę Wojsk Lądowych.

Łukasz Mierzejewski, Biuro Prasowe UM Elbląg

 

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (4)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ taki tam
  Poniedziałek, 30.04

  Bez mszy się nie obędzie! Trzeba czarnym napchać kabzy!

 2. 2
  0
  ~ ?
  Poniedziałek, 30.04

  Komentarz zablokowany z powodu naruszenia regulaminu!

 3. 3
  +4
  ~ ciekawostki
  Wtorek, 01.05

  Z dokumentów, do których dotarł dziennik wynika, że tuż przed upadkiem banku kadra zarządcza wypłaciła sobie gigantyczne premie: w sumie prawie 700 mln dolarów dla 50 osób. Czołówka otrzymała od 8. do 51. mln dolarów w gotówce, akcjach i innych formach. Wielu ekspertów podnosi brwi ze zdziwienia. Birian Foley mówi - To nie była kwestia pięciu czy sześciu ludzi, którym dużo zapłacono. Liczby są tym bardziej szokujące, że menedżerowi musieli sobie zdawać sprawę z fatalnej kondycji ich firmy, ale nie powstrzymało to ich o wydrenowania kasy banku z gotówki.

 4. 4
  0
  ~ Basenji
  Środa, 02.05

  Flagę na 2 i 3 maja właśnie wywiesiłem. Czy wczoraj odbywały się jakieś manify w naszym mieście?

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.2043697834015