Piątek, 10.07.2020, Imieniny: Amelia, Filip, Witalis
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Wolontariusze z Holandii chcą wesprzeć elbląskie instytucje

06.02.2012, 07:06:44 Rozmiar tekstu: A A A
Wolontariusze z Holandii chcą wesprzeć elbląskie instytucje
Zdjęcie stanowi jedynie ilustrację do artykułu (źródło: www.golub-dobrzyn.internetdsl.pl)

Federacja Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa realizuje projekt pn. „Wolontariat osób starszych - międzynarodowy przepływ wiedzy i pomysłów”. Polega on na międzynarodowej wymianie wolontariuszy w wieku 50+ z Holandii oraz Polski. Partnerem Federacji FOSa w projekcie jest holenderska organizacja Motiva z Amersfoort.

Podstawowym założeniem projektu jest wzajemna edukacja oraz wymiana doświadczeń między wolontariuszami, społecznością lokalną oraz organizacjami partnerskimi, z zamiarem nawiązania trwałej współpracy. Poprzez ten projekt pragniemy zapoczątkować stały program wymiany seniorów, który stanie się narzędziem edukacyjnym, przyczyniającym się do podniesienie świadomości społecznej, łamania negatywnych stereotypów oraz zacieśniania więzi międzyludzkich na rzecz budowania wspólnej, solidarnej Europy oraz promocji wolontariatu. 

W związku z powyższym Federacja FOSa po raz kolejny poszukuje organizacji i instytucji, które chciałyby przyjąć do siebie czterech wolontariuszy z Holandii na okres 3 tygodni w maju 2012 r. Federacja FOSa pokrywa koszty pobytu wolontariuszy. W kwestionariuszu zgłoszeniowym prosimy o przedstawienie propozycji prac dla wolontariuszy, które mogliby wykonywać w Państwa organizacji/instytucji oraz o podanie innych przydatnych informacji związanych z rodzajem wykonywanych zadań. Kryteria wyboru to m.in. zapewnienie opiekuna wolontariuszy ze znajomością j. angielskiego, również doświadczenie w zakresie wymian wolontariackich jak też współpraca z Federacją FOSa.

Projekt realizujemy w ramach akcji programu sektorowego Grundtvig – Projekty Wolontariatu Seniorów. Jest to inicjatywa, realizowana od 2009.r ze środków Komisji Europejskiej. Obejmuje ona system dofinansowania projektów realizowanych przez lokalne organizacje w dwóch krajach uczestniczących w programie „Uczenie się przez całe Życie".

Organizacje chcące przyjąć wolontariuszy prosimy o przesyłanie formularzy na adres e-mail: e.warnel@federacjafosa.pl do dnia 10 lutego 2012 r. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z biurem Federacji FOSa pod numerem 89-523-60-92. Szczegółowych informacji udzielają Ewelina Warnel oraz Maciej
Soroka.

 

Bartłomiej Głuszak, Prezes Federacji FOSa

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ sen wariata
  Poniedziałek, 06.02

  Wolontariat dla 50+ a emerytura po 67

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.