Poniedziałek, 13.07.2020, Imieniny: Malgorzata, Ernest, Henryk
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Magdeburg elblążan

05.09.2007, 13:55:30 Rozmiar tekstu: A A A

W niemieckim Magdeburgu odbył się międzynarodowy turniej piłki ręcznej juniorów. Z bardzo dobrej strony pokazał sie zespół dziewcząt i chłopców MKS Truso Elbląg.

Drużyna dziewczyn, trenowana przez Jerzego Ringwelskiego, w fazie eliminacyjnej rozegrała pięć spotkań. Do fazy finałowej zakwalifikowały się z drugiego miejsca. W meczu o pierwsze miejsce elblążanki zmierzyły się z gospodyniami turnieju - HSV Magdeburg. Niemkom nie pomogły "własne ściany" i uległy Polkom 13:10.  Za najlepszą bramkarkę zawodów uznana została Paulina Luksa, natomiast Ewelinę Ocalewicz uznano najlepszą atakującą.

Żeńska ekipa MKS Truso wystąpiła w składzie: Natalia Brojek, Agnieszka Jesionka, Natalia Skierkowska, Elwira Klettke, Aleksandra Klimowicz, Adrianna Konefał, Joanna Litwin, Paulina Luksa, Magdalena Kochańska, Joanna Gnidzińska, Karolina Narwojsz, Ewelina Ocalewicz, Agata Szulc, Anna Wachowicz i Paulina Dajda.

Niewiele gorzej spisali się chłopcy, którzy eliminacje przebrnęli bez porażki, wygrywając pięć meczy. Niestety w meczu finałowym musieli uznać wyższość zespołu MKS Lukavac z Bośni przegrywając minimalnie, po bardzo wyrównanej i niezwykle zaciętej walce 20:21. Tu również Polski zespół mógł się pochwalić najlepszym bramkarzem turnieju, za którego uznany został Piotr Lotkowski.

Juniorzy z Elbląga zagrali w składzie: Maciej Czaja, Adam Tomasz, Łukasz Estal, Mateusz Wojtyński, Jakub Gawroński, Ryszard Pietruszyński, Marcin Opara, Piotr Cygański, Piotr Lotkowski, Paweł Piotrowski, Maciej Tomasz, Wojciech Szerszewski, Tomasz Barcik, Tomasz Lizak, Filip Ratkowski, Łukasz Lewandowski.

Co cieszy, zespoły MKS Truso Elbląg, zebrały bardzo pochlebne opinie od organizatorów za wzorową postawę na boiskach i trybunach. - Na przyszłorocznym turnieju, który ponownie zostanie rozegrany nie może zabraknąć Polaków z Truso – skwitował krótko organizator turnieju, Uwe Schaffranke.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.