Środa, 12.08.2020, Imieniny: Klara, Lech, Julian
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Wkrótce przyjadą kolarze

23.08.2007, 08:51:41 Rozmiar tekstu: A A A
Wkrótce przyjadą kolarze

W dniach 9-15 września odbędzie się 64. edycja największego wyścigu kolarskiego w kraju - Tour de Pologne. 11 września kolarze zawitają do Elbląga. 

Przejazd elbląskimi ulicami nastąpi podczas trzeciego etapu, ze startem z Ostródy przez – Łuktę – Morąg – Pasłęk – Elbląg – Malbork – Tczew – Pruszcz Gdański z metą w Gdańsku. Kolarze będą mieli do pokonania trasę o długości 192 km. W Elblągu przewidziane są dwie premie: lotna i górska.

Tegoroczna edycja Tour de Pologne składać się będzie z 7 etapów, o łącznej długości ponad 1200 km. Wyścig przejedzie przez województwa: mazowieckie, warmińsko–mazurskie, pomorskie, wielkopolskie i dolnośląskie. Start zaplanowano w Warszawie. Natomiast meta została usytuowana w Karpaczu, pod skocznią narciarską Orlinek (dziewiąty raz z rzędu).

W wyścigu wezmą udział kolarze z 20 najlepszych grup świata należących do cyklu Pro Tour oraz 3 drużyny Professional Continental Team. W ubiegłym roku zwycięzcą wyścigu został Niemiec Stefan Schumacher, z zawodowej grupy Gerolsteiner. Najlepszy z Polaków, Marek Rutkiewicz (Intel Action) zajął miejsce tuż za podium.

Szczegółowe informacje dotyczące wyścigu przedstawimy Państwu w poniedziałek, po konferencji prasowej z Czesławem Langiem, dyrektorem generalnym Tour de Pologne.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.