Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2023/2024

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Za nami 70-lecie Szkolnego Związku Sportowego. „Wsparcie zmniejszyło się prawie o połowę, a koszty wzrosły”

29.11.2023, 16:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
 Za nami 70-lecie Szkolnego Związku Sportowego. „Wsparcie zmniejszyło się prawie o połowę, a koszty wzrosły”
Fot. Agnieszka Klatt

W 1953 r. Prezydium Głównego Komitetu Kultury Fizycznej podjęło uchwałę w sprawie powołania Zrzeszenia Sportowego Szkolnictwa Zawodowego „ZRYW”. To był początek historii Szkolnego Związku Sportowego. Dziś (29.11.) w Ratuszu Staromiejskim świętowano 70-lecie SZS.
 W 1999 r., ze względu na nowy podział administracyjny kraju i likwidacji województwa elbląskiego podjęto decyzję o przekształceniu Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Elbląski Szkolny Związek Sportowy.
 

 

To dla nas szczególny dzień. Elbląski Szkolny Związek Sportowy to jedna z nielicznych organizacji w kraju, która ma tak duży dorobek lat, ale przede wszystkim dorobek sportowy

– mówił Janusz Pająk, przewodniczący Elbląskiego Szkolnego Związku Sportowego.

 


Jak Janusz Pająk podsumowałby działalność ESZS? - Był to na pewno czas wielu wyzwań. Kiedyś było łatwiej. Kiedyś władze polityczne uczestniczyły w naszym systemie rozrywkowym, zachęcały młodzież do uczestnictwa, dawali na to pieniądze – stwierdził Janusz Pająk. - Teraz jest z tym słabiej.

 


Jak bardzo? - Musimy szukać sponsorów, żeby łatać dziury, by móc zorganizować młodzieży podstawowy ruch, czyli rozgrywki międzyszkolne – zaznaczył przewodniczący.
 


Jedno, co się nie zmieniło przez lata to zdolna młodzież, której nie brakuje. - W Elblągu jest bardzo dużo zdolnej młodzieży – przyznał Janusz Pająk. - Po pandemii mamy boom. Bardzo dużo szkół zgłosiło się do systemu rozgrywek szkół licealnych. Brakuje nam hal sportowych, żeby to przeprowadzić.

 


Czego można życzyć Elbląskiemu Szkolnemu Związkowi Sportowemu? - Pieniędzy – śmiał się przewodniczący. - Tylko tego w zasadzie nam brakuje. Pieniędzy na organizację.
 

 

Tutaj rola samorządu i powiatu elbląskiego, żeby nas wspomóc w tym działaniu. Teraz to wsparcie jest mniejsze niż było. Zmniejszyło się prawie o połowę, a koszty wzrosły

– podkreślił Janusz Pająk


 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Za nami 70-lecie Szkolnego Związku Sportowego ( zdjęć 52 )
Dodano: 2023-11-29 | Fot. Agnieszka Klatt
0

Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +8
  ~ Kordian
  Środa, 29.11

  Ale jaja. Kolejne stowarzyszenie i znowu sluchy, ze władze miasta wspieraja mniej. Juz nie moge patrzec na to wszystko. Oby do kwietnia, oby do kwietnia

 2. 2
  +8
  ~ Pan Wlodzimierz
  Środa, 29.11

  Wsparcie mniejsze, ale przyjsc cyknac fote to przyjda a jak! To sie nazywa dyplomacja!

 3. 3
  +4
  ~ miś puszysty
  Środa, 29.11

  Nasz prezydent choć nie daje za dużo funduszy na działanie sportu w Elblągu,to ma duże serce dla uprawiających różne dyscypliny.Polansować się zawsze warto. A obiecał ze od maja odda całą pensję na cele charytatywne!!! I co czy nie jest dobrym gospodarzem? Pozdrawiam elblążan i wszystkiego dobrego życzę.

 4. 4
  +4
  ~ Pamiętamy
  Środa, 29.11

  Widzę na sali ćwierkowe słupy z ostatnich wyborów.

 5. 5
  +4
  ~ żerowanie na sporcie
  Środa, 29.11

  Co ja widzę? Sama młodzież na sali. No, poza Wojtkiem. Sezon na podsumowania w sporcie trwa. Jutro Załuski wystąpi i zarzuci Wróblewskiemu politykierstwo. Że Wróblewski startuje w sztafecie 4x100, ale żeby Gerhard też ćwiczył? Skoro Wróblewski daje zdolnemu uczniowi 100 zł miesięcznie i nazywa to stypendium, to nie ma się co dziwić że sportowe dzieci i młodzież nie mają na nic - na gacie, emblematy, sprzęt, obozy, wyjazdy na zawody,... Gdyby nie rodzice, to sportowcy występowali by w strojach Starożytnych Greków - na golasa. Trzeba mieć tupet by przyjść i usłyszeć że jest się najgorszym ogniwem w sporcie miejskim, prawda Wituś?

 6. 6
  +3
  ~ inż.drzewiarstwa
  Środa, 29.11

  ~pamiętamy - no przecież przy Gerhardzie i Wróblewskim muszą stać moralne wzorce, czyli słupy nadal gotowe do oddania się temu figurującemu na płachcie za plecami. Żenujące, że ktoś dorosły, nauczyciel łajdacko amoralnie postępujący idzie wszędzie i lansuje się bez świadomości co wiedzą i myślą rodzice, uczniowie, środowisko np. w tym przedsięwzięciu. Ryba śmierdzi od głowy.

 7. 7
  +1
  ~ Ochódzki Rysio
  Środa, 29.11

  Młoda nagonka -:))

 8. 8
  +4
  ~ smutno mi ?
  Środa, 29.11

  Trochę żal i głupio Tyle lat współpracy i koleżeństwa a gościu cię olał i choć to oczywiście złośliwość, jak patrzę na te tłumy i uhonorowanych to nawet się cieszę że nie miałem tego zaszczytu. Dzięki kolego Januszu.

 9. 9
  +4
  ~ w sosie własnym
  Środa, 29.11

  Widzę, że w większości swoi nagrodzili swoich. Rysio nie miał racji mówiąc o kolesiach i układach. Mimo że Załuski trochę politykował, to jednak większość nagród u niego dostali zawodnicy, a na tej imprezie w kontrze do Silvanta wyróżniono z okazji rocznicy a za wyniki nielicznych i skąpo.

 10. 10
  +5
  ~ Lonek
  Środa, 29.11

  Zaluski ich obrobi. To niekompetentni ludzie. 100zl na mlodziez za wyniki w nauce? Czy to prawda???

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


2.2123401165009