Poniedziałek, 20.05.2024, Imieniny: Aleksander, Bernardyn, Bazyli
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii INWESTYCJE

Stadion przy ul. Agrykola przeszedł remont za ok. 680 tys. zł dzięki decyzji mieszkańców

10.05.2023, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Stadion przy ul. Agrykola przeszedł remont za ok. 680 tys. zł dzięki decyzji mieszkańców
Fot. Paweł Friedrich

Dzięki głosom elblążan oddanych w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022 stadion przy ul. Agrykola przeszedł częściowy remont. Koszt inwestycji to prawie 680 tys. zł.


Projekt „Budowa sanitariatu na terenie stadionu miejskiego, modernizacja kas biletowych, rewitalizacja nawierzchni od ul. Agrykola” to jeden z zadań zgłoszonych w ramach Budżetu Obywatelskiego 2022. Na ten pomysł zagłosowało 1412 mieszkańców naszego miasta.

W ramach tego zadania zmodernizowane zostały kasy biletowe, a droga do nich została odnowiona. Dodatkowo powstał sanitariat i pomieszczenie depozytowe na rzeczy kibiców.  
 
We wrześniu ubr. Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie robót budowlanych na stadionie miejskim przy ul. Agrykola. Zakres zamówienia obejmował: „roboty rozbiórkowe, budowę sanitariatu na terenie stadionu miejskiego, budowę pomieszczenia depozytowego do przechowywania przedmiotów kibiców, modernizację kas biletowych, odnowienie ceglanej elewacji i drzwi, naprawę dachu, wykonanie niezbędnych przyłączy wod.-kan. i elektrycznych, rewitalizację nawierzchni - dojścia do kasy, dojścia do 2 kontenerów użytkowych, chodnika przy wejściu na stadion, naprawę i wymianę ogrodzenia oraz wykonanie i montaż tablicy pamiątkowej BO 2022”.

Pod koniec 2022 roku umowa z wykonawcą robót została podpisana. Miał on trzy miesiące na zrealizowanie powierzonego mu zadania. Termin ten został jednak wydłużony do końca maja br. ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe.
 
Wykonawcy udało się jednak nadrobić stracony czas. Prace zostały zakończone z końcem kwietnia br. Wejście na stadion nie zostało jeszcze oficjalnie oddane do użytku. Trwa procedura uzyskania pozwolenia na użytkowanie.

 

 

Kamila Jabłonowska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 5

%60.0 %40.0
GALERIA ARTYKUŁU ( zdjęć 8 ) Fot. Paweł Friedrich


Komentarze do artykułu (10)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ olimpijczyk
  Środa, 10.05

  wyrwaliśmy te pieniądze - bo sam urząd nic by nie zrobił

 2. 2
  +7
  ~ Kefas
  Środa, 10.05

  Brawo!!! Teraz czas na wyrwanie kasy i zrobienie ulic w Elbląg, bo nie długo nie dojedzie nikt do stadionu...

 3. 3
  +5
  ~ Smiech na sali
  Środa, 10.05

  A trybuny nadal nie zadaszone wszystkie. Na co czekacie w tym um ratuszu. I tak będzie czerwona kartka w wyborach dla PO, PSL, SLD. Kibice eam nie darują.

 4. 4
  0
  ~ Arek 12
  Środa, 10.05

  Jakie trybuny???? Dla 200 osób co przychodzi to wystarczy duży parasol!!!! Są gdzie indziej pieniążki potrzebne,,to już trybunę na torze bo tam i tenis i rolki i koszykówka.Wiecsej tam ludzi niż na tych tu kopaczy

 5. 5
  +3
  ~ Arek12
  Środa, 10.05

  W Anglii grają na 100 letnich boiskach w 3 lidze i przynajmniej telebim mają ,i nie przeszkadza stare mury a tu ani jakości ani wyników i Stadion na 200 osób

 6. 6
  +4
  ~ Jez tax
  Środa, 10.05

  Drogi zacznijcie robic bo tragiczny jest stan anie bzdurami się zajmujecie i kasę niepotrzebnie wydajecie

 7. 7
  +3
  ~ q
  Środa, 10.05

  arek ku*wa ile razy mam ci pisać że średnia osób chodząca na stadion to jest 1150 osób

 8. 8
  +1
  ~ Trampkarz
  Czwartek, 11.05

  Chwila, chwila, jeżeli pieniądze były z miejskiej kasy czyli z mojej to mogę sobie na tym "miejskim" obiekcie pograć z dziećmi czy z innymi mieszkańcami w piłkę lub nawet pobiegać. Jeżeli mam płacić za wstęp na stadion miejski to ci którzy kasują forsę niech oddadzą to co moje czyli miejskie.

 9. 9
  +2
  ~ `
  Czwartek, 11.05

  To w tym roku z budżetu obywatelskiego zmodernizujemy port w Elblągu a może starczy i na pogłębienie kanału?. Masakra jakaś! To nie są pieniądze z których realizuje się zadania miasta. Na to powinny być zabezpieczone pieniądze w budżecie.

 10. 10
  0
  ~ Ania
  Czwartek, 11.05

  Ulice i stadiony leżą w kwwestii miasta. Nie wiem czy wykręcanie się budżetem obywatelskim jest w pełni legalne, ale na pewno powinno być potępiane. Wstyd, że miasto, będące przez pół wieku ważnym ośrodkiem przemysłowym, mające jeden ze starszych klubów piłkarskich i duże osiągnięcia w kilku dyscyplinach... jest zadupiem bez porządnego stadionu, niedofinansowanymi klubami (gdyby nie Wójcik elbląski sport by nie istniał) i krajową stolicą dziur i kolein w asfalcie. Wszystko dzięki głosowaniu na duże partie i karierowiczów bez poglądów, bez klasy, zasad moralnych.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2024 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.344113111496