Czwartek, 1.12.2022, Imieniny: Natalia, Blanka, Eligiusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2022/2023

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

10 kroków do mety Piekarczyka

08.05.2022, 17:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
10 kroków do mety Piekarczyka
Fot. MOSiR Elbląg

Dlaczego warto pobiec w XIII Biegu Piekarczyka? Jest na to wiele powodów. My sprinterskim krokiem spróbujemy przedstawić te najważniejsze, które zmotywują każdego do startu i dotarcia do mety. A do biegu został już tylko miesiąc.

 

1.Start zza biurka

Na początek zapisy. Aby stanąć na starcie nie trzeba nawet ruszać się z domowego krzesła. Wystarczy jedynie wejść na stronę zapisów i wykonać 6 prostych kroków w drodze do udziału. Zakładasz konto, wybierasz dystans i opłacasz.

 

2.Strój biegacza – Twój strój, koszulka Biegu

Jaki sprzęt sportowy trzeba przygotować, aby wziąć udział w XIII Biegu Piekarczyka? Taki, który masz w swojej szafie. Zwykłe buty sportowe, ulubiony t-shirt (najlepiej oficjalna koszulka Biegu) oraz krótkie spodenki. I to wszystko. Bieganie ma tę zaletę, że lubi prostotę.

 

3.Nowa trasa – nowy początek

Z nową trasą Biegu Piekarczyka zapoznał się Atestator z Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Długie i efektowne rozpoczęcie ul. Nowowiejską, bieg przez centrum i Stare Miasto, a meta na górce ul. Teatralnej. Tak odkryjemy nowe miejsca na biegowej mapie Elbląga.

 

4.Prosta, ale nie łatwa

Proste będą towarzyszyć biegaczom przez całą trasę. Prosta ul. Traugutta, prosta ul. Armii Krajowej,  itd. Trasa prosta, ale łatwo jednak nie będzie, bowiem czasem natrafi się na kostkę lub podbieg na finiszu imprezy. Wiadomo, gdy jest zbyt łatwo, to i satysfakcja mniejsza, zatem wszystko współgra.

 

5.Pierwszy krok

Można zapisać się zza biurka, ale to tylko początek. Oczywiste jest, że aby pobiec, trzeba trenować. Idąc do pracy, chodząc po domu, wchodząc po schodach. Kolejnym krokiem jest wiedza i wsparcie innych. O to najłatwiej podczas treningów z Team Karaś Elbląg. Czekają na każdego chętnego.

 

6.Trofeum

Sport to nie tylko ruch sam w sobie, ale i rywalizacja o trofea. Nagradzamy najlepszych, ale naszą rolą jest także nagradzać chęci i determinację. A te są potrzebne, by dotrzeć do mety i otrzymać pamiątkowy medal. Symbol indywidualnego zwycięstwa nad własnymi ograniczeniami.

 

7.Pogoda

Słoneczna pogoda zachęca każdego do aktywności na dworze. Bieg Piekarczyka ma tę wspaniałą cechę, że przyciąga ładna pogodę. Gdy startujemy, słońce jest razem z nami. Liczymy, że w tym roku będzie podobnie.

 

8.Biegaj i zwiedzaj

Elbląg to piękne miasto z bogatą historią. Od lat przyciąga turystów odbudowywaną starówką i cieszy mieszkańców zielenią parków. To wszystko znajdzie się na trasie XIII Biegu Piekarczyka, a zatem nasza impreza wpisze się w oczekiwania zarówno miejscowych, jak i przyjezdnych biegaczy.

 

9.Zmień bieg historii

Piekarczyk nie czekał, tylko pobiegł. On zmienił bieg swojej historii. Stał się bohaterem. Ty także możesz. Nie musisz pobijać rekordów trasy. Najważniejsze, że zmienisz bieg swojego życia na ten zdrowszy i weselszy, sportowy i rekreacyjny. Każdy kto weźmie udział, już jest zwycięzcą.

 

10.Kategoria? Open

XIII Bieg Piekarczyka to także klasyfikacje. Dla organizatorów i wielu uczestników, są ważne. Ponad to wysuwa się jednak fakt, że Bieg jest przede wszystkim dla wszystkich. Startują dzieci, młodzież, dorośli, seniorzy, kobiety, mężczyźni i drużyny. Bieg Piekarczyka jest bowiem dla wszystkich razem i każdego z osobna.

 

Sponsorem Głównym XIII edycji Ulicznego Elbląskiego Biegu Piekarczyka jest firma WAITW. Sponsorami Strategicznymi Biegu są: FLSmidth MAAG Gear i Studio Łazienkowe Awangarda. Organizatorami XIII edycji Ulicznego Elbląskiego Biegu Piekarczyka są: Urząd Miejski w Elblągu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Patronat honorowy nad Biegiem objął Prezydent Elbląga Witold Wróblewski.

 

Tekst i fot. MOSiR

 

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2022 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1373529434204