Piątek, 17.09.2021, Imieniny: Justyna, Narcyz, Franciszek
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2021/2022

Piłka Nożna

»   II liga

»   IV liga

Piłka ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbl±g » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

XII Bieg Piekarczyka za nami. Poznajcie zwycięzców [zobacz zdjęcia]

20.06.2021, 19:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
XII Bieg Piekarczyka za nami. Poznajcie zwycięzców [zobacz zdjęcia]
Fot. Adrian Sajko

Adrian Przybyła z Iławy i Beata Niemyjska ze Starocina to zwycięzcy XII Elbl±skiego Ulicznego Biegu Piekarczyka. 10-kilometrow± trasę prowadz±c± ulicami Elbl±ga pokonali w czasie, odpowiednio, 32:58 i 39:08. NajgroĽniejszym przeciwnikiem zawodników podczas tej edycji biegu był upał. Mimo to uczestnicy chwalili atmosferę i organizację największej biegowej imprezy Elbl±ga. Zobacz zdjęcia z wydarzenia. 

 

XII edycja Biegu Piekarczyka, z rocznym opóĽnieniem spowodowanym pandemi±, odbyła się w ten weekend. W sobotę (19 czerwca) wystartowały dzieci. Dzi¶ (20 czerwca) zmierzyli się doro¶li, na dystansie 10 km i 5 km. 

 

W niedzielę pobiegło ponad 530 osób. Ze względu na obwi±zuj±ce obostrzenia sanitarne tego dnia odbyły się trzy osobne starty. O godz. 9, w kategorii 10 km, pobiegły panie i mężczyĽni powyżej 50 roku życia. O godz. 11 odbył się start biegu mężczyzn w pozostałych kategoriach wiekowych, a o 13 odbył się bieg towarzysz±cy na dystansie 5 km. 

 

Zwyciężczyni± biegu głównego w klasyfikacji generalnej została Beata Niemyjska ze Starocina (39:08). Na podium znalazły się również: Magdalena Trzeciak z Olsztyna (39:30) i Leti Stojanowska z Elbl±ga (41:21). W¶ród panów najlepiej spisał się Adrian Przybyła z Iławy, który dystans 10 km pokonał w 32 minuty i 58 sekund. Na drugim miejscu uplasował się Andrzej Rogiewicz z Elbl±ga (33:54), a na trzecim Grzegorz Kujawski z Pucka (34:03). Zwycięzca biegu głownego wystartował i wygrał również bieg towarzysz±cy, z czasem 17 minut 4 sekundy.

Jestem zadowolony ze swojego wyniku. Wygrałem. Po raz pierwszy wzi±łem udział w Biegu Piekarczyka, możliwe, że jeszcze wrócę do Elbl±ga. Organizacyjnie Elbl±g stan±ł na wysoko¶ci zadania. Widać, że cały sztab ludzi pracuje nad tym, aby ta impreza się udała. Nie dopisała jedynie pogoda. Upał to ciężki przeciwnik dla biegaczy, łatwo o udar

 

- mówił zwycięzca XII Biegu Piekarczyka Adrian Przybyła z Iławy.

 

Rzeczywi¶cie największym przeciwnikiem biegaczy w tym roku okazała się pogoda. Lej±cy się z nieba żar był dla zawodników dużym utrudnieniem. Organizatorzy zadbali jednak o ich bezpieczeństwo. Na trasie rozstawiono kurtyny, przygotowano również większe niż zazwyczaj zaplecze medyczne. Nad zawodnikami czuwali także wolontariusze, którzy obstawiali cał± trasę. 

 

Warunki pogodowe były bardzo trudne, ale organizacja dobra. Oceniam wszystko pozytywnie, z u¶miechem na twarzy. Jestem zadowolony ze swojego wyniku, w swojej kategorii zdobyłem czwarte miejsce

 

- mówi Mariusz Zyzek, zawodnik z Elbl±ga.

 

To jedna z lepiej zorganizowanych imprez, na jakich byli¶my. Trasa całkiem niezła. Pętla była bardzo dobrze oznaczona, każdy wiedział, gdzie ma biec. Dużo osób było zaangażowanych w organizację, dużo osób kibicowało. Zapamiętamy Elbl±g bardzo dobrze. Przyjechała tutaj z mężem, dziadkiem i znajomym. Wszyscy zdobyli¶my fajne wyniki i jako drużyna zdobyli¶my 2 miejsce. Jestem zadowolona

 

- dodaje Agnieszka Przybyła, uczestniczka biegu. 


Wyniki klasyfikacji generalnej:Kobiety:

1. Beata Niemyjska (39:08)
2. Magdalena Trzeciak (39:30)
3. Leti Stojanowska (41:21).

MężczyĽni:

1. Adrian Przybyła (32:58)
2. Andrzej Rogiewicz (33:54)
3. Grzegorz Kujawski z Pucka (34:03). 
 

Wszystkie wyniki XII Elbl±skim Ulicznym Biegu Piekarczyka znajdziemy TUTAJ.
 

 

Organizatorami Biegu Piekarczyka s±: Urz±d Miejski w Elbl±gu oraz Miejski O¶rodek Sportu i Rekreacji. Sponsorzy główni: American Home Biuro Nieruchomo¶ci oraz WAITW – firma spawalnicza i biuro pracy. Sponsor strategiczny: Studio Łazienkowe Awangarda. Sponsorzy i partnerzy: Samorz±d Województwa Warmińsko-Mazurskiego, 43 Batalion Lekkiej Piechoty w Braniewie 4 W-M Brygada Obrony Terytorialnej, Regionalne Centrum Wolontariatu w Elbl±gu, Sportowa Szkoła Podstawowa nr 3 im. Polskich Olimpijczyków, Reproskan, Wolno¶ć, Hotel Kahlberg, EXPERT – Centrum ubezpieczeń i O¶rodek Szkolenia Kierowców, SPORT SPA – Centrum Odnowy Biologicznej, Tlenoterapia Elbl±g – Gabinet Hiperbaryczny, Smaczny Targ – Festiwal Pierogów, Smaków ¦wiata oraz Piwa, Wina i Cydru, Grupa Ratowniczo-Interwencyjno-Zabezpieczeniowa „BIELIK”.

 

 

Natasza Jatczyńska
Wy¶lij wiadomo¶ć do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 19

%100.0 %0.0


Galeria / XII Elbl±ski Bieg Piekarczyka 2021r. ( zdjęć 277 )
Dodano: 2021-06-20 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (14)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +6
  ~ Chodz±cy
  Niedziela, 20.06

  Dziwilismy sie kierowcom i to nie TYLKO z Elbl±ga ale i z Polski że złamali przepisy zakazu wjazdu. Przedstawiali blokady, byle jechać nie my¶l±c co robi±. Na ulicach biegali ludzie biegacze. Czy naprawdę tak trudno na takich imprezach by była policja lub straż miejska. Postawili mlodych chlopakow ktorym kierowcy nie szczedzili wyzwisk. Chore oanstwo głupców.

 2. 2
  --2
  ~ Zdjecia
  Niedziela, 20.06

  O i sejm się pojawil czyli PO tj 30 dni czekania kto wygral.

 3. 3
  --9
  ~ Lekarz
  Poniedziałek, 21.06

  Nie zapominajcie że jest pandemia teraz biegacie po ulicach pużniej do szpitali zero maseczki zero obostrzeń zapominacie że jest wirus i sytuacja może się pogorszyć jak będ± obostrzenia to nie płaczcie i nie lamentujcie masakra co dzieje miasto sparaliżowane w taki upał biegać szok

 4. 4
  --6
  ~ Wypełnij to pole
  Poniedziałek, 21.06

  5 zdjęć z 6 godzinnej imprezy to trochę mało

 5. 5
  +6
  ~ Ploterek
  Poniedziałek, 21.06

  Zdjęć jest 277, a nie 5

 6. 6
  --6
  ~ Wypełnij to pole
  Poniedziałek, 21.06

  5 zdjęć z 6 godzinnej imprezy to trochę mało

 7. 7
  --4
  ~ Wypełnij to pole
  Poniedziałek, 21.06

  5 zdjęć z 6 godzinnej imprezy to trochę mało

 8. 8
  --5
  ~ Wypełnij to pole
  Poniedziałek, 21.06

  5 zdjęć z 6 godzinnej imprezy to trochę mało

 9. 9
  --4
  ~ Wypełnij to pole
  Poniedziałek, 21.06

  Pisałem tylko raz o tych zdjęciach . Je¶li jest 277 to dajcie jaki¶ działaj±cy link prosze

 10. 10
  --4
  ~ Wypełnij to pole
  Poniedziałek, 21.06

  U mnie ten napis " galeria zdjęć " to tylko napis a nie link

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Wła¶cicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbl±ski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.