Wtorek, 21.09.2021, Imieniny: Hipolit, Mateusz, Daria
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2021/2022

Piłka Nożna

»   II liga

»   IV liga

Piłka ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Rowerzyści zdobyli Bażantarnię

14.06.2021, 19:25:00 Rozmiar tekstu: A A A
Rowerzyści zdobyli Bażantarnię

80 osób wystartowało w pierwszych rowerowych zawodach Cross Country, zorganizowanych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu. Rowerki biegowe, małe rowery i rowery górskie opanowały polanę z wiatami oraz pobliską Bażantarnię. Słoneczna pogoda sprzyjała rywalizacji na kilku trasach.

W niedzielny poranek sympatycy kręcenia korbami stawili się na opisanej polanie, aby potwierdzić swój udział w niebieskim namiocie biura zawodów. Każdy z uczestników, mały i duży, otrzymał plakietkę z numerem startowym oraz pakiet powitalny: banan i wodę. Po chwili niektórzy pobrali specjalnego chipa, który mierzył im czas przejazdu i rozpoczęło się oczekiwanie na start.

Najpierw na trasę ruszyły dzieci. Te najmłodsze startowały w trzech kategoriach: 0-2, 3-4 i 5-6 lat. Dla części z nich było to pierwsze doświadczenie z tego rodzaju wyścigiem. Skupienie przed rozpoczęciem dystansu było więc zrozumiałe. Wszystkie zrobiły jedno okrążenie wokół polany i wjechały na metę przy aplauzie rodziców. Im czasu nie mierzono. A radości i dumy z przejazdu wśród jego uczestników było co nie miara. Dla nieco starszych, od 7-12 lat, przygotowana była dłuższa trasa. Rowerzyści ruszyli po polanie, a później skierowali się w okolice restauracji Myśliwska. Stamtąd zjechali w kierunku mety. Każdemu nie można było odmówić ambicji jednak nie miejsce na mecie było najważniejsze. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowy medal i odblask.

Po zmaganiach najmłodszych uczestników, do gry przystąpiła młodzież i dorośli. Na trasie 2,7 km znalazły się osoby w różnym wieku, które rywalizowały w swoich kategoriach wiekowych oraz z podziałem na płeć. Tutaj już nagrody były tylko dla trójki najszybszych w każdej kategorii. A trasa wiodła z polany, u stóp Góry Chrobrego, ulicą Chrobrego w kierunku leśnictwa Dębica, a stamtąd szlakiem niebieskim do miejsca startu. Tylko 14 osób odważyło się zrobić dwie pętle. Oni znaleźli się w odrębnej klasyfikacji elite.

Wśród kobiet w kategorii 30+ wygrała Sylwia Kopaczewska, natomiast w elicie zwycięska okazała się Agnieszka Siemież. Najlepszy czas w kategorii mężczyzn M20 wykręcił Michał Wojnowski. W kategorii M30 Dariusz Żarski. W grupie M40 Michał Trębacz. W klasyfikacji M50 Grzegorz Paradowski.

Sprawdź szczegółowe wyniki i zobacz galerię zdjęć. Kolejna impreza rowerowa odbędzie się 22 sierpnia, a będzie to Góralem na Chrobrego. W wakacje natomiast będą startować cykliczne wycieczki rowerowe, których plan jest na stronie MOSiR.
 

 

 

Tekst i fot. MOSiR

 

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.