Poniedziałek, 27.09.2021, Imieniny: Damian, Wincenty, Kosma
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama
Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPOŁECZNE

Charytatywna jazda dla Anny. Na rowerze z Elbląga do Zakopanego, bez przystanków i przerwy na sen

22.05.2021, 09:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Charytatywna jazda dla Anny. Na rowerze z Elbląga do Zakopanego, bez przystanków i przerwy na sen
Fot. Adrian Sajko

Łukasz Tazuszel wczoraj, 21 maja, rano wyruszył na rowerze z Elbląga do Zakopanego. 700-kilometrową trasę zamierza pokonać jadąc non-stop, bez przerwy na sen. Wyzwanie podjął, aby pomóc w zbiórce pieniędzy na leczenie pani Anny, chorej na ostrą białaczkę szpikową. 
 

Pani Anna jest żoną oraz kochającą mamą. Jej świat zawalił się, kiedy usłyszała przeraźliwą diagnozę - ostra białaczka szpikowa. Kiedy świat zmagał się z pandemią, Ania musiała rozpocząć walkę o swoje życie. Kobieta przeszła przeszczep szpiku kostnego, ale choroba ponownie dała o sobie znać. Konieczne jest długotrwałe leczenie. Pani Ania jednak się nie poddaje. Jej historia poruszyła Łukasza Tazuszela, który postanowił połączyć swoją pasję do rowerów z akcją charytatywną. Jego przejazd non-stop z Elbląga do Zakopanego został wylicytowany przez dwie elbląskie firmy, za 2 tys. zł, które wspomogą leczenie elblążanki.

Lokalne media szeroko rozpisywały się o chorobie Pani Ani, mocno w całą akcję zbierania pieniędzy na nierefundowane leczenie włączyła się też lokalna społeczność. Postanowiłem włączyć się w akcję w dość nietypowy sposób, poprzez wystawienie na licytację przejazdu rowerem non-stop. Wybrałem dystans 700 km i podobną cenę wywoławczą - 700 zł. Ku mojemu zaskoczeniu, po paru dniach zaciętej licytacji wygrywającą kwotą było 2000 zł. Zwycięzcami okazały się dwie elbląskie firmy Budokop oraz Rowery Wadecki

- mówi o akcji Łukasz Tazuszel.

 

Pan Łukasz rowerową akcję charytatywną zorganizował po raz drugi. W ubiegłym roku wjechał na "Mount Everest pod Elblągiem" dla małej Marysi.

Dzięki poprzedniej akcji dla Marysi dowiedziałem się gdzie są moje granice, zarówno jeśli chodzi o odporność fizyczną jak i psychiczną, że można je sukcesywnie przesuwać dzięki treningowi. Jeśli można mówić o jakimkolwiek komforcie podczas 30-godzinnej jazdy na rowerze, to właśnie 700 km w wykonaniu non-stop jest na jego granicy

- dodaj pan Łukasz. 

 

Akcja 700 km non-stop rozpoczęła się w piątek (21 maja) w Elblągu. Pan Łukasz wystartował o godz. 6 rano. Przez pierwsze kilometry trasy towarzyszyła mu grupa elblążan, pasjonatów dwóch kółek. Resztę trasy pokona samotnie, jadąc bez przerwy na sen. Do Zakopanego planuje dojechać w sobotę, 22 maja, o godz. 9.20. Podróż cyklisty możemy śledzić TUTAJ.

 

Natasza Jatczyńska
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 4

%75.0 %25.0


Galeria / Z Elbląga do Zakopanego w szczytnym celu. ( zdjęć 23 )
Dodano: 2021-05-22 | Fot. Adrian Sajko
0

Komentarze do artykułu (3)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Ale jak to tak bez snu...
  Sobota, 22.05

  To całkowicie niezdrowe...nie popieram!

 2. 2
  +2
  ~ Szczerzy
  Sobota, 22.05

  Szerokiej o bezpiecznej drogi i jazdy.

 3. 3
  0
  ~ Gość
  Niedziela, 23.05

  Jak to bez snu przecież w czasie jazdy sobie pośpi.😄

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.