Poniedziałek, 21.06.2021, Imieniny: Alicja, Marta, Alojz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2020/2021

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Piłka Ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

BYĆ ALBO NIE BYĆ w II LIDZE. CZY OLIMPIA UGASI ZNICZ ?

09.05.2021, 08:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
BYĆ ALBO NIE BYĆ w II LIDZE. CZY OLIMPIA UGASI ZNICZ ?
fot.archiwum redakcji (zdjęcie z meczu Olimpia - Znicz z 2019 roku)

Teraz już śmiało możemy powiedzieć, że to już definitywnie ostatnia szansa na to, by wciąż walczyć o utrzymanie w drugiej lidze. Wygrać ze Zniczem Pruszków po prostu trzeba i nawet remis, który z matematycznego punktu widzenia nadal pozostawi Olimpię w grze, nie usatysfakcjonuje kibiców, piłkarzy oraz zarządu. Mecz o wszystko w najbliższą niedzielę o godzinie 17:00 przy Agrykola 8.


Pomimo pozycji Znicza w ligowej tabeli trzeba brać na nich bardzo dużą poprawkę. W tym momencie jest im bliżej do spadku aniżeli awansu, lecz od końcówki marca prezentują znakomitą formę i od tego czasu uzbierali 16 punktów (5 zwycięstw i 1 remis), dzięki czemu nie są już zespołem zamykającym tabelę. Wejście do szatni młodego trenera Piotra Kobiereckiego (35 lat), który w przeszłości prowadził młodzieżowe zespoły Legii Warszawa, przyniosło ze sobą wiele pozytywów i doskonale to widać.


Z kolei Olimpia Elbląg dobiła do ściany, jeśli której nie rozbiją teraz, to… sami wiecie. Ostatni mecz w Katowicach, choć przegrany, pokazał, że potrafią grać w piłkę przeciwko najlepszym w lidze. Podobnie było też w Chojnicach, ale stamtąd Związkowi wrócili z jednym punktem, a przecież niewiele brakowało i zgarnęliby pełną pulę. Pomimo wąskiej kadry trener Trzeciak robi co w jego mocy i warto na to zwrócić uwagę. Na szczęście teraz będzie miał do dyspozycji pauzujących ostatnio za kartki Bawolika oraz Burzyńskiego, a także młodzieżowców odpoczywających od egzaminów maturalnych.


Cel na spotkanie ze Zniczem jest jasny i każdy z nas powinien zdawać sobie sprawę z powagi sytuacji. Do końca sezonu Olimpia rozegra 6 meczów, lecz dla dobra ogółu warto byłoby wyjaśnić swoją przyszłość jak najszybciej i nie czekać jak przed dwoma laty do ostatniego gwizdka w sezonie. Takie „cuda” często się nie zdarzają, a ten w Toruniu był wyjątkowy.


Mecz zobaczycie za darmo w aplikacji mobilnej eWinner a także na platformie SPORTIZE, po wykupieniu miesięcznej subskrypcji (23,99zł). Abonament obejmuje wszystkie mecze eWinner 2. Ligi.

 

ZKS Olimpia Elbląg (18.) vs MKS Znicz Pruszków (14.)
niedziela, 9 maja, godzina 17:00
Agrykola 8

 II liga - sezon 2020/2021 - aktualna tabela, wyniki, terminarz
Samson

Oceń tekst:

Ocen: 2

%0.0 %100.0


Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +4
  ~ chester
  Sobota, 08.05

  "na szczęście będzie miał Burzyńskiego"-poważnie?

 2. 2
  +13
  ~ kjm
  Sobota, 08.05

  Nie ma co się łudzić, "sport priorytetowy" sięga dna, czy jeszcze ktoś ma jakiekolwiek złudzenia? Kadry trenerskiej na odpowiednim poziomie brak, sponsorów brak, o działaczach nie wspomnę, ot i cała prawda, nieprawdaż?

 3. 3
  +10
  ~ 3 wita
  Sobota, 08.05

  Prezes pa i witaj 3 ligo.

 4. 4
  --1
  ~ Prezes
  Sobota, 08.05

  Ja będę wierzył do końca. Nawet jak nie będzie matematycznych szans. Zawsze można kupić awans, może ktoś zrezygnuje z ligii. ... Damy radę.

 5. 5
  --2
  ~ Rambo 11
  Niedziela, 09.05

  Nieudacznicy z MC-Donalda rozgonić na cztery strony świata te BEZTALENCIA---a po meczu kolejnym przegranym (bo tylko takie są) bujają się jak ***ol..e REZUSY.

 6. 6
  +4
  ~ Ryty
  Niedziela, 09.05

  Bez sponsorów jak w Chojnicach max 3 liga

 7. 7
  +5
  ~ Spakowani
  Niedziela, 09.05

  Trzecia liga już was wita na czele z tym prezesem.

 8. 8
  +4
  ~ Byly kibic
  Niedziela, 09.05

  Przykro to stwierdzić ale nie ugasi ,znowu trener będzie pseudo grajkow chwalił,a remis będzie szczytem tego zespołu, przy odrobinie szczęścia oczywiście .Nie ma co się łudzić zespół jest bez formy i jakich kolwiek umiejętności, można śmiało obstawiać u buk 2.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.