Niedziela, 31.05.2020, Imieniny: Aniela, Petronela, Kamila
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Bokserski tydzień

29.04.2006, 15:10:44 Rozmiar tekstu: A A A
Bokserski tydzień

Już po raz trzeci w naszym mieście odbędzie się turniej pięściarski poświęcony pamięci Antoniego Wieczorka, współzałożyciela i długoletniego prezesa klubu Start Elbląg. Turniej rozpocznie się w niedzielę, w hali lodowiska przy ul. Karowej o godzinie 17.00. 

W zawodach wystąpią młodzi bokserzy, zrzeszeni w klubach Kontra i Tygrys. Rywalami elblążan będą najlepsi młodzieżowcy z czterech województw: pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, podlaskiego i mazowieckiego. Barwy Kontry bronić będą: Przemysław Fornal (kat. 46 kg), Maciej Kulik (60 kg), Andrzej Kulik (69 kg), Leszek Burkhardt (69 kg), Michał Łoniewski (91 kg) i Paweł Grabowski (+91 kg). Z Tygrysa walczyć będą: Sebastian Wołkowski (51 kg), Krzysztof Ciereszko (64 kg), Paweł Gronkiewicz (75 kg), Damian Kośmider (81 kg) oraz Marcin Pryczek (+91 kg).

Memoriał będzie tylko rozgrzewką przed rozpoczynającymi się dzień później tj. w poniedziałek (1 maja) XII Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży w boksie, która w dniach 30.04-6.05 odbędzie się w Elblągu, także w hali przy ul. Karowej. Zawodnicy walczyć będą w 13 kategoriach wagowych. Jak zdradził na konferencji prasowej Hieronim Kozakiewicz, prezes klubu Tygrys i wiceprezes ds. sportowych Polskiego Związku Bokserskiego w turnieju wystąpi łącznie 104 pięściarzy. Miasto Elbląg reprezentować będą: Paweł Czajka (46 kg, Kontra), Maciej Piechota (50 kg, Tygrys), Artur Fornal (52 kg, Kontra), Patryk Janke (60 kg, Kontra), Adam Kośmider (63 kg, Tygrys), Patryk Calka (66 kg – Kontra), Przemysław Wróblewski (80 kg, Kontra) i Grzegorz Miłoszewski (+80 kg, Tygrys), w walkach o medale olimpiady nie ma kategorii +91. Z Warmii i Mazur walczyć będzie jeszcze pięciu zawodników z drużyny Mazura Ełk.

Uroczyste otwarcie XII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w boksie rozpocznie się o godzinie 16.30, wcześniej, bowiem już od godz. 11.00 odbywać sie będzie I seria walk ćwierćfinałowych. Środa i piątek będą dniami wolnymi dla młodych adeptów boksu. W pozostałe dni walka o medale rozgrywać będzię się w godzinach od 11.00 do 17.00. Uroczyste zakończenie XII OOM w boksie nastąpi w sobotę, o godzinie 13.30. Wstęp na obydwa turnieje jest bezpłatny.

Fot. Adam Wołosz

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (2)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  0
  ~ Dariusz Babojć
  Niedziela, 30.04

  No cóż Elbląg to miasto z tradycjami bokserskimi przecież. wystarczy wspomnieć ostatnie lata istnienia Klubu Bokserskiego "Start” Elbląg , który przekształcony został w Klub Bokserski „Halex”. To w 1997r klub ten zdobył wice mistrza Polski drużynowo a rok póżniej mistrza Polski .Pamiętacie tych zawodników: Gortat, Chłoszcz, Kolaczyński, Bielski, Bonin ? Mam nadzieję , że dzięki takim organizatorom i znawcom sztuki bokserskiej jak Pan Hieronim Kozakiewicz, prezes klubu Tygrys i wiceprezes ds. sportowych Polskiego Związku Bokserskiego oraz Pan Krzysztof Stemplewski z Klubu „Kontry” Elbląg powróci wielki Boks do Elbląga. Do miasta gdzie szkolona jest młodzież zdobywająca najwyższe lokaty. Życzę tym Panom aby poprzez ciężką pracę z młodzieżą udało się kiedyś powrócić do tradycji bokserskiej i stworzyć w Elblągu klub bokserski seniorów! Pozdrawiam

 2. 2
  0
  ~ frank
  Środa, 03.05

  Popieram w pełni poprzedni post, mam jeszcze nadzieje że seniorzy będą kontynuatorami tradycji Startu i sekcja będzie istniec pod tą że nazwa

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.