Środa, 3.06.2020, Imieniny: Leszek, Anatola, Tamara
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Złoty Michał

11.04.2006, 01:07:47 Rozmiar tekstu: A A A

Michał Łoniewski z Kontry Elbląg został złotym medalistą XIII Indywidualnych Mistrzostw Polski juniorów w boksie, które odbyły się w Radomiu.

W walce finałowej pięściarz Kontry pokonał Kamila Zielińskiego z Polonii Świdnica 26-10. W drodze do finału elblążanin w pojedynku półfinałowym, po zaciętej i bardzo wyrównanej walce zwyciężył pięściarza Sztormu Szczecin Radosława Kolca 35-33. W drugim półfinałowym pojedynku Kamil Zieliński okazał się lepszy od Łukasza Urbaniaka z Astorii Bydgoszcz przez AB w drugiej rundzie.

Srebrne medale mistrzostw Polski wywalczyli Sebastian Wołkowski w kat. wagowej 51 kg i Łukasz Łojek w 48 kg, obaj bronią barw Tygrysa. Sebastian w ćwierćfinale przez RSC w I rundzie pokonał Krzysztofa Łojewskiego z ekipy Nokaut Warszawa, w półfinale pokonał Mariusza Piaseckiego z Zagłębia Konin 34-21. W finale elblążanin spotkał się z Mariuszem Burzyńskiem, (AKS Strzegom) i niestety uległ swojemu rywalowi w stosunku 28-12.

W finale niestety przegrał także Łukasz Łojek walczący w kat. wagowej 48 kg. Lepszy od naszego pięściarza okazał się bokser Czarnych Słupsk Marek Jędrzejewski, który w finale wygrał pewnie i jednogłośnie na punkty 28-7. W półfinale Łukasz przez RSC w I rundzie zwyciężył Michała Pogorzelskiego z Hubala Chlewiska.

W turnieju w Radomiu z mniejszym powodzeniem startowali inni nasi lokalni pięściarze. W pojedynkach eliminacyjnych swoją przygodę zakończyli: w kat. 60 kg Maciej Kulik (Kontra), który uległ Damianowi Mielewczykowi z Wisły Tczew 28-13, w kat. 81 kg Piotr Grabowski (Kontra) uległ Karolowi Pawlikowi z Gwardii Koszalin 42-20, w kat. +91 kg Paweł Grabowski (Kontra) musiał uznać wyższość pięściarzowi Startu Włocławek Patrykowi Frydrychowi przegrywając na punkty 28-22.

Mistrzowie Polski: kat. 48 kg - Marek Jędrzejewski (Czarni Słupsk); kat. 51 kg - Mariusz Burzyński (AKS Strzegom); kat. 54 kg - Maciej Mierzyński (Cristal Białystok); kat. 57 kg - Marcin Adaszyński (Concordia Knurów); kat. 60 kg - Tomasz Piątek (Broń Radom); kat. 64 kg - Kamil Szeremeta (Hetman Białystok); kat. 69 kg - Michał Gurgacz (Sztorm Szczecin); kat. 75 kg - Norbert Michalski (Orzeł Oleśnica); kat. 81 kg - Artur Szpilka (Górnik Wieliczka); kat. 91 kg - Michał Łoniewski (Kontra Elbląg); kat. +91 kg - Marcin Brzeski (Budowlani Płońsk). 

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.