Wtorek, 4.08.2020, Imieniny: Dominika, Jan, Protazy
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Park Kajki gościł biegaczy na orientację

09.12.2019, 12:54:06 Rozmiar tekstu: A A A
Park Kajki gościł biegaczy na orientację
fot. MOSiR
Mimo padającego deszczu i niskiej temperatury ponad czterdziestu biegaczy wzięło udział w III rundzie XI edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Tym razem uczestnicy rywalizowali na trasach biegowych wyznaczonych w Parku Kajki.
 
Zawody odbyły się przy klasycznej przedzimowej pogodzie, czyli podczas ciągle padającego deszczu. Nie wpłynęło to jednak w zasadniczy sposób na frekwencję, bo aż 41 zawodników „twardzieli” zameldowało się na starcie III rundy XI Grand Prix Elbląga w Biegu na Orientację w pięknym parku Kajki. Był to sprinterski bieg na orientację. Każda kategoria wiekowa miała swoją trasę do pokonania i w zależności od wieku ilość punktów oraz długości tras były zróżnicowane. Start odbywał się co 1 minutę, w danej kategorii wiekowej, a limit czasu wynosił 60 minut.
 
W kategorii rodzinnej, po raz pierwszy w tym sezonie zwyciężyła rodzina Rapińczuków. Druga lokata przypadła drużynie Borkowskich, a trzecie miejsce zajęła rodzina Butkiewiczów. W klasyfikacji generalnej zaciętą walkę toczą ze sobą rodziny Rapińczuków i Borkowskich, które po trzech rundach zajmują ex aequo pierwsze miejsce mając na swoim koncie 146 punktów. Zacięta walka toczyła się także w kategorii mężczyzn powyżej 35 lat. Tu najszybciej trasę pokonał Piotr Światkowski, który od drugiego na mecie Jarosława Mazura okazał się szybszy o zaledwie 43 sekundy. Trzeci linię mety przekroczył Jan Rapińczuk. W klasyfikacji generalnej z kompletem zwycięstw (150 pkt) prowadzi elblążanin Piotr Światkowski, który drugiego w tabeli Jana Rapińczuka wyprzedza o dwanaście punktów (138 pkt). Trzeci w tej klasyfikacji jest Dariusz Kasprzyk, który trzykrotnie plasował się na piątym miejscu, co pozwoliło mu do tej pory zgromadzić 132 pkt.
 
Ciekawą walkę stoczyły ze sobą także siostry Oliwia i Zuzanna Orzechowskie, startujące w kategorii szkół podstawowych (klasy 1-6). Po raz drugi z rzędu lepsza okazała się Oliwia, która na mecie wyprzedziła siostrę o zaledwie 22 sekundy. To sprawiło, że w punktacji generalnej Oliwia wyprzedza swoją siostrę o cztery punkty.
Pierwszą wygraną zanotowała Sylwia Wróblewska, która okazała się najlepsza w kategorii kobiet 35+. Zawodniczka z Braniewa o zaledwie jedenaście sekund wyprzedziła drugą na mecie Magdalenę Orzechowską z Elbląga. Natomiast na najniższym stopniu podium stanęła inna z elblążanek Olga Stolarska. Ponownie, jedną z bardziej obleganych kategorii były starty rodzinne. Po raz drugi zwyciężyła rodzina Rapińczuk z Nowego Dworu Mazowieckiego, która o zaledwie sekundę wyprzedziła rodzinę Borkowskich. Trzecia lokata przypadła rodzinie Butkiewiczów z Braniewa.
 
Zobacz zdjęcia z sobotnich zawodów w galerii na stronie mosir.elblag.eu.
 
Zawodnicy startowali zgodnie z przepisami Polskiego Związku Orientacji Sportowej. Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali pamiątkowe dyplomy. Kolejna, czwarta runda Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację, rozegrana zostanie w sobotę, 11 stycznia 2020 r. Miejsce startu zostanie podane do publicznej wiadomości w najbliższym terminie. Tradycyjnie przyjmowanie zgłoszeń do kolejnej rundy odbywa się drogą mailową pod adresem: bieginaorientacje@mosir.elblag.eu lub w dniu imprezy w biurze zawodów w godzinach 9:30-9:45. W zgłoszeniu mailowym należy zawrzeć klauzulę informacją, której treść znajduje się na stronie MOSiR-u w zakładce Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację.
 
MOSiR

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.