Niedziela, 16.02.2020, Imieniny: Danuta, Juliana, Daniel
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Aquathlon – pływaj, biegaj, wygrywaj! Trwają zapisy na zawody

23.08.2019, 11:10:12 Rozmiar tekstu: A A A
Aquathlon – pływaj, biegaj, wygrywaj! Trwają zapisy na zawody

Powoli zbliżamy się do końca wakacji, których podsumowaniem będzie bardzo ciekawa impreza sportowa dla dzieci i młodzieży. W ostatnim dniu sierpnia odbędzie się Aquathlon, który łączy ze sobą pływanie i bieganie. Trwają zapisy na zawody.

Wakacje z MOSiR-em to akcja, która na czas letniej przerwy od szkoły ma zapewnić dzieciom i młodzieży atrakcje sportowe. Przysłowiową kropką nad „i” stanie się Aquathlon, czyli sport łączący pływanie i bieganie. Zawody te odbędą się 31 sierpnia w CRW Dolinka oraz na stadionie przy ul. Moniuszki.

Aquathlon odbędzie się w naszym mieście pierwszy raz. To nowa inicjatywa. Mamy nadzieję, że przyjmie się w Elblągu, ponieważ jest to świetna forma spędzania czasu w aktywny sposób

– mówi Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

– Aquathlon jest odmianą popularnego w naszym mieście triathlonu – mówi Tomasz Kowalski ze Szkoły Pływania Maluchy Pływają. – To pierwsze tego typu zawody w Elblągu, które są ciekawym połączeniem dwóch popularnych dziedzin sportu, jakimi są pływanie i bieganie.

W zawodach może wziąć udział każde dziecko od 4 do 12 lat. W zależności od wieku zawodnicy będą mieli do pokonania różne dystanse. Najmłodsi przepłyną jedną długość basenu i przebiegną 200 metrów, a najstarsi zawodnicy do przepłynięcia będą mieli 8 długości basenu i 1000 metrów biegu.

Szczegółowy podział kategorii wiekowych i dystansów:

4-5 lat – 25m pływania (możliwość płynięcia z rodzicem lub przyborem) / 200m biegu
6-7 lat – 25m pływania (możliwość płynięcia z przyborem) / 300m biegu
8-9 lat – 50m pływania / 500m biegu
10-11 lat – 100m pływania / 800m biegu
12 lat – 200m pływania / 1000m biegu

Pływanie odbędzie się na basenie sportowym w CRW Dolinka, na bocznym parkingu zlokalizowana będzie strefa zmian, a trasa biegu znajdzie się na stadionie piłkarskim przy ul. Moniuszki. Startujemy o godzinie 10. Dla pierwszych trzech zawodniczek i pierwszych trzech zawodników w każdej kategorii wiekowej przewidziano puchary. Każdy zawodnik po ukończeniu zawodów otrzyma pamiątkowy medal. Liczba miejsc ograniczona – istnieje możliwość zapisania 100 uczestników, liczy się kolejność zgłoszeń. Zapisy trwają do 26 sierpnia do godz. 23.59 lub do osiągnięcia limitu 100 miejsc. Zawodników na zawody zgłasza rodzic lub opiekun prawny poprzez stronę: aquathlon.elblag.pl. Udział w zawodach jest bezpłatny.

Organizatorami I edycji elbląskiego Aquathlonu są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Elblągu oraz Szkoła Pływania Maluchy Pływają.

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.