Wtorek, 2.06.2020, Imieniny: Marianna, Marzena, Erazm
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Orientacja po Parku „Bażantarnia”

14.05.2019, 12:52:17 Rozmiar tekstu: A A A
Orientacja po Parku „Bażantarnia”
fot. MOSiR

Zakończyła się VIII runda X edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Uczestnicy biegów rywalizowali w Parku Miejskim „Bażantarnia” po lewej stronie rzeczki Kumieli za ogródkami działkowymi. W zawodach udział wzięło 42 biegaczy, w tym 10 kobiet.

Każda kategoria wiekowa miała swoją trasę do pokonania i, w zależności od wieku, ilość punktów oraz długości tras od 1300m do 5600m. Start odbywał się co 3 minuty, w danej kategorii wiekowej, a limit czasu wynosił 120 minut. Biuro zawodów mieściło się w terenie leśnym pod namiotem polowym za ogródkami działkowymi.
Najliczniej obsadzoną kategorią wiekową był bieg drużynowy na dystansie 1300m z 8 punktami kontrolnymi. Rywalizację na tym dystansie wygrała trzecia drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w składzie: Katarzyna Szandrocha i Patryk Wojtysiak. Na drugim miejscu uplasował się zespół OSW Kamionek Wielki w składzie: Daniel Wypij i Mateusz Grzyb. Trzecie miejsce zajął pierwszy zespół ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w składzie: Stanisław Słomczyński, Martyna Jarczewska i Michał Mendel.

Drugą najliczniej obsadzoną kategorią był bieg rodzinny na dystansie 1300m z 7 punktami kontrolnymi. Rywalizację na tym dystansie wygrała rodzina Światkowskich przed rodziną Borkowskich. Na trzecim miejscu uplasowała się rodzina Rapińczuków.

W kategorii kobiet 35+ na dystansie 4400 m z 15 punktami kontrolnymi zwyciężyła Agata Michałowska, drugie miejsce zajęła Monika Typańska, a Magdalena Orzechowska była trzecia. W kategorii kobiet do 35 na tym samym dystansie pierwsze miejsce zajęła Sandra Szost.

W kategorii mężczyzn 35 + na dystansie 5600m z 23 punktami kontrolnymi zwyciężył Piotr Światkowski przed Jarosławem Mazurem a trzecie miejsce zajął Mariusz Tyburski. Na tym samym dystansie w kategorii mężczyzn do 35 lat zwyciężył Marcin Przyłęcki przed Jerzym Filarskim.

W kategorii SP2 dziewcząt na dystansie 2900 m z 11 punktami kontrolnymi zwyciężyła Aleksandra Strzelecka przed Gabrielą Szczepanik. Na tym samym dystansie w kategorii SP 2 chłopców zwyciężył Piotr Banach przed Szymonem Różalskim.

Na pozostałych dystansach zwycięzcami byli: kategoria SPPP dziewcząt na dystansie 3400m – Julia Typańska, w kategorii SP 1 dziewcząt 1300m – Zuzanna Orzechowska, a w kategorii SP1 – Kamil Różalski.

Zawodnicy startowali zgodnie z przepisami Polskiego Związku Orientacji Sportowej. Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych zawodniczki i zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Z pośród wszystkich uczestników rozlosowano nagrody rzeczowe ufundowane przez Joannę Banach, Rodzinę Rapińczuk, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz pięć karnetów ufundowanych przez Restaurację „SUBWAY”.

Kolejne zawody – Indywidualne Mistrzostwa Elbląga w Biegach na Orientację i podsumowanie Grand Prix, rozegrane zostaną w sobotę, 8 czerwca w Parku Miejskim Bażantarnia. Zgłoszenia do zawodów odbywa się drogą mailową pod adresem: kazek14521@onet.pl lub bolesaw.czechowski@interia.pl, a także w dniu imprezy w biurze zawodów, które będzie się mieścić przy Restauracji „Myśliwska” w godzinach 9:30-9:45. Start zaplanowano na godz. 10:00.

MOSiR

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.