Poniedziałek, 17.06.2019, Imieniny: Albert, Laura, Adolf
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2018/2019

Piłka Nożna

»   II liga

»   IV liga

Piłka ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

LOGBARTRANS siatkarskim mistrzem Elbląga

16.04.2019, 09:26:43 Rozmiar tekstu: A A A
LOGBARTRANS siatkarskim mistrzem Elbląga
fot. MOSiR
Zawodnicy zespołu LOGBARTRANS zostali siatkarskimi mistrzami Elbląga. W finale Awangarda Volley Ligi gładko pokonali siatkarzy Mar-El Instalacje Elektryczne 3:0. Natomiast brązowe medale trafiły do siatkarzy ekipy Dream Team, która po dramatycznym meczu pokonała 3:2 obrońców tytułu ZNP Elbląg.
 
Tak jak można się było spodziewać, najważniejszym atutem drużyn walczących o mistrzostwo Awangarda Volley Ligi było, oprócz umiejętności siatkarskich, także doświadczenie. W wielkim finale spotkały się zespoły LOGBARTRANS i Mar-El Instalacje Elektryczne. Obecność tej pierwszej drużyny nie była wielką niespodzianką, gdyż w rundzie zasadniczej był to jedyny team bez porażki. Natomiast Mar-El Instalacje Elektryczne w drodze do finału wyeliminował obrońców tytułu drużynę ZNP Elbląg.
 
Pierwszy set finału zakończył się wyraźnym zwycięstwem drużyny LOGBARTRANS w stosunku 25:17. Jej zawodnicy kontrolowali przebieg seta i nie pozwolili zespołowi Mar-El Instalacje Elektryczne na rozwinięcie skrzydeł. Set drugi zaczął się od skuteczniejszej gry Mar-El Instalacje Elektryczne, który po kilku minutach prowadził już 7:2. Wtedy do odrabiania strat wzięli się siatkarze LOGBARTRANS, którzy pokazali kilka znakomitych zagrań i w kilka minut wyniki na tablicy świetlnej pokazywał już 13:9 na ich korzyść. Dalsza walka na parkiecie to klasyczna wymiana ciosów, która zakończyła się po myśli LOGBARTANS, czyli zdobyciem drugiego seta w stosunku 25:19.
 
Świadomi wagi seta trzeciego, który mógł być już setem ostatnim zawodnicy Mar-El Instalacje Elektryczne w dużym skupieniu i starannie przygotowywali każdą akcję punktową i w ten sposób wysunęli się na prowadzenie 11:5. Była to już przewaga pozwalająca myśleć o sukcesie w tym secie. Wtedy jednak siatkarze LOGBARTRANS włączyli piąty bieg i w kilka minut doprowadzili do remisu 13:13 zdobywając sześć punktów w serii przy tylko dwóch przeciwnika. I sprawa finału zakończonego w trzech setach znowu stała się bardzo aktualna. Już do końca meczu żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć od przeciwnika na więcej niż 2 punkty. Zaś od stanu 18:18 punkty były zdobywane naprzemiennie. LOGBARTANS nie wykorzystał pierwszej piłki meczowej przy stanie 24:22, jednak już druga próba zakończyła się sukcesem i siatkarze LOGBARTRANS mogli cieszyć się ze zwycięstwa w rozgrywkach Awangarda Volley Liga 2018/2019.
 
W meczu o trzecie miejsce spotkali się przegrani z meczów półfinałowych, tj. ZNP Elbląg i Dream Team. Mecz był bardzo wyrównany, walka na siatce toczyła się punkt za punkt i dopiero końcówka seta pierwszego należała do drużyny ZNP, która rozstrzygnęła ją na swoją korzyść 25:21. Podobnie wyglądała druga odsłona meczu, którą wygrali ,,nauczyciele’’ z ZNP 25:20. I kiedy realnie wyglądało powtórzenie wyniku tych drużyn z meczu w rundzie zasadniczej, kiedy to ZNP wygrał w trzech krótkich setach 3:0, nastąpiła katastrofa seta trzeciego w którym Dream Team zagrał zgodnie ze swoją nazwą i zdemolował ZNP 25:11. Po tym nokaucie siatkarze ZNP dość długo dochodzili do siebie, bo set czwarty także toczył się pod dyktando Dream Team, który prowadził już 21:11. Widmo tie-breaku podziałało ożywczo na zespół ZNP który zdobył 10 punktów w serii i doprowadził do wyniku 23:21 dla Dream Team. Ten pościg kosztował jednak sporo sił siatkarzy ZNP i to Dream Team zdobył decydujące punkty wygrywając czwartego seta 25:21. Tym samym set piąty stał się faktem. W nim uwidoczniła się przewaga będącego na fali zespołu Dream Team, który decydującą odsłonę ,,finału pocieszenia’’ wygrał 15:10 i mógł cieszyć się ze zdobycia trzeciego miejsca w rozgrywkach Awangarda Volley Liga 2018/2019.
 
Po ostatnim meczu nastąpiło uroczyste zakończenie sezonu, wręczenie statuetek i medali. Trofea, medale i nagrody dla uczestników turnieju finałowego wręczył Krzysztof Fedak, kierownik Działu Organizacji Imprez Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Statuetki za trzy pierwsze miejsca zostały zaprojektowane, wykonane i ufundowane przez firmę KOLEX Hale Stalowe. Dodatkowo, trzy pierwsze drużyny otrzymały nagrody finansowe ufundowane przez sponsora tytularnego ligi, hurtownię budowlaną oraz salon łazienkowy Awangarda. Zwycięzcy rozgrywek LOGBARTRANS otrzymali bon upominkowy o wartości 900 zł, który decyzją drużyny zostanie przekazany na rzecz elbląskiej Placówki-Opiekuńczo-Wychowawczej nr 1 przy ulicy Chrobrego, siatkarze Mar-El Instalacje Elektryczne otrzymali bon w kwocie 600 zł, a Dream Team, który zajął miejsce trzecie, wzbogacił się o 300 zł.
 
Więcej zdjęć można obejrzeć w galerii na stronie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji – mosir.elblag.eu.
 
Wyniki turnieju finałowego:
 
o 3 miejsce:
ZNP Elbląg – Dream Team 2:3 (25:21, 25:20, 11:25, 21:25, 10:15)
 
o 1 miejsce:
LOGBARTRANS – Mar-El Instalacje Elektryczne 3:0 (25:17, 25:219, 25:23)
 
Skład zwycięskiej drużyny LOGBARTRANS: Cherek Zbigniew, Guzowski Rafał, Koterwa Daniel, Kowal Piotr, Malinowski Piotr, Marcinkiewicz Wojciech, Myśliński Grzegorz, Narewski Marcin, Samulewski Wojciech, Walędzik Marcin.
 
MOSiR
 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.