Wtorek, 19.03.2024, Imieniny: Józef, Bogdan, Marek

Bieg na Orientację po Starym Mieście

16.01.2019, 11:30:00 Rozmiar tekstu: A A A

Zakończyła się V runda X edycji Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację. Tym razem uczestnicy biegów rywalizowali na ulicach i chodnikach Starego Miasta oraz boisku Zespołu Szkół Techniczno- Informatycznych. W zawodach udział wzięło 32 biegaczy w tym 10 kobiet.

Każda kategoria wiekowa miała swoją trasę do pokonania i w zależności od wieku ilość punktów oraz długości tras były zróżnicowane. Start odbywał się co 2 minuty, w danej kategorii wiekowej, a limit czasu wynosił 30 minut. Buro zawodów mieściło się na holu Zespołu Szkół Techniczno Informatycznych przy ul. Rycerskiej.

Najliczniej obsadzoną kategorią wiekową był bieg mężczyzn 35+ na dystansie 2800 m z 20 punktami kontrolnymi. Rywalizację na tym dystansie wygrał Janusz Światkowski przed Bogdanem Rycerskim . Na trzecim miejscu uplasował się Roman Typański.

W kategorii rodzinnej na dystansie 1200 m z 12 punktami kontrolnymi , zwyciężyła rodzina Borkowskich , drugie miejsce zajęła rodzina Różalskich , a trzecie miejsce zajęła rodzina Orzechowskich.

W kategorii kobiet 35+ na dystansie 2400 m zwyciężyła Magdalena Orzechowska , drugie miejsce zajęła Olga Stolarska a Monika Typańska była trzecia. W kategorii kobiet do 35 na tym samym dystansie pierwsze miejsce zajęła Natalia Dzika przed Magdaleną Cierkowską.

Na pozostałych dystansach zwycięzcami byli: Kategoria M do 35 2800 m – Jacek Cieszkowski, kategoria SPP dziewcząt 1800m – Julia Typańska, w kategorii SP 2 dziewcząt 1200m- Aleksandra Strzelecka, w kategorii SP 2 chłopców 1200m – Piotr Banach , w kategorii SP 1 dziewcząt 800m- Zuzanna Orzechowska a w kategorii SP 1 chłopców 800m – Kamil Różalski.

Zawodnicy startowali zgodnie z przepisami Polskiego Związku Orientacji Sportowej. Za zajęcie trzech pierwszych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych zawodniczki i zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Za zajęcie czołowych miejsc w poszczególnych kategoriach wiekowych zawodniczki i zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez Panią Joannę Banach i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji . Organizatorzy dziękują Dyrekcji Zespołu Szkół Techniczno Informatycznych za udostępnienie pomieszczeń na biuro zawodów oraz Pani Monice Typańskiej za przygotowanie gorącej herbaty dla uczestników biegów .

Kolejna, piąta runda Grand Prix Elbląga w Biegach na Orientację, rozegrana zostanie w sobotę 9 lutego 2019 r. w Parku Miejskim Modrzewia . Zgłoszenia do kolejnej rundy odbywa się drogą mailową pod adresem: kazek14521@onet.pl, bolesaw.czechowski@interia.pl lub w dniu imprezy w biurze zawodów , które będzie się mieścić w Placówce Opiekuńczo- Wychowawczej Nr 3 przy ul. Mazurskiej 6 w godzinach 9:30-9:45. Start zaplanowano na godz. 10:00.