Piątek, 29.03.2024, Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Tylko i aż jeden medal

07.02.2006, 01:04:58 Rozmiar tekstu: A A A

W Elblągu po raz pierwszy od 14 lat rozegrano nieoficjalne mistrzostwa Polski młodzików w łyżwiarstwie szybkim. Brązowy medal na dystansie 500 m zdobył 16-letni Marcin Pietruczuk, zawodnik elbląskiego Orła.

W elbląskich zawodach udział wzięło ponad 60 zawodników z jedenastu klubów. W pierwszym dniu zawodów młodziczki ścigały się na 500 i 1500 m, a młodzicy na 500 i 1500 m. W drugim dniu turnieju rywalizowano ma 500 i 1000 m – młodziczki i 1000 oraz 3000 m – młodzicy.

Jedyny medal wywalczony przez elblążanina to brąz Marcina Pietruczuka na dystansie 500 m (45,4). Pierwsze miejsce w tej kategorii zdobył Artur Nogal (Zryw Słomczyn) - 43,8, a drugie Tomasz Pandyra (SNPTT-ZSMS Zakopane) – 45,3. 9. miejsce na tym dystansie wywalczył panczenista SKS Lidera Elbląg, Paweł Toruń (50,8).

W rywalizacji na 1500 m Marcin Pietruczuk uplasował się na 4. miejscu (02:30,1). Najlepszy na tym dystansie okazał się Artur Nogal uzyskując czas (02:21.2). Paweł Toruń (SKS Lider Elbląg) był 11, a inny zawodnik Lidera, Jacek Mońko na 26 pozycji.

Na dystansie 1000 m Marcin Pietruczuk zajął 5. miejsce (01:35,7), 11. miejsce przypadło Pawłowi Toruniowi (01:43,4). Ponownie 26 był Jacek Mońko. Na najdłuższym dystansie 3000 m Paweł Toruń zajął 9. miejsce (05:46,7).

Panczenistki z naszego miasta, Elżbieta Tyczyńska i Aurelia Michalik (obie SKS Lider Elbląg) nie odegrały znaczącej roli w mistrzostwach. Na ogół zajmowały ostatnie miejsca w poszczególnych konkurencjach. W klasyfikacji klubowej 7. miejsce zdobył Orzeł Elbląg, a 9. SKS lider Elbląg. Najlepszą klubową drużyną została Pilica Tomaszów Mazowiecki.