Niedziela, 17.11.2019, Imieniny: Waleria, Salomea, Grzegorz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Zgłoś drużynę do Biegu Piekarczyka

13.04.2018, 13:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Zgłoś drużynę do Biegu Piekarczyka
Zdjęcie stanowi jedynie ilustracje do artykułu (fot. archiwum redakcji)

Biegnąc pod szyldem firmy i w firmowych koszulkach zazwyczaj zawodnicy wyróżniają się z tłumu. Takich biegowych teamów, niemal na każdym biegu w Polsce, można zaobserwować wiele. Także w Elblągu nie brakuje chętnych drużyny, które w niedzielę, 3 czerwca, pobiegną razem z Piekarczykiem.


Podczas największych biegów w kraju możemy zaobserwować na trasie zawodników w tych samych koszulkach, zazwyczaj reprezentujących zakład pracy, klub sportowy, stowarzyszenie czy po prostu grupę dobrych znajomych. Wspólne bieganie wyzwala dodatkowe emocje, a wysiłek fizyczny, przyspieszone tętno i litry potu wylane na trasie, tylko wzmagają przyjemność, jaką niesie ze sobą ten wspaniały sport.


Także w elbląskim Biegu Piekarczyka od kilku lat rośnie liczba drużyn. W ubiegłym roku na trasie można było zaobserwować biegaczy z dziewięciu ekip. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele m.in.: FLSmidth Maag Gear, Komendy Miejskiej Policji w Elblągu, Elbląskiej Gazety Internetowej Portel.pl, 16 Batalionu Dowodzenia, Aresztu Śledczego w Elblągu, Krismar czy LKS Zantyr Sztum. Wszystko wskazuje na to, że także i w tym roku wspomniane drużyny zobaczymy na trasie Piekarczyka, a być może pojawią się również nowe ekipy.


- W ubiegłym roku po raz pierwszy zdecydowaliśmy się wystartować jako drużyna i muszę przyznać, że był to bardzo dobry pomysł - tłumaczy Paulina, uczestniczka ubiegłorocznego Biegu Piekarczyka. - Nie nastawialiśmy się na super wynik, a bardziej chodziło nam o wspólne pokonanie trasy. W grupie zdecydowanie lepiej się biegnie, jeden pomaga drugiemu, wspieramy się nawzajem i o to właśnie chodzi w teamie. Mimo, że bieganie to sport indywidualny, my pokazujemy, że w drużynie też jest fajnie. Zachęcam wszystkich, by w miarę możliwości, także spróbowali swoich sił w grupie.


Koszt uczestnictwa w jubileuszowym biegu wynosi, w zależności od wybranej opcji, 30 złotych i obejmuje pakiet startowy bez koszulki oraz 50 złotych i wówczas w pakiecie startowym znajdzie się koszulka Biegu Piekarczyka. Opłata pobierana jest także w Mini Biegu Piekarczyka - IV ENDURO KID i wynosi 10 złotych. Młodzi biegacze, podobnie jak dorośli uczestnicy Biegu Piekarczyka, otrzymają na mecie okolicznościowy medal. Warto się spieszyć, bo liczba miejsc jest ograniczona i dla biegu głównego wynosi 999 miejsc, a dla Mini Biegu Piekarczyka 300 miejsc. Swój udział w imprezie można zgłaszać za pomocą oficjalnej strony internetowej biegu pod adresem www.biegpiekarczyka.pl jedynie do 22 maja 2018 r.


- Każda drużyna składa się z minimum pięciu osób i tworzą ją zawodnicy, którzy dokonali wcześniejszej pełnej rejestracji - wyjaśnia Krzysztof Fedak z Działu Organizacji Imprez MOSiR. - Wynik końcowy zespołu stanowi suma czasów uzyskanych przez pięciu pierwszych zawodników, a zwycięży ta drużyna, której suma czasów będzie najmniejsza. Trzy najlepsze teamy otrzymają puchary. Warunkiem dopuszczenia drużyny do biegu będzie poprawne wypełnienie listy (podajemy nazwę zespołu oraz imię i nazwisko zawodnika) i przesłanie jej do dnia 25.05.2018 r do godz. 23:59 na adres e-mail organizatora: imprezy@mosir.elblag.eu. W tytule należy podać: X Elbląski Uliczny Bieg Piekarczyka - klasyfikacja drużynowa.


Aby dokonać rejestracji należy wypełnić formularz zgłoszeniowy znajdujący się na stronie Biegu Piekarczyka. Wchodząc na wskazaną stronę klikamy w menu zgłoszenia, następnie w formularz zgłoszeniowy i wówczas pojawi nam się szczegółowa instrukcja dotycząca zapisów. Należy jednak pamiętać, że formularz zgłoszeniowy dostępny jest dopiero po założeniu konta lub jeśli zawodnik posiada już konto, to po zalogowaniu się do panelu zawodnika. Posiadacze konta mają możliwość porównywania wyników, śledzenia statystyk, a także wygenerowania certyfikatu ukończenia zawodów po każdej imprezie.

Organizatorami X Elbląskiego Ulicznego Biegu Piekarczyka są Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Elblągu, natomiast współorganizatorem Szkoła Podstawowa nr 16. Patronat honorowy nad imprezą objął Witold Wróblewski - Prezydent Elbląga.

 

Tekst MOSiR

 

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (5)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  --1
  ~ Rafi
  Piątek, 13.04

  A kto wymyślił trasę z podbiegiem na Teatralnej?

 2. 2
  --1
  ~ Helenak
  Piątek, 13.04

  Pewnie zastepca dyrektora mk

 3. 3
  0
  ~ Poinformować pragnę
  Piątek, 13.04

  Wszystko co najlepsze wymyśla główny. Marek na taki nowatorski, wspaniały pomysł mógłby nie wpaść

 4. 4
  0
  ~ Zuzia
  Piątek, 13.04

  No tak zastepca zajmujący sie lodowiskiem nie ma czasu.

 5. 5
  0
  ~ myk
  Sobota, 14.04

  Co wy z tym lodowiskiem,przeciez lodowiskiem zajmuje s8e tylko sprawna i doswiadczona obsluga

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.