Piątek, 26.04.2024, Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

Sromotna porażka Kram Startu z MKS Perłą w Lublinie

10.02.2018, 18:35:49 Rozmiar tekstu: A A A

Nie takiego wyniku spodziewali się kibice Kram Startu po meczu w Lublinie. Elbląskie szczypiornistki w spotkaniu 17 kolejki PGNiG Superligi bardzo wysoko uległy liderowi tabeli MKS Perle 22:34. Lublinianki z nawiązką zrewanżowały się Startowi za porażkę w Elblągu z pierwszej rundy 25:28.

Wynik sobotniego meczu w Lublinie otworzyła Joanna Waga. Wystarczyły jednak trzy minuty, by MKS, za sprawą trzech bramek Repelewskiej i jednej Nestsiaruk, prowadził 4:1. Między 12 a 17 minutą lublinianki zdobyły pięć bramek z rzędu i odskoczył elblążankom na siedem oczek (13:6). Kram Start odpowiedział trzema kolejnymi trafieniami Balsam, Świerczek i Yashchuk i nieco zniwelował stratę przegrywając w 21 minucie 9:13. Końcówka pierwszej części meczu należała jednak do MKS-u, który na przerwę schodziły prowadząc 18:10.

W drugiej połowie losy meczu rozstrzygnęły się praktycznie w pierwszych dziesięciu minutach po wznowieniu spotkania. Gospodynie w tym czasie zdobywały bramki seriami. Na jedno trafienie Startu, MKS odpowiadał trzema lub czterema i w 41 minucie zrobiło się 26:13. Takiej straty elblążanki nie były już w stanie odrobić i w konsekwencji poniosły wysoką porażkę 22:34.

MKS Perła Lublin – Kram Start Elbląg 34:22 (18:10)

MKS Perła: Gawlik, Besen - Repelewska 8, Gęga 6, Nestsiaruk 5, Nocuń 4, Mihdaliova 3, Skrzyniarz 3, Rola 2, Drabik 2, Matuszczyk 1, Stasiak.

Kram Start: Szywerska, Powaga - Waga 7, Lisewska 4, Kozimur 4, Świerczek 4, Balsam 2, Choromańska 1, Dorsz 1, Gerej 1, Jędrzejczyk, Kwiecińska, Szynkaruk, Stokłosa, Yashchuk 2.

W kolejnym meczu ligowym Kram Start zmierzy się 14 lutego u siebie z Koroną Handball Kielce.