Niedziela, 21.04.2019, Imieniny: Anzelm, Bartosz, Feliks
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2018/2019

Piłka Nożna

»   II liga

»   IV liga

Piłka ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Concordia zaraża sportową pasją elbląskich przedszkolaków. Ruszył specjalny projekt

04.04.2017, 15:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Concordia zaraża sportową pasją elbląskich przedszkolaków. Ruszył specjalny projekt
We wtorek, 4 kwietnia zajęcia w przedszkolu Akademia Krasnoludków poprowadzili trenerzy Daniel Ciesielski i Michał Lewandowski (Fot. Ryszard Biel)

W kilku elbląskich przedszkolach rozpoczęły się specjalne zajęcia sportowo-rekreacyjne z elementami gry w piłkę nożną. Prowadzą je trenerzy i instruktorzy MMKS Concordia Elbląg. Szacuje się, że do końca tego roku szkolnego uczestniczyć w nich będzie około 200 dzieci w wieku 5 i 6 lat. -  Chcemy w ten sposób zarazić sportem i aktywnością ruchową już najmniejsze dzieci. Dzięki temu mamy szansę w przyszłości zapełnić obiekty sportowe w Elblągu - mówi Marek Burkhardt, dyrektor MMKS Concordia Elbląg.

Realizacja projektu ruszyła w tym tygodniu. Pierwsze zajęcia odbyły się w poniedziałek (3 kwietnia) w Przedszkolu Miejskim nr 21 przy ul. Wiejskiej. Kolejnego dnia trenerzy i instruktorzy Concordii poprowadzili je w Przedszkolu Niepublicznym "Akademia Krasnoludków" przy ul. Kalenkiewicza. Oprócz wspomnianych już placówek, w programie uczestniczą także Przedszkole Niepubliczne "Bajka" przy ul. Rypińskiej oraz Przedszkole Miejskie nr 23 przy ul. Płk. Dąbka. Wkrótce do programu dołączyć ma kolejne, piąte przedszkole. 

Na tę chwilę naszym programem objętych jest łącznie około 160 dzieci urodzonych w latach 2011-2012, zarówno chłopców, jak i dziewczynek. Zajęcia w każdym z przedszkoli prowadzone są raz w tygodniu. Pojedyncze zajęcia, w których bierze udział grupa licząca po 20-25 dzieci, trwają średnio około 40 minut. Oprócz typowych zabaw sportowo-rekreacyjnych pojawiają się także elementy gry w piłkę nożną. Część zajęć odbywać się będzie na obiektach przedszkoli, a część na obiektach naszego klubu przy ul. Krakusa

- informuje Marek Burkhardt, dyrektor MMKS Concordia Elbląg.

Co warto podkreślić wszystkie zajęcia są bezpłatne, a wszelkie koszty związane z ich organizacją ponosi klub. Ponadto wszystkie dzieci uczestniczące w projekcie mogą liczyć na drobny podarunek w postaci treningowych koszulek w barwach Concordii. Przedszkola zainteresowane przystąpieniem do programu wciąż mogą zgłaszać się do elbląskiego klubu. 

Realizowany przez Concordię program prowadzony będzie do końca obecnego roku szkolnego. Jego podsumowaniem będzie duży festyn sportowo-rekreacyjny dla wszystkich uczestników zajęć, który odbędzie się pod koniec czerwca na obiekcie przy ul. Krakusa. Projekt Concordii ma być kontynuowany także w kolejnym roku szkolnym, tuż po przerwie wakacyjnej.

Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%50.0 %50.0


Galeria / Zajęcia sportowe w ramach programu Concordii w przedszkolu Akademia Krasnoludków ( zdjęć 68 )
Dodano: 2017-04-04 | Fot. Ryszard Biel  
0

Komentarze do artykułu (8)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +3
  ~ Ann
  Wtorek, 04.04

  Super inicjatywa!

 2. 2
  --2
  ~ chtry
  Wtorek, 04.04

  A może concordia by wymyśliła coś własnego.....Olimpia od kilku lat prowadzi taką akcję podobnie jak AP Piekarczyk nawet Legia ma w Elblągu taki projekt. Więcej kreatywności ... p.s. a może to dlatego że nie ma dzieci do trenowania trampkarz czy nawet młodzik klecony jest już z trzech roczników

 3. 3
  0
  ~ MYYLord
  Wtorek, 04.04

  krótkie pytanie.....jakie przygotowanie metodyczne i psychologiczne mają prowadzący zajęcia??? ....bo, że to byli "kopacze" z papierami instuktora (mam nadzieję, że chociaż) to się domyślam

 4. 4
  0
  ~ Nauczyciel
  Środa, 05.04

  Od kiedy Akademia Piłkarska Piekarczyk zaczęła chodzić po przedszkolach z zajęciami sportowymi ( ok. 2 lata temu ) nagle kluby, które funkcjonują w Elblągu już kawał wieku zaczęły super projekt przedszkola.. Może tak najwyższa pora, żeby to kluby, które mają historie w Elblągu zarzuciły jakiś swój własny projekt, na których mogły by się wzorować małe Akademie takie jak AP Piekarczyk czy ESP Elbląg... póki co, jest na odwrót, Kluby takie jak Olimpia czy Concordia, biorą na żywca wymyślone przez trenerów z Piekarczyka gotowe projekty i się pod tym podpisują... DRAMAT !

 5. 5
  +3
  ~ mama
  Środa, 05.04

  Czepcie się tramwaju. Jakoś Olimpia i Piekarczyk nie dotarli do naszego przedszkola. Dopiero Concordia. Cieszę się że mój syn będzie miał takie zajęcia. Konkurencji się boicie? Zdrowa konkurencja możne podziałać tylko na korzyść klienta. Pozdrawiam

 6. 6
  +3
  ~ klik
  Środa, 05.04

  Michał już w Gimnazjum dał się poznać jako przyszły wychowawca dzieci i młodzieży.

 7. 7
  +6
  ~ inc
  Środa, 05.04

  niech wszystcy dookoła kopiuja niech z dzieci nie wyrasta parologia komputerowo smartfonowo konsolowa

 8. 8
  +1
  ~ cccc
  Środa, 05.04

  żałosne zamiast podziwiać inicjatywę,każdy tylko krytykować potrafi.Akurat trenerzy papiery mają jeśli o to chodzi,a dzieci zamiast przed komputerem wspólnie się bawią i rozwijają. Trzymam kciuki ,żeby więcej przedszkoli wzięło udział.

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2019 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.