Poniedziałek, 30.03.2020, Imieniny: Amelia, Leonard, Dobromir
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Wiktoria i Bartek na podium

05.12.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

Tylko 13 setnych sekundy zabrakło Bartoszowi Nowakowi, aby pobić rekord Polski 12-latków na dystansie 100 metrów stylem klasycznym.

W  piątek i sobotę na pływalni 50 metrowej "Wodny Park" w Warszawie odbyły się Zimowe Otwarte Mistrzostwa Warszawy. Prawie 500 uczestników z czołowych pływackich klubów w Polsce oraz zaproszeni goście z Niemiec i z Wilna rywalizowali o puchary i medale w końcowej klasyfikacji. Trójka zawodników z UKS Delfin 2 Elbląg z tych zawodów wróciła z 5 medalami złotymi i jednym srebrnym, zajmując w klasyfikacji końcowej wysokie 6 miejsce na 31 klubów.

O wysoki poziom zawodów zadbali organizatorzy imprezy zapraszając ścisłą krajową czołówkę pływaków oraz zagranicznych gości. W Warszawie padło aż 27 rekordów Polski, co świadczy, że polskie pływanie rozwija się w dobrym kierunku. Następcy Otylii i Pawła Korzeniowskiego mogą śmiało liczyć, że za kilka lat to oni będą dyktować warunki światowemu pływaniu.

Nasi złoci Mistrzowie Polski w stylu klasycznym nie zawiedli oczekiwań kibiców. Wiktoria wygrała wszystkie swoje konkurencje klasyczne, a Bartek został najlepszym "żabkarskim sprinterem" w kraju. Wiktoria poprawiła swój własny rekord okręgu 12-latek na dystansie 50 m stylem klasycznym (0:36,64). Nie wiele zabrakło jej do rekordu Polski 12-latek na dystansie dwukrotnie dłuższym. Tylko o nie całą sekundę jej wynik 1:18,70 był gorszy od rekordu Ani Janczewskiej z Polonii Warszawa.

Bartek Nowak po emocjonującym finiszu na 50 m stylem klasycznym (znów otarł się o rekord Polski 12-latków 0:33,90) do wyścigu na dystansie 100 m "klasykiem" zaatakował mocno i bez żadnych obaw przed rywalami. Wynikiem 1:15,38 (13 setnych do rekordu Polski Mateusza Pacholczyka z Kormorana Olsztyn) potwierdził, że jest najlepszym żabkarzem w kraju w tej kategorii wiekowej.

W pływackim kraulowym sprincie bardzo dobre wyniki uzyskała Karolina Bukowska, która na dystansie 100 m stylem dowolnym była piąta. W klasyfikacji końcowej 12-latków za sumę punktów za najlepsze wyniki uhonorowano pucharem Bartka Nowaka, który zajął drugie miejsce oraz Wiktorię Bieńkowską, która w tej kategorii wiekowej była szósta.

Bilans startów elbląskich pływaków:
 

Wiktoria Bieńkowska - I miejscie - 50 m stylem klasycznym, I-miejsce 10m m stylem klasycznym, I-miejscie - 200 m stylem klasycznym. 

Karolina Bukowska - X miejsce - 50 m stylem dowolnym, V miejsce - 100 m stylem dowolnym. 

Bartosz Nowak - I miejsce - 50 m stylem klasycznym, I miejsce - 100 m stylem klasycznym, II miejsce -  200 m stylem klasycznym.


                                                                      Jacek Stankowski

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.