Wtorek, 15.06.2021, Imieniny: Jolanta, Wiola, Wit
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2020/2021

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Piłka Ręczna

»   PGNiG Superliga Kobiet

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Brydżyści z Polski i Europy opanują Elbląg. Zapowiada się wielkie granie przez kilka dni

01.03.2017, 22:05:11 Rozmiar tekstu: A A A
Brydżyści z Polski i Europy opanują Elbląg. Zapowiada się wielkie granie przez kilka dni
Fot. Ryszard Biel

Już w najbliższy piątek, 3 marca Elbląg na kilka dni stanie się polską stolicą brydża sportowego. Do naszego miasta przyjedzie około 400 zawodników, w tym cała krajowa czołówka. Przyjadą także goście z zagranicy. Celem ich wizyty będzie XX jubileuszowy Żuławski Kongres Brydża Sportowego. Przedsmakiem rywalizacji brydżystów był zainaugurowany w środę I Turniej Miast Partnerskich o Puchar Prezydenta Elbląga.

Międzynarodowy Kongres „Żuławski” im. arcymistrza międzynarodowego Mirosława Wołka w brydża sportowego, już na stałe wpisał się w kalendarz najważniejszych imprez w tej dyscyplinie w naszym kraju. W tym roku wydarzenie to obchodzi jubileusz 20-lecia.

Z racji tego, że jest to turniej o Grand Prix Polski, nasza impreza zaliczana jest do tych o najwyższej randze w kraju. Są co prawda kongresy większe, gdzie gra się ponad tydzień, ale nasz turniej przewidziany jest jako trzydniowy. Na tegorocznym Kongresie spodziewamy się nie mniejszej frekwencji niż w latach ubiegłych, czyli około 400 zawodników. Na pewno oprócz czołówki zawodników polskich, w tym mistrzów Europy i świata, wystąpią u nas zawodnicy ze Szwecji, Łotwy, Litwy, Białorusi, Ukrainy oraz Niemiec

– informuje Bogusław Gierulski, prezes Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego, które jest głównym organizatorem Kongresu.

Zaplanowany na najbliższy weekend (3-5 marca) w Hotelu Elbląg Kongres „Żuławski”, składał się będzie z dwóch głównych turniejów: Grand Prix Polski Teamów i Grand Prix Polski Par. Oprócz nich rozegrane zostaną także komplementarne turnieje. - Ci zawodnicy, którzy odpadną z turnieju drużynowego, będą mogli zagrać w turnieju parami. Impreza zacznie się w piątek o godz. 11, turniejem par – zapowiada Bogusław Gierulski.

Na Kongresie wystąpi także liczna reprezentacja Elbląga. Spodziewany jest start około 50 członków Elbląskiego Stowarzyszenia Brydża Sportowego.

Kongres to trudna, trzydniowa impreza. Każdego dnia trzeba grać na najwyższym poziomie. Nie tylko w jednym, a w kilku turniejach wykazać swoją dobrą dyspozycję. Na koniec ta dyspozycja we wszystkich turniejach będzie owocować miejscem w klasyfikacji kongresowej, co daje największy prestiż. Każdy może wygrać turniej, ale wygrać kongres nie jest już tak łatwo

– przyznaje Bogusław Gierulski.

Imprezą wprowadzającą w klimat Kongresu „Żuławskiego” był rozpoczęty w środę (1 marca) w Ratuszu Staromiejskim I Turniej Miast Partnerskich o Puchar Prezydenta Elbląga Witolda Wróblewskiego. Do udziału w nim zaproszone zostały wszystkie miasta partnerskie Elbląga. Na przyjazd do naszego miasta i start w tym turnieju zdecydowali się przedstawiciele czterech miast: szwedzkiego Ronneby, ukraińskiego Tarnopola, niemieckiego Leer, a także zaprzyjaźnione litewskie Wilno. Stawkę uczestników uzupełniły dwa zespoły Elbląga. 

Turniej Miast Partnerskich o Puchar Prezydenta, to impreza inaugurująca XX Międzynarodowy Kongres Żuławski Brydża Sportowego. Cieszę się bardzo, że możemy gościć przedstawicieli miast zaprzyjaźnionych. Jest to kolejna okazja do tego, abyśmy mogli spotkać się i porozmawiać z naszymi partnerami. Co ważne te spotkania nie będą odbywały się tylko na szczeblu kierownictw naszych miast. Do kontaktów powinno dochodzić między dziećmi, młodzieżą, zespołami kulturalnymi i sportowymi, czy tak jak dzisiaj na turnieju brydża

– powiedział na otwarciu turnieju wiceprezydent Elbląga Janusz Nowak.


Rafał Kadłubowski
Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 2

%100.0 %0.0


Galeria / Brydżyści z Polski i Europy opanują Elbląg ( zdjęć 36 )
Dodano: 2017-03-02 | Fot. Ryszard Biel
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ As z rękawa
  Czwartek, 02.03

  Ciekawe czy zagrają w rozbieranego !

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2021 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.