Poniedziałek, 30.03.2020, Imieniny: Amelia, Leonard, Dobromir
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Delfinki powalczą o medale

22.11.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

Trójka pływaków UKS Delfin 2 - Wiktoria Bieńkowska, Karolina Bukowska i Bartosz Nowak uzyskała nominację na Zimowe Mistrzostwa Polski 13-latków, które w styczniu odbędą się w Ostrowcu Świętokrzyskim.

- Imprezę przygotowano z wielką precyzją, zarówno pod względem organizacyjnym jak i merytorycznym - informuje Jacek Stankowski, prezes UKS Delfin 2. - Zawody obfitowały w rekordy okręgu, a zakończyły się udaną próbą bicia rekordu Polski przez Jakuba Miłosza pływaka Solexu Lębork, który na dystansie 100 m stylem klasycznym pobił rekord 11-latków czasem 1:18,66.

W "Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12-letnich w Pływaniu”, które były eliminacjami do Zimowych Mistrzostw Polski udział wzięło ponad stu pływaków z wybrzeżowych klubów oraz zaproszonych gości z Elbląga i Grudziądza. 

Bilans startów "delfinów" to: 4 rekordy okręgu Wiktorii Bieńkowskiej na 50, 100 (rekord 12 i 13-latków) oraz 200 metrów stylem klasycznym, a także znakomite rezultaty Karoliny Bułkowskiej i Bartosza Nowaka.

- Wiktoria zdecydowanie wygrała swoje wyścigi na 100 i 200 m stylem klasycznym, a także była trzecia na 100 m zmiennym i czwarta na dwukrotnie dłuższym dystansie - opowiada Jacek Stankowski. - Karolina była bliska pobicia rekordu okręgu 12-latek na dystansie 50 m stylem dowolnym (0:29,84) zajmując trzecie miejsce w tym wyścigu. Na dystansie 400 metrów stylem dowolnym była druga, a na 200 metrów tym samym stylem czwarta.  Bartek natomiast swoimi wynikami, które uzyskał na 100 i 200 metrów stylem klasycznym potwierdził, że w Ostrowcu powalczy o medale – podkreśla prezes.

W klasyfikacji generalnej najwięcej punktów za swoje starty otrzymał Bartosz Nowak gromadząc ich 963. Wśród dziewcząt drugie miejsce wywalczyła Wiktoria Bieńkowska (1186 pkt.).

Na podstawie rankingu Polskiego Związku Pływackiego zawodnicy UKS Delfin 2 plasują się w ścisłej czołówce krajowej w kategorii 12-latków:

Wiktoria Bieńkowska - Pierwsze miejsce na 100 m stylem klasycznym, drugie na 200 m stylem klasycznym.

Bartosz Nowak - Pierwsze miejsce na 100 m stylem klasycznym, drugie na 200 m stylem klasycznym, drugie na 50 m stylem dowolnym i czwarte na 100 i 200 m stylem zmiennym.

Karolina Bukowska - IX miejsce na 50 m stylem dowolnym.


Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.