Wtorek, 31.03.2020, Imieniny: Balbina, Beniamin, Gwidon
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2019/2020

Piłka nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Cud na Karowej (fotoreportaż)

09.11.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A
Cud na Karowej (fotoreportaż)

Od uścisków dłoni i złożenia podpisów rozpoczęła się największa sportowa impreza w Elblągu - Klubowy Puchar Europy w piłce siatkowej na siedząco. 

W samo południe w ratuszu prezydent przyjął delegację przedstawicieli Europejskiej Federacji Siatkówki Niepełnosprawnych m.in.: Pierre van Meenena (prezydenta tej organizacji), Marie Therese Scholtens (sekretarz generalną) oraz prezesa IKS Atak – Tomasza Woźnego.

- Nie miałem obaw, co do wyboru Elbląga jako organizatora Klubowego Pucharu Europy – powiedział Pierre van Meenem. – Słowa podziękowania należą się władzom Elbląga, że udało im się przygotować tak wspaniałą i ładną halę na przyjęcie sportowców. Ukończenie budowy hali w terminie, prezydent Europejskiej Federacji Siatkówki Niepełnosprawnych określił żartobliwie, jako "cud na Karowej". Trafność wyboru naszego miasta Pierre van Meenem argumentował gościnnością elblążan, zaangażowaniem władz i mieszkańców w sport niepełnosprawnych oraz silnym sportowym duchem organizatorów, którzy przez kilka ostatnich tygodni bezgranicznie oddali się organizacji tej wielkiej i wyjątkowej imprezie.

Zadowolenia i radości w czasie podpisywania porozumienia w sprawie organizacji w Elblągu Pucharu Europy nie ukrywał prezydent.
- Jestem dumny z tego, że to właśnie Elbląg będzie gospodarzem tak znaczącej imprezy sportowej – powiedział Henryk Słonina. – Powierzenie organizacji Pucharu Integracyjnemu Klubowi Sportowemu „Atak” jest wyrazem uznania dla działaczy Klubu, jak również osiągnięć i sukcesów niepełnosprawnych sportowców, to także znacząca promocja siatkówki na siedząco, naszego miasta oraz regionu - zaznaczył prezydent.

Bardzo spora rzesza elblążan, w której można było dostrzec wielu prominentnych obywateli przybyło na otwarcie turnieju do nowej hali sportowej znajdującej się przy ul. Karowej. Po oficjalnej prezentacji wszystkich drużyn, występie
Elbląskiej Formacji Standardowej “Lotos - Jantar”, i krótkim przemówieniu wiceprezydenta Elbląga Marka Gliszczyńskiego rozpoczął się Klubowy Puchar Europy siatkarzy na siedząco. Udział w zawodach bierze 130 najlepszych sportowców Europy w tej dyscyplinie.

W meczu inauguracyjnym IKS Atak Elbląg przegrał z łotewską drużyną SVK Lidzas Livanis 0-3.
 

Serdecznie zapraszamy do fotogalerii z otwarcia
Klubowego Pucharu Europy w piłce siatkowej na siedząco.

Wyślij wiadomość do autora tekstu

Oceń tekst:

Ocen: 0

%0 %0


Galeria / Rozpoczęcie Klubowego Pucharu Europy ( zdjęć 37 )
Dodano: 2005-11-09 | fot. Bartek Bajor-Brasewicz
0

Komentarze do artykułu (0)

Dodaj nowy komentarz

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

  1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
  2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
  3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
  4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
  5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
  6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
  7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2020 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.