Czwartek, 28.03.2024, Imieniny: Aniela, Sykstus, Joanna

Indykpol AZS Olsztyn trzecią drużyną Turnieju. Przegrywali 2:0 wygrali mecz 3:2

11.09.2016, 15:03:34 Rozmiar tekstu: A A A

Indykpol AZS Olsztyn zdobył trzecie miejsce w Turnieju Czterech Trenerów. Po pierwszych, słabych setach olsztyńska drużyna przebudziła się i ostatecznie pokonała Espadon Szczecin w setach 3:2 .

Drugi dzień Turnieju Czterech Trenerów rozpoczął mecz Indykpolu rozpoczął się meczem Idykpolu AZS Olsztyn i Espadonu Szczecin o trzecie miejsce. W tym meczu doczekaliśmy się prawdziwych emocji. Dwa pierwsze sety wygrała drużyna ze Szczecina (21:25, 20:25). W trzecim secie jednak Olsztyn stawił zacięty opór i wygrał go 26:24. Kolejny set również był po stronie Olsztyna (25:22) i ostatecznie to Indykpol sięgnął po wygraną.

Ten dzisiejszy mecz był rzeczywiście emocjonujący. Wiadomo, że każdy chciałby wygrać najlepiej jak najmniejszym nakładem sił. Niestety taki jest sport. Stare siatkarskie porzekadło się sprawdziło, kto nie wygrywa dwa zero, to przegrywa trzy dwa. Jesteśmy w takim okresie, kiedy bardzo ciężko trenujemy, więc ta forma trochę faluje. Na pewno nie jest na najwyższym, wymarzonym poziomie, ale taki jest port. Przygotowujemy się do sezonu. Miejmy nadzieje, że w sezonie będzie lepiej

— mówił Łukasz Makowski, zawodnik Indykpolu AZS Olsztyn, który podczas meczów zastępował nieobecnego Pawła Woickiego kapitana drużyny.

Emocje w trzecim meczu turnieju ucieszyły publiczność, jednak dla drużyny, która w ubiegłym roku sięgnęła po zwycięstwo, to było mało. Z walki o pierwsze miejsce olsztyńską drużynę wyeliminowała Politechnika Warszawa, która pokonała ją we wczorajszych eliminacjach.

- Warszawa jest silnym zespołem i cóż nie wyszło nam to pierwsze spotkanie. Dzisiaj nie mieliśmy dwóch zawodników. Paweł Woicki został w Olsztynie, Daniel Pliński pojechał do Katowic. Dlatego mogliśmy zobaczyć Macka Ostaszyka i Łukasza Makowskiego, który już w trzecim secie zaczął spokojnie kierować drużyną i całkiem dobrze to wyglądało z jego Cieszy to przebudzenie w trzecim secie. Wcześniej pikowaliśmy w dół — mówi Piotr Poskrobko, drugi trener Indykpol AZS Olsztyn.