Piątek, 19.04.2024, Imieniny: Adolf, Leon, Tymon

Walczyli o 2350 zł

19.10.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

W Elblągu rozegrany został „II Polish Dart Cup” sezonu 2005/2006.

W turnieju wzięli udział najlepsi darterzy naszego kraju, bowiem PDC jest turniejem rangi krajowej o największym współczynniku. Uzyskana punktacja w turnieju pozwala na zakwalifikowanie się do rankingu ogólnopolskiego. W elbląskich zawodach udział wzięło 77 zawodników oraz 17 zawodniczek. Wszyscy walczyli na piętnastu automatach.

W kategorii mężczyzn najlepszy okazał się Rafał Fiszerowicz z Poznania, który jako jedyny nie doznał żadnej porażki w elbląskim turnieju. Pokonał on w finale utytułowanego Krzysztofa Ratajskiego z Częstochowy. Na trzecim miejscu uplasował się darter z Katowic Marek Dyrda.

Wśród elblążan najlepsze miejsce wywalczył Adam Wołynko, który w klasyfikacji generalnej turnieju znalazł się na 25. miejscu. 33 pozycja przypadła Adamowi Zapaśnikowi.

W kategorii kobiet najlepsza okazała się Magdalena Orysiak z Konina. Drugie miejsce wywalczyła Katarzyna Bożek z Bydgoszczy a trzecie Karolinie Podgórskiej ze stolicy naszego kraju.

Najwyżej sklasyfikowaną elblążanką została Katarzyna Gliniecka, która wywalczyła 5. miejsce. Na 7 pozycji znalazła się Katarzyna Jaworska. Do pierwszej dziesiątki załapała się także Anna Strug.

Następna edycja PDC odbędzie się w Warszawie, zaplanowana została na listopad.