Sobota, 27.04.2024, Imieniny: Maria, Marcelina, Marzena

O klasę lepsi

10.10.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

Nie mieli problemów z odniesieniem zwycięstwa piłkarze ręczni Techtransu Darad Elbląg. W meczu 4. kolejki I ligi pokonali u siebie Sokół Kościerzyna 34-25 (15-8).

Przed pojedynkiem z Sokołem elblążanie chcieli zrehabilitować się w oczach kibiców za porażkę ze Spartą Oborniki Wielkopolskie poniesioną sprzed tygodnia. I tak też uczynili pomimo kontuzji Damiana Malandego odniesionej na rozgrzewce.

Tylko w pierwszej minucie przyjezdni nawiązywali równorzędną walkę z „wózkowymi”. W 1. minucie był pierwszy i ostatni remis w spotkaniu 1-1. W kolejnych minutach po bramkach Mariusza Babickiego, Mariusz Balawajdera i Macieja Borsukowicza Techtrans odskoczył na 4-1 i z każdą kolejną minutą kontrolował przebieg meczu i stopniowo powiększał swoją przewagę bramkową. Po kwadransie gospodarze prowadzili 9-4. W 20. minucie miejscowi prowadzili 13-7. Znakomicie w tym fragmencie prezentował się Marek Wróbel, który wybronił kilka mocnych piłek kierowanych w stronę bramki, której pilnował. Tuż przed gwizdkiem kończącą pierwszą połowę bramkę zdobył najskuteczniejszy w elbląskim obozie Łukasz Marzec i zawodnicy Techtransu w dobrych nastrojach schodzili do szatni.

Druga połowa nie różniła się wcale od pierwszej. Sześć minut potrzebowali miejscowi, ażeby objąć najwyższe prowadzenie w meczu (21-10). W 40. minucie Techtrans prowadził 23-13, a dziesięć minut później po kolejnych bramkach filara elbląskiej drużyny Mariusza Babickiego i Mariusza Balawajdera przewaga wynosiła 29-18. W ostatnich minutach trener dał szansę pokazania się na parkiecie zawodnikom rezerowym. Grający na luzie i bez presji elblążanie spokojnie do samego końca dowieźli korzystny dla siebie rezultat, wygrywając trzeci mecz w sezonie. Dzięki wygranej z Sokołem nasi szczypiorniści awansowali na czwarte miejsce w tabeli.

Techtrans Darad Elbląg – Sokół Kościerzyna 34-25 (15-8)

Techtrans Darad – Wróbel, Z. Korzeniowski, Stankiewicz – Marzec 9, Laskowski 3, Roszkowski 2, Borsukowicz 3, Balawajder 5, Januszewski 1, F. Korzeniowski, Dukszto 1, Babicki 8, F. Fonferek.

Pozostałe wyniki:
AZS Politechnika Radom – AZS AWF Warszawa 24-25, AZS Zielona Góra – Wolsztyniak Wolsztyn 30-16, Grunwald Poznań – Tęcza Kościan 34-24, Nielba Wągrowiec – Sparta Oborniki Wlkp. 37-36, SMS Gdańsk – Cuiavia Inowrocław 38-16.