Sobota, 27.04.2024, Imieniny: Felicja, Teofil, Zyta

Nie zdobyły Pomorza

10.10.2005, 00:00:00 Rozmiar tekstu: A A A

Piłkarki ręczne AZS AWFiS Gdańsk kosztem elbląskiego Startu odniosły pierwsze w tym sezonie zwycięstwo na własnym parkiecie wygrywając 32-24 (12-11). Przez znaczną część spotkania Start był równorzędnym rywalem dla wicemistrzyń Polski.

Od początku meczu gra z obydwu stron była bardzo wyrównana oraz zacięta. W 7. minucie po celnie egzekwowanym rzucie karnym przez Monikę Pełkę-Fedak przyjezdne objęły pierwsze prowadzenie w meczu (3-4). Od 10. minuty inicjatywę zaczęły przejmować elblążanki. Po dwóch golach Iwony Błaszkowskiej i jednym Katarzyny Szklarczuk Start prowadził 5-8. Prowadzenie elblążanek byłoby jeszcze wyższe, ale bramkarka gospodyń odbiła rzut z karnego egzekwowany przez Monikę Pełkę-Fedak.

Znakomicie w elbląskiej bramce prezentowała się Izabela Zwiewka, która w pierwszym kwadransie obroniła kilka rzutów egzekwowanych przez „akademiczki”. Gospodynie w kolejnych minutach wzięły się do roboty. Na niespełna 3. minuty przed zakończeniem pierwszej odsłony Wioleta Serwa doprowadziła do remisu (10-10). Na tą bramkę szybko odpowiedziała Iwona Błaszkowska, lecz celne rzuty Wiolety Serwy i Hanny Strzałkowskiej w ostatniej minucie spotkania ustaliły wynik po pierwszej połowie.

Po przerwie do 38. minuty kibice zgromadzeni w hali oglądali bardzo wyrównany pojedynek. Po bramce Katarzyny Szklarczuk „piwne” po raz ostatni prowadziły w tym meczu (15-14). W kolejnych dziesięciu minutach akademiczki zdobyły osiem bramek z rzędu nie tracąc ani jednej. Znakomicie w tej części gry prezentowała się Małgorzata Sadowska, która wybroniła kilka piłek, po których miejscowe wyprowadziły szybkie i skuteczne kontry, które okazały się zabójcze dla Startu.

Grające od początku sezonu w okrojonym składzie elblążanki opadły sił i już nie zdołały się podnieść. W końcówce wicemistrzynie Polski prowadziły nawet różnica dziesięciu bramek i spokojnie kontrolowały wynik. Piąta porażka naszych szczypiornistek stała się faktem.

AZS AWFiS Gdańsk – Start Elbląg 32-24 (12-11)

Start: Zwiewka, Charłamowa - Dolegało 2, Pełka 4, Sądej, Frąckowiak, Koniuszaniec, Błaszkowska 6, Żurawska 2, Szklarczuk 5, Korowacka 3, Migdaliowa 2.

Pozostałe spotkania:
Zagłębie Lubin - Piotrcovia Piotrków Tryb. 25-23, Vive Kielce - Vitaral Jelfa Jelenia Góra 26-20, Politechnika Koszalin - AZS AWF Katowice 29-19, Zgoda Ruda Śląska – Łącznościowiec Szczecin 24-19, Sośnica Gliwice - SPR ICom Lublin (przełożony na 18.10).