Niedziela, 12.05.2024, Imieniny: Joanna, Dominik, Pankracy

„Zapraszamy do Szczecina”. EKS Start Elbląg uległ Pogoni Baltica Szczecin 24:28

08.04.2014, 21:32:17 Rozmiar tekstu: A A A
Piłkarki ręczne Startu Elbląg nie zdołały dziś (8 kwietnia) awansować do rundy medalowej Mistrzostw Polski. Elblążanki uległy zawodniczkom Pogoni Baltica Szczecin 24:28 (12:15) -Popełniłyśmy błędy techniczne, trzykrotnie dochodziłyśmy na remis i zabrakło nam tego spokoju, który mieliśmy w Szczecinie w pierwszym meczu – mówiła po spotkaniu Agnieszka Wolska. O tym, kto zdobędzie upragniony awans zadecyduje teraz trzeci mecz, O jego terminie zadecyduje klub ze Szczecina; spotkanie ma się odbyć 12 (sobota) bądź 13 (niedziela) kwietnia.

W 1/4 finału play-off pomiędzy Startem Elbląg a Pogonią Baltica Szczecin na razie remis. Pierwszy mecz, który elblążanki rozegrały na wyjeździe, zakończył się wygraną zawodniczek Startu 26:21. Dziś nie pomogła ani determinacja naszych piłkarek, ani doping ponad 1200 kibiców, którzy przyszli wspomóc dziewczyny.

Obie drużyny mecz rozpoczęły spokojnie, a pierwsze kilka minut zaprezentowało bardzo wyrównaną grę po obu stronach boiska. Dopiero w 4. minucie spotkanie otworzyła bramka Katarzyny Sabały z Pogoni Szczecin. W odpowiedzi szybką kontrą z biodra popisała się Joanna Waga i tablica wskazała wynik 1:1. Przez kolejne minuty gra toczyła się w zasadzie punkt za punkt; pierwsze przełamanie nastąpiło w 12. minucie, gdy do bramki szczecinianek dwukrotnie trafiła Edyta Szymańska; najpierw z karnego, potem, potężnym rzutem z dystansu wyprowadziła Start na 6:3.

Wydawać by się mogło, że od tej chwili elblążanki złapią jeszcze większy wiatr w żagle. Tymczasem do parteru sprowadza je Katarzyna Duran, która z rzędu zdobywa trzy punkty i daje Pogoni prowadzenie. Elblążanki zaczynają się gubić, kilka kontrowersyjnych decyzji na niekorzyść Startu podjęli także sędziowie. Szczecinianki przyspieszają i odskakują na trzy punkty. Syrena i tablica po pierwszej części meczu pokazuje wynik 12:15.

Przez pierwsze minuty drugiej części spotkania to szczecinianki wyraźnie górowały w grze. Do pierwszego remisu elblążanki doprowadziły w 40. minucie: piłka szybko trafiła do Joanny Wagi, a ta do bramki Pogoni, potem z koła rzuciła Hanna Sądej, a na 17:17 „dobiła” ponownie JoannaWaga.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania na boisko po stronie Pogoni wchodzi Stefka Agova. To ona, wespół z Katarzyną Duran, popisują się jednymi z najlepszych akcji tego meczu, rozwiewając marzenia Startu o pierwszym od czternastu lat awansie do półfinału Mistrzostw Polski.  W 59. minucie do bramki Pogoni trafia jeszcze Agnieszka Wolska. To jednak za mało. EKS Start Elbląg przegrywa drugie spotkanie w 1/4 finału play-off 24:28. „Zapraszamy do Szczecina” śpiewali dziś w hali CSB kibice Pogoni - Popełniłyśmy błędy techniczne, trzykrotnie dochodziłyśmy na remis i zabrakło nam tego spokoju, który mieliśmy w Szczecinie w pierwszym meczu – mówiła po spotkaniu Agnieszka Wolska. -  Było dużo niepotrzebnych kontr, ale i gubiłyśmy piłkę, o dzisiejszym wyniku zadecydowały nasze błędy i słaba skuteczność w obronie.

Szczecinianki zaprezentowały dziś o wiele lepszą formę, niż w pierwszym (5 kwietnia) spotkaniu – Po pierwsze byłyśmy inaczej przygotowane mentalnie – tłumaczyła Sołomija Szywerska z Pogoni Szczecin. – O naszej dzisiejszej wygranej zadecydowały także akcje zawodniczek rezerwowych: Kasi Duran i Stefki Agovej, które weszły na boisko i świetnie wstrzeliły się w grę. W meczu w Szczecinie nie było ich widać, tu niejako „pociągnęły” całe spotkanie. Dziś zagrałyśmy też agresywniej w obronie, co na boisku okazało się być skuteczne.

Trzecie, decydujące starcie drużyn EKS Start Elbląg i Pogoni Baltica Szczecin odbędzie się w weekend w Szczecinie. Jego zwycięzca zapewni sobie awans do najlepszej czwórki.