Piątek, 3.05.2024, Imieniny: Maria, Nina, Aleksander

Start Elbląg wygrywa z Energą Koszalin i zajmuje 5. miejsce w tabeli

08.03.2014, 20:52:46 Rozmiar tekstu: A A A
Start Elbląg wygrywa z Energą Koszalin  i zajmuje 5. miejsce w tabeli
Piękny prezent na Dzień Kobiet sprawiły sobie zawodniczki EKS Start Elbląg. Na zakończenie 22. kolejki wygrały z AZS Energią Koszalin 32:28 (17:15) i rundę zasadniczą zamknęły piątą pozycją w tabeli. Dzięki temu, w pierwszej rundzie play-off zagrają z Pogonią Szczecin, unikając przy okazji zespołów z pierwszej trójki.

Przed tym trudnym meczem, bilans korzyści w walce o dobrą pozycję w tabeli przed play-offami, przechylał się na stronę akademiczek z Koszalina; rywalki elblążanek z Pogonią Szczecin wygrywały dwukrotnie: 29:24 u siebie i 25:24 na wyjeździe, a pierwsze spotkanie ze Startem zakończyły wygraną 25:20.

Dużą niewiadomą przed tym spotkaniem był również skład drużyny koszalinianek: pod znakiem zapytania stała gra Sylwii Lisewskiej, Sary Garović i Izabeli Czarnej. Tymczasem wszystkie panie pojawiły się w tym meczu na parkiecie.

Od pierwszych minut widać było, że spotkanie nie będzie należało do łatwych. Już po 30 sekundach koszalinianki wywalczyły karny; wprawdzie Monika Odrowska nie wykorzystała rzutu, ale dobitka była już skuteczna. Jednak elblążanki łatwo nie zamierzały sprzedać skóry. Przez pierwszy kwadrans spotkanie toczyło się w zasadzie punkt za punkt. W 16. minucie meczu elblążanki odskoczyły swoim rywalkom na trzy punkty; indywidualny rajd po bramkę rozpoczęła Kinga Grzyb, „posyłając” przy okazji Sylwię Lisewską na ławkę kar. Tablica pokazuje wynik 11:8.

Kolejny bieg po bramki Start rozpoczyna w 22. minucie. Świetna gra w obronie i rzuty sypią się jak z rogu obfitości. Do bramki Koszalina trafiają Agnieszka Wolska, Monika Aleksandrowicz i Edyta Szymańska. W 25. minucie do tego tria dołącza Kinga Grzyb wyprowadzając Start na prowadzenie 15:11. W końcówce Koszalin przyspiesza. Kobyłecka Odrowska i Chmiel podwyższają wynik akademiczek, a w ostatniej minucie tej części meczu z lewego skrzydła trafia jeszcze Paulina Suchocka. Syrena i wynik 17:15 dla Startu Elbląg.

Rozpoczęcie drugiej połowy meczu jest lustrzanym odbiciem jego pierwszej części. Już w 31. minucie z karnego do bramki Startu trafia Sylwia Lisewska. Przez kolejne minuty obserwujemy na parkiecie grę „rzut za rzut”. Elblążanki odskakują rywalkom na trzy punkty w 37. minucie spotkania; z karnego pewnie trafia Edyta Szymańska i Start prowadzi 21:18. Zaś w bramce ścianą nie do przebicia dla akademiczek okazuje się Ewelina Kędzierska.

Kolejne przyspieszenie gry następuje na kwadrans przed zakończeniem tego spotkania. Dwukrotnie z karnego trafia Edyta Szymańska, następnie trio: Koniuszaniec (dwukrotnie), Wolska, Sądej i Janaczek w 51. minucie podwyższają wynik na 28:21, a z trybun słychać głośne „odjeżdżamy”, wykrzykiwane przez elbląskich kibiców. Warto wspomnieć, że w ostatnich minutach meczu bardzo ładnie na boisku prezentuje się  Sara Garović z ASZ Koszalin  - w ciągu trzech minut rzuca dla swojej drużyny trzy bramki.  Ale to zawodniczki Startu zdobywają  jeszcze cztery bramki i zapewniają sobie 5. miejsce w tabeli na zakończenie rundy zasadniczej. Syrena i tablica pokazuje wynik 32:28. W pierwszej rundzie play-off EKS Start Elbląg zagra  z Pogonią Szczecin.

Start Elbląg - Energa AZS Koszalin 32:28 (17:15)

Start: Kędzierska, Frodyma - Szymańska 8, Wolska 6, Aleksandrowicz 4, Grzyb 4, Koniuszaniec 4, Sądej 3, Waga 1, Janaczek 1, Zoria 1, Cekała, Jędrzejczyk, Klonowska, Karwecka, Jałoszewska.

Energa: Czarna, Borkowska - Kobyłecka 6, Odrowska 5, Lisewska 4, Garović 4, Muchocka 3, Matuszczyk 3, Bilenia 1, Chmiel 1, Winter 1, Błaszczyk, Oreszczuk, Nowicka.