Sobota, 30.09.2023, Imieniny: Wera, Zofia, Honoriusz
Nie masz konta? Zarejestruj się »
zdjęcia
filmy
baza firm
reklama

TABELE I WYNIKI: SEZON 2023/2024

Piłka Nożna

»   II liga

»   III liga - grupa I

Elbląg » artykuły » artykuł z kategorii SPORT

Koniec łyżwiarskich mistrzostw - Jak radzili sobie zawodnicy z Elbląga?

03.03.2014, 08:30:00 Rozmiar tekstu: A A A
Koniec łyżwiarskich mistrzostw - Jak radzili sobie zawodnicy z Elbląga?
fot. Ireneusz Rupniewski
REKLAMA

Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Młodzieżowe w Short Tracku dobiegły końca. Wczoraj (2 marca) na elbląskim lodowisku „Helena” odbyły się ostatnie biegi, a po nich nastąpiło uroczyste rozdanie medali zawodnikom. Na podium znaleźli się również łyżwiarze z elbląskiego Klubu Sportowego Orzeł.

Trzy dni mistrzostw zorganizowanych w naszym mieście obfitowały w zaciekłą rywalizację i pełne emocji zawody. Publiczność, która przez wszystkie trzy dni mistrzostw gromadziła się licznie na lodowisku, aktywnie uczestniczyła w zawodach dopingując swoich zawodników. W mistrzostwach wzięły udział ekipy łyżwiarskie z Elbląga, Białegostoku, Opola, Sanoka, Olsztyna, Torunia i Gdańska. Uroczystość rozdania medali rozpoczęła słynna Polska łyżwiarka i olimpijska medalistka, Helena Pilejczyk odczytała list gratulacyjny Kazimierzowi Kowalczykowi, prezesowi Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego. – Życzę, aby nadchodzące lata były równie udane dla naszych zawodników jak niedawne ich osiągnięcia przysparzające sportowcom, trenerom oraz kibicom wielu okazji do radości i satysfakcji. Życzę dalszych owocnych startów, oraz budowy wymarzonej „armii lodowej” tak bardzo potrzebnej do uprawiania tej pięknej dyscypliny sportu.

Najwięcej medali zdobyli zawodnicy Juvenii Białystok, a w szczególności Patrycja Maliszewska, reprezentantka Polski na ostatnich Igrzyskach Olimpijskich w Soczi. Patrycja Maliszewska została wielokrotną mistrzynią Polski i zdobyła złote medale na dystansach: 1500 metrów, 1000 metrów, 500 metrów. Łyżwiarka z Białegostoku zdobyła również złoty medal w klasyfikacji wielobojowej. – Każdy medal napawa radością. – Cieszy się olimpijka. – To były trudne zawody, bo było dużo biegów i naprawdę czuję się zmęczona. Niełatwo się jeździ z zatkanym nosem i męczącym kaszlem, natomiast trzeba takie rzeczy przezwyciężać i to też jest trening. Zawody są najlepszym sprawdzianem, więc cieszę się, że mogłam tu być i startować. Organizacja jak co roku była świetna. Poziom prezentowany przez zawodników był bardzo wysoki, a szczególny wzrost umiejętności widać u dziewczyn.

Elbląg ma się z czego cieszyć, ponieważ zawodnicy Klubu Sportowego Orzeł kilkakrotnie stawali na podium. Najwięcej medali zdobył Sebastian Kłosiński, który wielokrotnie pojawiał się jako wicemistrz Polski na podium. – Czuję się w miarę dobrze, chociaż nie jestem do końca spełniony. Wydaje mi się, że byłem przygotowany na to, żeby wygrać Mistrzostwo Polski. Wszystko na to wskazywało, ale w biegu na 500 metrów nie wyszło. Zostałem odepchnięty na pół okrążenia do mety. Spodziewałem się, że będzie dyskwalifikacja dla osoby, która mnie odepchnęła, ale ukarany zostałem ja. Uważam, że osąd był niesprawiedliwy w tej kwestii. Poziom był w miarę wysoki, bo każdy był dobrze przygotowany. Było ośmiu zawodników takich do walki o medale, także od półfinałów była bardzo ciężka walka o przedostanie się do następnego etapu. Zawody w Elblągu mają swój urok. Jest tu zawsze fajnie. Parę razy byliśmy już w innych miastach i wydaje mi się, że tu jest najlepiej. Jestem bardzo zadowolony ze względu na kibiców, którzy nas nie zawiedli. – Mistrzostwa Polski komentuje Sebastian Kłosiński.

Tabela z wynikami znajduje się na stronie www.shorttracklive.info 

Maciej Traczyński

Oceń tekst:

Ocen: 1

%100.0 %0.0


Galeria / Mistrzostwa Polski Short Track (02.03.2014) ( zdjęć 57 )
Dodano: 2014-03-03 |  fot. Ireneusz Rupniewski
0

Komentarze do artykułu (1)

Dodaj nowy komentarz

 1. 1
  +1
  ~ kibic
  Poniedziałek, 03.03

  Świetne zawody, brawa dla elbląskich zawodników i trenera!

Redakcja serwisu info.elblag.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Jeśli chcesz z nami tworzyć serwis napisz do nas e-mail.


Regulamin komentowania artykułów w serwisie info.elblag.pl

W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie info.elblag.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.

 1. Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
 2. Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
 3. Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
 4. Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
 5. Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
 6. Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości bądź w części.
 7. Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.


Właścicielem serwisu info.elblag.pl jest Agencja Reklamowa GABO

Copyright © 2004-2023 Elbląski Dziennik Internetowy. Wszystkie prawa zastrzeżone.


1.1854560375214