Czwartek, 2.05.2024, Imieniny: Anatol, Zygmunt, Anastazy

Rozczarowanie. Start przegrał z Pogonią - zobacz zdjęcia

09.09.2013, 22:18:36 Rozmiar tekstu: A A A

Zawodniczki Startu Elbląg powinny sprawić niezły prezent swojej bramkarce Ewelinie Kędzierskiej. Gdyby nie jej interwencje zespół skompromitowałby się przed kamerami Polsatu Sport. Przegrana 21-29 to efekt tego, że w pierwszej połowie szczypiornistki Staru zapomniały po co przyszły na halę CSB i wydawały się zaskoczone tym, że mają zagrać z Pogonią Baltica Szczecin. Nie udało się odrobić strat w trakcie całego spotkania i sromotna porażka stała sie faktem.

Kibice wyobrażali sobie w różny sposób jak będzie przebiegało to spotkanie. Jednak chyba nikt nie spodziewał się takiej postawy naszego zespołu. Występ w pierwszych 30 minutach był nieporozumieniem a tłumaczenie presją wyniku i ilością kibiców na trybunach wydaje się co najmniej dziwne. Rywalkom to przecież nie przeszkadzało.

To miało być święto nie tylko piłki ręcznej, ale i miasta. Chyba zbyt wymagający przeciwnik jak na pierwsze spotkanie w sezonie. Pogoń Baltica Szczecin zagrała dobrze, wykorzystując po prostu naszą niezrozumiałą postawę na boisku. Szczypiornistki trenera Adriana Struzika były dla nas bezlitosne. Wykorzystywały nasze błędy, które mnożyły się z każdą akcją w pierwszej połowie. Zawodniczki gości w pierwszej połowie rzuciły  12 bramek a powinny 20! Przy naszych 5. Jednak natrafiły na bramkarkę Ewelinę Kędzierską, która swoimi wręcz fantastycznymi interwencjami potrafiła zachować twarz całego zespołu. Pogoń zdobywała 3 bramki przy 1 naszej. Nie potrafiliśmy zdobyć gola z dystansu, z bliska, ze skrzydła. Nasze akcje wyglądały jak niedopracowane, nie było elementu zaskoczenia. Rywalki wiedziały co zrobimy i kontrowały rzucając proste bramki. Hanna Yashchuk swoimi akcjami indywidualnymi siała popłoch w defensywie Startu. Nasze zawodniczki rzucały tam gdzie była bramkarka. Kibice nie mogli zrozumieć czemu Start prezentuje się tak kiepsko.

W drugiej połowie widzieliśmy juz lepiej grający Start, ale trudno było nie zauważyć, że goście kontrolują spotkanie.  Przy stanie 8-14 za sprawą dwóch bramek Martyny Huczko i golach Agaty Cebuli, Małgorzaty Stasiak zrobiło się 8-18. Błędy przy rozgrywaniu akcji, były powodem frustracji na trybunach. Frekwencja była znakomita, około 800 widzów. Jednak tej presji nie sprostały nasze zawodniczki. Rzuciliśmy w pierwszej połowie jedną bramkę z koła. Na kombinacyjna akcję Startu kibice musieli czekać do 17 minuty. Gdy trzy bramki z rzędu zdobył Start na 11-18 wydawało się ,że podopieczne trenera Antoniego Pareckiego mogą odrobić niekorzystny rezultat. Jednak Pogoń zagrała jak doświadczony zespół i wygrała 21-29. To duże rozczarowanie i gorzka pigułka dla trenera Pareckiego, który nie tak wyobrażał sobie debiut w lidze.

Antonii Parecki (trener Startu Elbląg): Kiedy się nie rzuca dobrych sytuacji to można tak powiedzieć, że to bardziej Start przegrał niż Pogoń wygrała. Obrona nie sprostała zadaniu, atak na jakieś 50%. Presja wyniku, telewizji zrobiła swoje na dziewczynach.

Adrian Struzik (trener Pogoni Baltica Szczecin): Nie spodziewałem się takiego zwycięstwa. Różnie to mogło być. Pierwszy mecz ligowy, cieszę się , że poradziliśmy sobie z presją. Graliśmy znakomicie w obronie i stąd interwencje naszego bramkarza.

Start Elbląg – Pogoń Baltica Szczecin 21-29 (5-12)

Start Elbląg: Kędzierska - Waga 3, Cekała, Wolska, Aleksandrowicz 6, Żoria 2, Grzyb 5, Koniuszaniec 4, Klonowska 1, Jędrzejczyk, Karwecka. Kary: 4. Trener: Parecki.

Pogoń Baltica Szczecin: Szywierska - Stachowska 1, Głowińska 4, Sabała, Huczko 4, Jaszczuk 6, Stasiak 9, Cebula 3, Piontke, Agowa, Królikowska 2, Noga. Kary: 6. Trener: Struzik.