Poniedziałek, 6.05.2024, Imieniny: Judyta, Jan, Jurand

Start Elbląg zdobył Puchar Prezydenta. Sielicka najlepszą bramkarką

23.08.2013, 11:54:26 Rozmiar tekstu: A A A

W turnieju o Puchar Prezydenta Elbląga wystąpią znane polskie zespoły  z mistrzem Polski MKS Lublin na czele. Na stronie serwisu Info.elblag.pl zapraszamy do śledzenia relacji ze spotkań Startu Elbląg oraz innych meczy w tym turnieju. Będziemy na bieżąco  informować czytelników o aktualnych wynikach spotkań, przesyłać zdjęcia i komentarze w formie aktualizacji artykułu. Pierwsze spotkanie dziś o godzinie 18.00.

Gorąco zapraszamy tych co kochaja piłkę ręczną do kibicowania szczypiornistkom Startu Elbląg

WSTĘP WOLNY

W dniu dzisiejszym Start Elbląg zagra z Poliechniką Koszalin. Następnie na parkiet wyjdą zawodniczki Pogoni Baltica Szczecin i MKS
Lublin.

Witamy kibiców i zapraszamy na turniej o Puchar Prezydenta. W pierwszym spotkaniu zagrają Start Elbląg i Politechnika Koszalin. Kibice pojawiają sie na trybunach. Na parkiecie rozgrzewają się zawodniczki dwóch zespołów.

Składy zespołów

Start Elbląg: Sądej, Waga, Cekała, Wolska, Jędrzejczyk, Sielicka, Szymańska, Aleksandrowicz, Kędzierska, Kłonowska, Karwecka, Jałoszewska, Zoria, Grzyb, Koniuszaniec

Politechnika Koszalin: Kobyłecka, Dąbrowska, Łach, Piechnik, Chmiel, Załoga, Odrowska, Lisewska, Koprowska, Kot, Winter, Błaszczyk, Czarna, Nowicka

Po 14 minutach Start Elblag jest bardziej skuteczny, mimo kiepskiej postawy w pierwszych minutach spotkania. Gospodarze prowadzą 7-3.

Koniec pierwszej połowy. Start Elbląg gra znakomicie i prowadzi 13-7, prezentuje się dobrze w ataku i obronie. Swietnie na pozycji kołowej gra Valeria Zoria. Bramkarka ewelina Kędzierska nie dała się zaskoczyć z rzutów karnych i w rywalizacji z gry z zawodniczkami gości.

Koniec spotkania. Start Elbląg wygrywa 27-22 w pierwszym spotkaniu w turnieju o Puchar Prezydenta. Gospodarze byli zespołem o klasę lepszym. Prezentowali się lepiej w ataku i obronie. Start wygrał zasłużenie. Za chwilę nastepne spotkanie, w którym zagrają Pogoń Baltica Szczecin i MKS Lublin.

Bramki:

Start Elbląg: 6 - Zoria, 5 - Szymańska, 4 - Waga,Aleksandrowicz, Grzyb, 3 - Wolska, 1 - Koniuszaniec
Politechnika Koszalin: 5 - Załoga, 4 - Kobyłecka, 3 - Dąbrowska

W pierwszej połowie Pogoń Baltica Szczecin prowadzi z MKS Lublin 12-10. Dobrze spotkanie rozpoczęła ekipa mistrza Polski jednak w miarę nastepnych minut Pogoń zaprezentowała dobrą organizacje w obronie i odskoczyła na kilka punktów. Rywalizacja jest na wysokim poziomie, bramkarki pokazują sporą klasę broniąc rzuty nawet z bliska.

Koniec spotkania. Pogoń Baltica Szczecin wygrywa 31-24 z MKS Lublin. Rezultat odzwierciedla przebieg spotkania. Pogoń była lepszym zespołem wykorzystała swoje okazje w przeciwieństwie do Lublina, który grał kiepsko w ataku i nie potrafił dobrze rozegrać piłki pod  bramką rywala.

Sobota

Witamy kibiców i zapraszamy na drugi dzień turnieju. W spotkaniu o godzinie 10.00 zagrają Pogoń Baltica Szczecin i Politechnika Koszalin. W pierwszym meczu Pogoń wygrała z mistrzem MKS Lublin, a Politechnika przegrała ze Startem. Jak na razie tabela turnieju prezentuje się następująco

1. Pogoń Baltica Szczecin 1-0 31-24
2. Start Elbląg                      1-0 27-22
3. Politechnika Koszalin    0-1 22-27
4. MKS Lublin                      0-1 24-31
5. Sambor Tczew

Po pierwszej połowie spotkania Politechnika Koszalin przegrywa z Pogonią Baltica Szczecin 9-12.

Koniec spotkania. Politechnika Koszalin przegrywa 19-20 z Pogonia Szczecin. O 11.45 zagra Sambor Tczew z Startem Elblag.

Sambor Tczew: Kordunowska, Orłowska, Dorsz, Belter, Domnik, Stanulewicz, Skonieczna, Gelińska, Jezierska, Skonieczna Katarzyna, Tomczyk, Krajewska

W 20 minucie Start prowadzi 11-8. Dobre spotkanie rozgrywa Koniuszaniec, broni Kędzierska. Gospodarze nie maja problemów z Samborem. Na trybunach sa kibice gości. Doping dla Startu prowadzi kilkuosobowa grupa.

Koniec pierwszej połowy. Sambor Tczew przegrywa 9-17 z Startem Elbląg.

Koniec spotkania. Sambor Tczew przegrywa 17-31 z Startem Elblag

Bramki

Sambor Tczew: 6 - Skonieczna, 4 - Belter, 2 - Tomczyk, 1 - Dorsz, Stanulewicz, Gelińska, Jezierska, Krajewski

Start Elbląg: 7 - Koniuszaniec, 6 - Grzyb, 4 - Aleksandrowicz, Wolska, Waga, 3 - Jędrzejczyk, 2 - Zoria, 1 - Szymańska

W następnym spotkaniu MKS Lublin wygrał 28-22 z Politechnika Koszalin. Spotkanie Startu Elblag z Pogonią Baltica Szczecin o godzinie 17.45. Te zespoły wygrały swoje poprzednie mecze.

Start Elbląg po pierwszej poowie prowadzi 11-6. Pogoń od pierwszych minut atakowała i grała lepiej jednak w miarę następnych akcji Start prezentował się lepiej i rzucał gola za golem. Zespół Pogoni miał problem z zdobywaniem bramek. Świetnie broni Ewelina Kędzierska, która odbija trudne rzuty zawodniczek rywala.

Pogon Baltica Szczecin przegrywa z Startem Elbląg 23-32.

Bramki

Pogoń Baltica Szczecin: 8 - Stasiak, 6 - Głowińska, 3 - Yashchuk, 2 - Cebula, 1 - Hucko, stachowska, Królikowska, Agova

Start Elblag: 6 - Szymańska, 5 - Grzyb, 4 - Koniuszaniec, Waga, Wolska, Aleksandrowicz, 1 - Karwecka

MKS Lublin wygrywa  35-24 z Samborem Tczew.

Witamy z rozstrzygającego dnia w turnieju o Puchar Prezydenta Elblaga. Za chwilę spotkanie Smabor Tczew - Pogoń Baltica Szczecin. Jednak następnie MKS Lublin zagra z Startem Elbląg. Ta rywalizacja rostrzygnie który zespół wygra turniej, ponieważ Start jak na razie wygrał wszytskie spotkania.

Na zakończenie turnieju prezydent miasta wręczy puchar najlepszemu zespołowi oraz nagrody dla wyróżniających się zawodniczek.

Sambor Tczew przegrał 23-37 z Pogonią Szczecin. Za chwilę spotkanie MKS Lublin - Start Elbląg

W 20 minucie spotkania MKS Lublin remisuje 9-9 z Startem Elblag

MKS w pierwszej połowie remisuje 12-12 z Startem Elbląg. Na trybunach około 300 widzów, doping dla gospodarzy.

Start Elbląg zdobył Puchar Prezydenta Elblaga, wygrał z MKS Lublin 28-25.

Bramki

MKS Lublin: Wojtas - 11, Mihdaliowa, Majerek - 3, Szarawaga, Wojdat - 2, Rola - 1

Start Elbląg: Koniuszaniec - 6, Szymańska, Grzyb - 5, Wolska - 4, Zoria, Aleksandrowicz - 3, Waga - 2

Najwięcej bramek w turnieju zdobyła Alina Wojtas, najlepszą bramkarką Ewa Sielicka z Startu Elbląg

W spotkaniu kończącym turniej Politechnika Koszalin zagra z Samborem Tczew.

Koniec spotkania. Politechnika Koszalin wygrywa 33-19 z Samborem Tczew.