Piątek, 29.03.2024, Imieniny: Wiktoryna, Cyryl, Eustachy

Cenne zwycięstwo Olimpii nad Motorem Lublin. Złoty gol Raduszki

30.03.2013, 16:53:53 Rozmiar tekstu: A A A

W dzisiejszym meczu 21. kolejki II ligi wschodniej Olimpia Elbląg wygrała z Motorem Lublin 1:0 (0:0). Bramkę na wagę 3 punktów zdobył w 58 minucie Kiryłł Raduszko.

Jak się spodziewano mecz nie stał na wysokim poziomie, był to typowy mecz walki na kompletnie zdewastowanej murawie. Na pomeczowej konferencji trener Motoru Lublin - Piotr Świerczewski był surowszy w ocenie spotkania, które nazwał zwykłą kopaniną.

Mecz wygrała Olimpia, i było to zwycięstwo całkowicie zasłużone. Już w 5. minucie Raduszko powienien otworzyć wynik, ale będąc w sytuacji "sam na sam" trafił wprost w bramkarza. Motor odpowiedział w 15. minucie groźnym strzałem Jovanovica, który wybronił Rogaczow. Był to pierwszy i jak się później okazało jedyny celny strzał gości w tym meczu.

Bardzo aktywny był Raduszko - w 28 minucie jego techniczny strzał lewą nogą otarł się o poprzeczkę. Jednak decydująca akcja meczu miała miejsce w 58. minucie - z lewej strony płasko dośrodkował Skokowski, piłkę przepuścił Kopycki, a z 3 metrów piłkę do bramki wpakował Raduszko.

W dalszej części meczu zawodnicy z Lublina próbowali odrobić straty, ale nie byli w stanie stworzyć ani jednej 100% sytuacji. Z kolei Olimpia groźnie kontraakowała. Wprowadzony w konćówce Krzysztof Wierzba wniósł sporo ożywienia do gry. Najpierw w 81. minucie będąc 40 metrów przed bramką został sfaulowany przez Tomasza Ptaka, bramkarza gości. Bardzo kontrowersyjna sytuacja, po której sędzia sięgnął tylko po żółty kartonik. W ostatniej minucie Wierzba mógł wyjść do sytuacji sam na sam z bramkarzem Motoru, ale Tomasz Sedlewski zbyt późno zwlekał z podaniem i napastnik Olimpii został złapany na spalonym.

Cenne 3 punkty zostały w Elblągu i miejmy nadzieję, że nie będziemy musieli wiosną martwć się o formę naszych zawodników. Kolejny mecz na Agrykola już w środę 3. kwietnia ze Stalą Rzeszów. Już dziś zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania. Naszą dzisiejszą transmisję śledziło ponad 1700 kibiców (w tym ok. 500 z Lublina).

Olimpia Elbląg - Motor Lublin 1:0 (0:0)
Kiryłł Raduszko 58

Olimpia Elbląg: 1. Aleksiej Rogaczow (K) , 2. Tomasz Lewandowski , 4. Witalij Nadijewskij , 5. Oleg Ichim , 6. Anton Kołosow , 7. Kiriłł Raduszko (81. Tomasz Sedlewski)  , 8. Piotr Skokowski , 11. Michał Ressel , 13. Rafał Pietrewicz , 23. Kamil Kopycki (71 Dariusz Wierzba) , 27. Kamil Graczyk

Motor Lublin: 81. Tomasz Ptak , 5. Piotr Karwan (K) , 8. Piotr Klepczarek , 10. Ihor Mihalevsky , 11. Michał Ciarkowski (79 Grzegorz Bronowicki) , 13. Dawid Ptaszyński , 17. Damian Falisiewicz , 20. Damian Kądzior (79 Damian Szpak) , 21. Bartosz Romańczuk (30 Radosław Kursa) , 87. Vincent Kayizzi , 99. Ivan Jovanović (66 Artur Węska)