Sobota, 20.04.2024, Imieniny: Agnieszka, Teodor, Czeslaw

Concordia Elbląg przegrywa z liderem z Puław - zobacz zdjęcia

13.10.2012, 18:44:37 Rozmiar tekstu: A A A

W dzisiejszym meczu na szczycie II ligi wschodniej Concordia Elbląg uległa na Stadionie Miejskim liderowi - Wiśle Puławy 0:1 (0:1). Jedyna bramka meczu padła w 18. minucie po strzale Szymona Martusia.

Początek spotkania z większym animuszem zaczął zespół z Puław, a konkretniej Szymon Martuś, który już w 2 minucie gry oddał strzał na bramkę gospodarzy - na szczęście dla nich niecelny. Chwilę później w sytuacji sam na sam z bramkarzem Wisły stanął Łukasz Nadolny, jednak jego strzał z woleja trafił w bramkarza. Była to pierwsza dogodna sytuacja Concordii, która od tej pory grała o wiele lepiej niż Wisła. Pomarańczowo – czarni bardzo dobrze radzili sobie grą skrzydłami gdzie aktywny był Michał Kiełtyka. W 15 minucie obsłużył on dobrze wchodzącego w pole karne Tomasza Wierciocha, który nie potrafił umieścić piłki w siatce - piłka przeleciała tuż obok bramki. W 18 minucie po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła pod nogi Szymona Martusia, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. 0:1 dla Wisły Puławy. Zespół Adama Borosa nie dawał za wygraną. Z minuty na minuty gra Concordii była coraz lepsza, jednak bramka Wisły była jak zaczarowana, swoich szans próbowali Damian Szuprytowski, Tomasz Wiercioch, a najlepszą okazję znowu miał Nadolny, ale po jego strzale paradą popisał się bramkarz Wisły - Nazar Penkovets.

Druga odsłona meczu pokazała, że Wisła będzie się bronić i liczyć na kontrataki. Od początku walka toczyła się w środku pola, na grząskim i mokrym boisku ciężko było piłkarzom grać dokładnie. Concordia miała optyczną przewagę, jednak nie potrafiła tego udokumentować bramką. Gracze Wisły bronili się całym zespołem na własnej połowie. W 81 minucie drugą żółtą kartkę za faul ujrzał Tomasz Sambor. Grająca w osłabieniu Concordia próbowała atakować, ale Wisła dobrze kontratakowała i zwalniała grę.

Pomarańczowo – czarni zaprezentowali ciekawy futbol, kilka naprawdę ładnych akcji, ale w tym meczu szczęście im nie sprzyjało.

Concordia Elbląg - Wisła Puławy 0:1 (0:1)
Szymon Martuś 18

Concordia: 12. Hieronim Zoch, 2. Michał Lepczak, 21. Szymon Sadowski, 20. Tomasz Sambor, 17. Mateusz Bogdanowicz, 14. Radosław Stępień,10. Tomasz Wiercioch, 9. Michał Kiełtyka,  3. Jakub Zejglic, 18. Damian Szuprytowski, 11. Łukasz Nadolny

Wisła: 12. Nazar Penkovets, 13. Michał Budzyński, 15. Rafał Kursa, 21. Mikołaj Skórnicki, 19. Łukasz Misztal, 16. Marek Nowak, 9. Rafał Wiącek, 20. Arkadiusz Maksymiuk, 8. Dawid Pożak, 14. Szymon Martuś, 11. Konrad Nowak